Skocz do zawartości

Rurka fermentacyjna - woda jest wypychana.


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Drozdze sa przez pierwszy miesiac dosc mocna wyczuwalne, zwlaszcza, ze chyba nie robiles cichej fermentacji, a z oszczednosci przelalaes wszystko do butelek razem z tym, co bylo na dnie ;)

Drozdze beda wyczuwalne w sumie do konca, taka juz uroda piwa niepasteryzowanego i niefiltrowanego chyba - oczywiscie z czasem opadna na dno, ale"poswist" bedzie. Jak sie myle, to przepraszam, ale mi to nie przeszkadza, a nawet sie podoba.

Po drugie pamietaj, ze robisz inne piwo niz koncernowe - piwa gornej fermentacji maja wiecej wyzszych alkoholi, przez co maja inny smak i zapach.

No i z moich obserwacji wynika, ze piwa domowe sa slabiej odfermentowane, wiec maja wiecej ekstraktu, sa "gestsze"- ja tak wole.

Wlasnie otworzylem sobie Noteckie niepasteryzowane - w zasadzie w porownaniu z moimi piwami to sie do zlewu nadaje... Eire tak samo... W Poznaniu na Wildzie byl bar "Metalowiec"- strach wejsc. Piwo tak samo pachnialo i smakowalo, i to nie bylo OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Wlasnie otworzylem sobie Noteckie niepasteryzowane - w zasadzie w porownaniu z moimi piwami to sie do zlewu nadaje... Eire tak samo... W Poznaniu na Wildzie byl bar "Metalowiec"- strach wejsc. Piwo tak samo pachnialo i smakowalo, i to nie bylo OK ;)

Bluźnisz kolego , zaprawde powiadam ci bluźnisz ;)

Niepasteryzowane Noteckie to jedno z NAJLEPSZYCH Polskich piw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Wlasnie otworzylem sobie Noteckie niepasteryzowane - w zasadzie w porownaniu z moimi piwami to sie do zlewu nadaje... Eire tak samo... W Poznaniu na Wildzie byl bar "Metalowiec"- strach wejsc. Piwo tak samo pachnialo i smakowalo' date=' i to nie bylo OK :lol:[/quote']

Bluźnisz kolego , zaprawde powiadam ci bluźnisz :lol:

Niepasteryzowane Noteckie to jedno z NAJLEPSZYCH Polskich piw

OK, oczywiscie przesadzam, ale nie smakuje mi. Smakuje tak, jakby do "normalnego" piwa czegos dodano, jakby dymu, to nie jest posmak drozdzowy z nielezakowanego piwa, czego cozekiwalem. No i przede wszystkim moze bylo za swieze, podobno musi troche postac. Natomiast na pewno dla mnie jest za mocne, nie mowcie, ze musi miec tyle ile Tyskie a nie tyle, ile urquell :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, oczywiscie przesadzam, ale nie smakuje mi. Smakuje tak, jakby do "normalnego" piwa czegos dodano, jakby dymu, to nie jest posmak drozdzowy z nielezakowanego piwa, czego cozekiwalem. No i przede wszystkim moze bylo za swieze, podobno musi troche postac. Natomiast na pewno dla mnie jest za mocne, nie mowcie, ze musi miec tyle ile Tyskie a nie tyle, ile urquell :lol:

Przemak, spoko, trochę asertywności, jak nie zachwyca, to nie zachwyca.

Ja wiem co masz na myśli, ja ten posmak określam jako ziemisty. Dla mnie to jest smak taki, jakby żuć obierki ziemniaków. Aczkolwiek bardziej dojmujący ten posmak był w wersji pasteryzowanej, w niepasteryzowanej nie było go tak wiele (aczkolwiek to wszystko zależy od warki). Choć muszę przyznać, że niepasteryzowane z datą bodaj do 6 marca, było co najwyżej poprawne. Ale z kolei to, które piłem w zeszłym roku, było wyśmienite.

A zbyt wysoka zawartość alkoholu, to jedna z patologii polskiego browarnictwa. Felieton o tym napisałem, a można by książkę napisać.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co masz na myśli, ja ten posmak określam jako ziemisty. Dla mnie to jest smak taki, jakby żuć obierki ziemniaków. Aczkolwiek bardziej dojmujący ten posmak był w wersji pasteryzowanej, w niepasteryzowanej nie było go tak wiele (aczkolwiek to wszystko zależy od warki). Choć muszę przyznać, że niepasteryzowane z datą bodaj do 6 marca, było co najwyżej poprawne. Ale z kolei to, które piłem w zeszłym roku, było wyśmienite.

A zbyt wysoka zawartość alkoholu, to jedna z patologii polskiego browarnictwa. Felieton o tym napisałem, a można by książkę napisać.:rolleyes:

Wlasnie o ten posmak chodzi. Moje piwa tego nie maja, maja za to drozdze i mniej gazu i alkoholu. I o to chodzilo w moim warzeniu, i tego sie bede trzymal. No i jak rozumiem, to noteckie musi miec jakies nieslodowe dodatki czy enzymy, zeby wyciagnac tyle alkoholu?

Z tym alkoholem rzeczywiscie masakra. Ale "tam" wcale nie jest lepiej i idzie w "nasza" strone - pare lat temu na Slowacji pilem piwo Martiner z zielona etykieta - "dziesiatka" o zawartosci alkoholu 3,3%. Barrdzo mi smakowalo. Potem Martina wykupil Heineken, i kupowalo sie IDENTYCZNE piwo, z taka sama nalepka z przodu i z tylu, tylko na nalepkach dwie zmiany - adres internetowy heineken.sk i alkohol... 3,8%! Naprawde sie wkurzylem wtedy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o ten posmak chodzi. Moje piwa tego nie maja, maja za to drozdze i mniej gazu i alkoholu. I o to chodzilo w moim warzeniu, i tego sie bede trzymal. No i jak rozumiem, to noteckie musi miec jakies nieslodowe dodatki czy enzymy, zeby wyciagnac tyle alkoholu?

Z tym alkoholem rzeczywiscie masakra. Ale "tam" wcale nie jest lepiej i idzie w "nasza" strone - pare lat temu na Slowacji pilem piwo Martiner z zielona etykieta - "dziesiatka" o zawartosci alkoholu 3,3%. Barrdzo mi smakowalo. Potem Martina wykupil Heineken, i kupowalo sie IDENTYCZNE piwo, z taka sama nalepka z przodu i z tylu, tylko na nalepkach dwie zmiany - adres internetowy heineken.sk i alkohol... 3,8%! Naprawde sie wkurzylem wtedy!

To mogło być to, a mogła być jedynie zmiana zapisu na etykiecie. Po wejściu do UE ujednolicono zasady podawania alk. Ma to być wartość przeciętna. W Polsce np. podawano wartość maksymalną, dlatego po tej zmianie Warka Strong et consortes straciła na woltażu. Na Słowacji mogli podawać wartość minimalną (tak jest obecnie chyba w Rosji), więc ich piwa stały się bardziej alkoholowe.

3,8% z desitki, to jest uczciwe. U nas Konstancin wypuszcza Zdrojowe, które ma się wyłamywać ze schematu itd. no i z 10°Blg wyciągają 4,4%. A ja się pytam WHY?

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.