Skocz do zawartości

ratowanie przegrzanego zacieru


slawek1k

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w piaskownicy, chociaż mam kilkadziesiąt warek,

Dziś, przy podgrzewaniu do 72 stopni, zostawiłem gar z mieszadłem i na chwile wyszedłem, wróciłem i miałem 74,5 stopnia- panika.

dolałem wody by zbić temperaturę, nie wiedząc czy enzymy przetrwały zmieliłem na mąkę kilo słodu i dodałem , podgrzałem do 72 , zostawiłem na 40 minut, próba jodowa wskazała brak skrobi

 

Czy taką metodę można stosować w przypadku przegrzania oraz czy duże szkody wyrzadza piwu przedwczesny mash out?

Edytowane przez slawek1k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się kilkadziesiąt. Ja też tak myślałem z tymi enzymami ale dopiero w 80 stopniach. Nie wiem po co dodawawałeś te kilo mąki tzn, wiem ale nie rozumiem bez tego piwo też by Ci wyszło. teraz możesz jedynie rozcieńczyć przy rozlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd, strasznie mi wstyd....

Skoro myślałem, że ubiło enzymy, to chciałem ratować sytuację- wprowadziłem nowe- dodając słodu.

Nidgy nie miałem okazji zaznajomić się z górnymi temperaturami dla enzymów

Brzeczkę rozcieńczyłem przed fermentacją- dało się tylko zamiast 30 L mam prawie 40.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja za to rekordzista jestem jezeli chodzi o psucie termometrow :) juz 3 razy zdarzylo mi sie ze kapnalem sie ze sie !#@@#@!#@! np analogowy sie zawiesil przy 50 a potem sruuu polecial w gore, albo elektroniczy cos z czujnikiem mial na poczatku ok a w polowie wazenia sie kaplem ze zaniza o kilkanascie stopni ;) wiec pewnie w tych przypadkach przegrzalem na pewno ale nigdy nie wyszlo z tego nic co by nie wchodzilo ze smakiem ;)

Edytowane przez ahalejcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.