Skocz do zawartości

Spotkanie łódzkiej grupy piwowarów - 30.01.2014 godzina 18:00


malymiki

Rekomendowane odpowiedzi

Radek mnie ubiegł :) Info z facebooka:

 

Czy wiecie, że w połowie XVII wieku w Łodzi było 14 browarów?

W połowie XIX w. kilogram chleba kosztował tyle co 10 dużych piw.

Na terenie Parku Śledzia były browary. Ba! Nawet Pałac Poznańskiego stoi w miejscu, gdzie kiedyś był browar. A to tylko ułamek ciekawostek...

 

Zapraszam na pierwszą wycieczkę "Śladami łódzkich browarów", którą organizuję wspólnie z Piwoteką Narodową. Wyruszamy z Parku im. Andrzeja Struga, vis a vis dawnego browaru Anstadta. Przejdziemy szlakiem miejsc, w których są lub kiedyś były browary - opowiem o co najmniej siedmiu z nich.

Przewidywany czas zakończenia wycieczki godz. 17:00. Koszt uczestnictwa: 10 zł, bilety do nabycia w Piwotece Narodowej (ul. 6 sierpnia 1/3). W dniu wycieczki każdy uczestnik za okazaniem biletu będzie miał możliwość skorzystać z oferty promocyjnej w Piwotece - duże lane piwo w cenie małego!

 

W przypadku pytań piszcie: ptomczyk@gmail.com. Więcej szczegółów wkrótce...

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rogu północnej i zachodniej tam gdzie teraz jest park i wscodnia jezdnia zachodniej był duży browar parowy braci Gehlig, zburzony przez niemców przy tworzeniu getta, wrzucę link do bardzo ciekawych zdjęć.

 

http://fotopolska.eu...aci_Gehlig.html

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też w tygodniu jest lepiej. A co do witbiera to jest to bardzo wdzięczne piwo, lubię je bo zawsze wychodzi. A poza tym jest pycha :)

Oj nie wiem co mi z tego wyjdzie, bo filtracja to był dramat totalny i skończyło się tak, że poszłam spać bo rano miałam wstać na zajęcia a mój drugi połówek walczył z tym całą noc :roll: I w efekcie to on dokonał dzieła, więc cholera wie co z tego będzie. Nowa lekcja: jak nie masz czasu poczytać więcej co, jak i z czym to się je to się nie bierz za warzenie ;) Bo jak bym poczytała to bym pewnie wiedziała, że trza było łuskę gryczaną zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, filtracja jest wolna, ale u mnie bez łuski nie było jakiegoś dramatu, nigdy jej nie używałem, trzeba dobrze wygrzać zacier i pierwszy, gęsty filtrat spuścić trochę większym strumieniem, póki jest gorący i dobrze leci.

Piwo żytnie, to jest dopiero dramat z filtracją, robiłem dwa razy, najlepiej zostawić na noc i iść spokojnie spać.

A tak w ogóle trzymam kciuki :)

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam wasze facebooki, wieć wklejam info a propos warsztatów sensorycznych dla piwowarów domowych:

 

http://www.bractwopiwne.pl/uploaded/file/artykule/OffBeer%20-%20regulamin%20warsztatów%20sensorycznych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, filtracja jest wolna, ale u mnie bez łuski nie było jakiegoś dramatu, nigdy jej nie używałem, trzeba dobrze wygrzać zacier i pierwszy, gęsty filtrat spuścić trochę większym strumieniem, póki jest gorący i dobrze leci.

Piwo żytnie, to jest dopiero dramat z filtracją, robiłem dwa razy, najlepiej zostawić na noc i iść spokojnie spać.

A tak w ogóle trzymam kciuki :)

Dzięki, zapamiętam na przyszłość :) Żytnie też gdzieś mam w odległych planach więc wiedza się przyda. Teraz gromadzę butelki, bo wydawało się ich tak straszliwie dużo, a tu się okazuje, że na 2 warki to to nijak nie wystarczy :roll: Całę szczęście w robocie pół biura mi dostarcza butelek :smilies:

 

Nie wiem jak tam wasze facebooki, wieć wklejam info a propos warsztatów sensorycznych dla piwowarów domowych:

 

http://www.bractwopi...nsorycznych.pdf

No jak zwykle jak coś ciekawego to mi termin nie pasuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witka!

Widzę, że spotkaniowy zapał trochę opadł więc postanowiłem ruszyć cztery litery i spróbować ustalić termin.

Na górze macie ankietę z wyborem daty spotkania. Zaproponowałem terminy pod koniec listopada, tak aby każdy mógł

sobie zaplanować kalendarz.

Edytowane przez malymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 listopada ustalono spotkanie Łódzkiego Oddziału Terenowego PSPD, więc nie wiem czy np. 18 to dobry termin, szczególnie dla tych, którzy chcieliby obskoczyć obie "imprezki" - jak np. ja :) Ale jeśli chodzi o spotkanie połączone z degustacją, to ja jestem jak najbardziej ZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w ankiecie są cztery terminy! Niech każdy (chętny przyjść na spotkanie) wybierze dla siebie najlepszy.

Oczywistym jest, że nie dogodzimy każdemu, ale dzięki temu uda się ustalić jakiś kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zróbmy tak, ustalmy datę spotkania degustacyjnego, na środę 4 grudnia, na godzinę 18. Później zacznie się cała ta świąteczna kołomyja i na spotkanie nie będzie szans.

Teraz potrzebny jest ochotnik który zarezerwuje piwotekę :cool:

 

Program spotkania:

 

- konkurs piw domowych......żartowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.