Skocz do zawartości

kompensator


ahalejcio

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy ktos moglby opisac jak wogole uzywac kompesatora w kranie, przed zakupem czytalem zeby najlepiej byl z kompsensatore bo inaczej moze byc problem z piana, i takie tam cuda :) no i wlasnie narazie testowo spialem kega z reszta zabawek, krece w jedna strone druga, i nie bardzo wiem jak mam to ustrojstwo ustawic, bo i tak sie pieni i tak.

 

jak sie za to zabrac ? chyba ze za duzo od tego oczekuje,

piwo ma gora 15st. (jescze lodowki mi brakuje do kompletu wiec narazie trzymam przy drzwiach wejsciowych do domu ;))

gazowalem go jak narazie kolo 2.5bara, piwo żytnie.

 

jak moj problem nie ma zwiazku z kompesatorem to i tak prosze zeby ktos jakas skrocona instrukcje jak sie z tym obchodzic skrobnal.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko: kompensator do góry- dopływ zamknięty. Do dołu- otwarty. Im bardziej do dołu, tym więcej piany. Im bardziej do góry tym piany mniej (ale i piwo spływa powoli). Niektóre krany pozwalają dozować samą pianę przez wychylanie dźwigni w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre krany pozwalają dozować samą pianę przez wychylanie dźwigni w drugą stronę.

 

często gdy świeżo upieczonemu posiadaczowi kegeratora powiem że wajcha od siebie to żeby leciała piana, pada pytanie: "aaa to żeby leciało bez piany to do siebie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompensatorem nie reguluje się piany tylko przepływ. Generalnie jest to stożek który jest tą wajchą przesuwany- im niżej tym szczelina jest większa i tym szybciej piwo leci z kranu.

W Twoim przypadku piwo jest zdecydowanie za ciepłe i dlatego się pieni, mógłbyś ewentualnie nieco zwiększyć ciśnienie z tym, że jeśli za długo potrzymasz z nim piwo to je przegazujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo ma gora 15st. (jescze lodowki mi brakuje do kompletu wiec narazie trzymam przy drzwiach wejsciowych do domu ;))

gazowalem go jak narazie kolo 2.5bara, piwo żytnie.

2,5 bara przy 15°C to przynajmniej o 1,5 bara za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo na moj gust nie jest nagazowane mocno, piana jest duza ale piwo srednio bardzo nagazowane, w butelkach mialem bardziej ;)

i sie tak nie pienilo, fakt moze ta temperatura ale to dopiero jak lodowke zalatwie,

 

co do dlugosci weza to chyba mam z 2m, dalem wiecej bo cos min 1.5m obija mi sie ze musi byc.

 

co do tego co sie dzieje w srodku kranu to mniej wiecej wiem co sie tam rusza z tym stozkiem bo czyscilem i rozkrecalem natomiast myslalem ze to jakos bardziej fizycznie zagmatwane niz tylko zmniejszanie i zwiekszanie przeplywu ;p, wiec czysto teoretycznie jakbym podlaczyl kran do wody :D i powoli odkrecil to by na to samo wyszlo ;p ?

 

czy za duze cisnienie, no wlasnie tu mialem dylemat bo w tabelach nie znalazlem piwa zytniego moze zle patrzylem a moze cos z tej tabeli zle korzystam ale...

finalnie wzialem wartosci z Weizen/Weissbier ;p tak sobie ubzduralem i wg tabelki wychodzi przy 15st, 2.1 bara

 

wiec skoro dla weizena jest srednia 4,2 to a przy 2.1 i 15 stopniach jest ledwo 3 to 2.5 jakos nie wydaje mi sie duzo jezeli chce do tych 4 dojsc, oczywiscie zakladajac ze ma miec 4.2 a nie inna wartosc, ;]

 

 

i co zakrecilem :D :D ??

Edytowane przez ahalejcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.