Skocz do zawartości

Spotkanie łódzkiej grupy piwowarów - 30.01.2014 godzina 18:00


malymiki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zapewne też

i jeśli nie mielibyście nic przeciwko, to zabrałbym moją LP - jest zafascynowana domowymi piwkami. Tylko nie wiem czy nie będzie szanownym kolegom przeszkadzać obecność kobiety :)

Edytowane przez krzysiek9999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wiadomość do paru osób, które albo udzielały się w tym wątku albo zauważyłem, że są z Łodzi i okolic.

Kto może niech wpada :)

O ile nie nie nastąpi coś niespodziewanego, ja będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie potwierdzam swoje przybycie, jeśli nieprzewidziane okoliczności nie staną na przeszkodzie, będę.

W kwestii formalnej, ponieważ będzie to "mój pierwszy raz" ;) ile piwka do degustacji brać a ile dla Piwoteki ?

Czy da radę gdzieś te butelczyny schłodzić, bo jeśli ten upał się utrzyma to z Brzezin dojadę z piwem grzanym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie potwierdzam swoje przybycie, jeśli nieprzewidziane okoliczności nie staną na przeszkodzie, będę.

W kwestii formalnej, ponieważ będzie to "mój pierwszy raz" ;) ile piwka do degustacji brać a ile dla Piwoteki ?

Czy da radę gdzieś te butelczyny schłodzić, bo jeśli ten upał się utrzyma to z Brzezin dojadę z piwem grzanym :D

 

Do degustacji weź chyba po jednym piwku z danego rodzaju, a ile rodzaji to już Twoja wola. Dla Piwoteki to jedno-dwa piwka.

Właśnie z chłodzeniem jest trochę lipa, można by coś było pomyśleć bo piwa mogą być za ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torby termoizolacyjne i wkłady z lodówki/lód w srodek. Może dałoby radę? Gdyby mocno schłodzone piwa zapakować.

 

Oczywi.ście nie do chłodzenia, a do tego by piwko na spotkanie w miarę chłodne dostarczyć

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo

 

Ja chętnie bym przybył ale potwierdzić póki co nie mogę.

Jakby co to mam Stouta, Pale Ale i IPA zacierane a muszę jeszcze zlać FAH więc cośtam mógłbym przytargać jeśli się uda.

Chętnie podam się ocenie bardziej doświadczonych piwowarów bo póki co każde zacieranie jest z nieprzewidzianymi przygodami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.