Skocz do zawartości

Spotkanie łódzkiej grupy piwowarów - 30.01.2014 godzina 18:00


malymiki

Rekomendowane odpowiedzi

Również dziękujemy za spotkanie. Radkowe piwka super, pozostałe również pokazały klasę.

Szkoda że zawiodłem Was brakiem kociej kuwety w moim ESB, jeszcze 2 tygodnie temu mocno dawało, teraz widać się poukładało i nie ma tego "pazura" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spotkanie i możliwość degustacji różnorodnych wyrobów. A przy okazji metryczka Grodziskiego :)

Aromat 10/12

Barwa 3/3

Piana 6/6

Smak 15/17

Goryczka 5/6

Odczucie w ustach 6/6

Ogólne wrażenie - dostałeś 45pkt , dla mnie wygrałeś :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za spotkanie. Miło było wreszcie poznać ludzi, którzy kryją się za avatarami z forum i podegustować wspólnie nasze wyroby.

Piwa, które najbardziej zapadły mi w pamięć - Gose od Krzyśka i Wit od Radka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychyliłem IIPA otrzymane od Cichusa. Poprzedni pobrany z depozytu niestety wyszedł z butelki po otwarciu i niewiele go zostało do spróbowania.

Ten otrzymany teraz faktycznie charakteryzuje się dość niskim wysyceniem, podejrzewam że poprzednio do butelki przedostały się drobiny chmielu i dlatego piwo sobie wyszło.

Tym razem otwarciu towarzyszył delikatny psssyk. Piwo pozostało w butelce :)

Aromat wspaniały, choć nieco mniej intensywny w porównaniu do rozchodzącego się po kuchni przy otwarciu poprzedniej butelki.

W smaku... ooo... to co lubię. Bardzo wyraziste, doskonale zaznaczony chmiel z nutą grejpfrutową, po prostu to co lubię :D

Niskie wysycenie tylko pomaga w degustacji, wyższe pewnie powodowało by nieprzyjemne uczucie 'rozdęcia'.

Akcent alkoholu zupełnie niewyczuwalny, po przełknięciu czuć na przemian krótki atak cytrusowej goryczki i treściwość słodów.

Goryczka krótka, niemęcząca ale bardzo wyraźna i przyjemna.

Piwo w ścisłej czołówce IIPA jakie przyszły przez moje gardło.

Dzięki Cichus za możliwość ponownego spróbowania :okey::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały off topic bo podejrzewam, że więcej ludzi z Łodzi może śledzi ten temat niż forum sprzedażowe.

Wajcha zorganizował niedawno wspólny zakup Star Sanu (http://www.piwo.org/...zakup-star-san/), najpopularniejszego wśród piwowarów z USA środka do dezynfekcji. Niestety nie załapałem się bo za późno zauważyłem temat. Część może o nim słyszała ale tak w skrócie, Start San to kwaśny, wysoko pieniący środek, szybki w działaniu, bardzo wydajny i nie trzeba go spłukiwać (http://www.piwo.org/...ia/#entry154300).

 

Również chcę zorganizować zakup tylko raczej bez wysyłek do innych miast, także wolałbym rozprowadzić go między Łódzkich piwowarów. Planuję zakup min. jednej bańki 3.78L (http://www.brouwland...it#.U6blwEDc2Jc). Strona podaje € 83,45 razem z przesyłką także jeśli zebrało by się co najmniej 8 osób to wyszło by po ok 45zł za 470ml (taka ilość powinna wystarczyć na długo).

Przy okazji osobistego odbioru można by się wymienić jakimiś piwami (mam w piwnicy jeszcze kilka butelek amerykańskiej pszenicy która wygrała wczoraj w Żywcu)

 

BTW. Na następne spotkanie postaram się już wybrać bo śledzę wątek od dłuższego czasu ale zawsze mi coś nie gra z terminem :)

 

edit: Żeby nie zaśmiecać wątku możecie pisać na priv a jak będzie wystarczające zainteresowanie to zrobię nowy temat z listą.

Edytowane przez pociag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ostatnie spotkanie odbyło się prawie pół roku temu. Myślę że wszyscy już od tamtego czasu uzupełnili zapasy, wyprodukowali nowe epickie style, może warto by było w grudniu zorganizować jakieś spotkanie naszej piwowarskiej braci?

 

Dlaczego grudzień? Ano dlatego że w listopad ma się ku końcowi, więc może nam się nie uda zebrać jakiejś większej ekipy. Tak nieśmiało zasugeruję okolice Mikołajek 4,5 bądź 6 grudnia.

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) od tamtego czasu uzupełnili zapasy, wyprodukowali nowe epickie style (...)

Wręcz przeciwnie ;) Mnie od tamtej pory udało się co najwyżej opróżnić mój składzik. Warzelnia wznowiła pracę dopiero w listopadzie, ale na początek grudnia coś powinno być już gotowe.

 

Swoją drogą, zasłyszałem ostatnio od Marcina z Piwoszarni, że przed weekendem niepodległościowym miał tyle zamówień z odbiorem osobistym, że był zaskoczony ilością piwowarów w Łodzi. Może na najbliższym spotkaniu też będzie rekordowa frekwencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spustoszyłem swój magazyn, do tego zdarzyła mi się infekcja i jedna warka poszła w kibel. Ale jeśli chodzi o spotkanie to jak najbardziej jestem ZA. Coś tam wygrzebię z resztek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze ostatnio zajrzałem tam jakieś 1,5 tyg. temu i nie działo się nic, na fejsie piwoteki była informacja że od listopada ruszaja, ale jak widać nie bardzo im to wyszło, zajrze dzisiaj, może coś się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Piwoteka napisała na fb, że dziś eksPiwosz ruszył pod nowym szyldem.

 

Wreszcie ruszył nasz sklep na Retkini!!! Asortyment jeszcze nie jest taki, jak powinien być, będzie stopniowo uzupełniany. Jednakże już zapraszamy na zakupy - ul. Tomaszewicza 1, czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00-22:00.
Edytowane przez Kosmosiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.