Skocz do zawartości

Brewkity WES - opinie


ostek

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko na temat ekstraktów słodowych i nie będę zaczynał nowego tematu bo jest związany z obecnym.

 

znalazłem u siebie w Białymstoku hurtownie gdzie maja w ofercie produkty piekarnicze i tam mają ekstrakt słodowy płynny 17kg jakiś pszeniczny firmy nie pamiętam można zajechać i sprawdzić.

Czy taki ekstrakt można użyć do piwa? czy te w sprzedaży dla piwowarów sa jakieś wyjątkowo specjalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko na temat ekstraktów słodowych i nie będę zaczynał nowego tematu bo jest związany z obecnym.

 

znalazłem u siebie w Białymstoku hurtownie gdzie maja w ofercie produkty piekarnicze i tam mają ekstrakt słodowy płynny 17kg jakiś pszeniczny firmy nie pamiętam można zajechać i sprawdzić.

Czy taki ekstrakt można użyć do piwa? czy te w sprzedaży dla piwowarów sa jakieś wyjątkowo specjalne?

Chyba nawet zaglądałem na stronę tej hurtowni i zainteresował mnie ten ekstrakt.Sprawdź jakiej jest firmy.

Z kolegą znaleźliśmy ekstrakt słodowy w hurtowni WESa o prawie 50PLN taniej.Różnica była taka,że nasz znaleziony w hurtowni jest 75%, a na stronie WESa 80%.

4 kg.,Marynka, Lubelski i w 22 litrach 13 Blg sobie bulgoce;)

Edytowane przez AG1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą znaleźliśmy ekstrakt słodowy w hurtowni WESa o prawie 50PLN taniej.Różnica była taka,że nasz znaleziony w hurtowni jest 75%, a na stronie WESa 80%.

 

50 zł na jakiej ilości?

12,5 kg jasnego WESa 75% 129 PLN. Na stronie WESa 12,5 kg 80% 177,39PLN

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=173388596136100&set=a.151412448333715.37489.100003948832147&type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też znalazłem fajna cenę na sypki ekstrakt słodowy na stronie wes-a w workach 25 kg lud w fermentatorze na 42 kg(chyba) no i w plynnej postaci .

tylko się zastanawiam z kumplem chcemy na dwóch to zakupić tylko jak długo i w jakich warunkach po otwarciu opakowania to postoi/ poleży bez szkody żadnej. wysłałem zapytanie do firmy i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wejerman 4kg stoi w garażu od 4 lat i nie wykazuje oznak zepsucia, co jakiś czas odkręcam i zaglądam. W gabinecie prezesa WESa stoją miseczki w ekstraktem, pokazuje On je swoim gościom(macają paluchami) pleśni nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też znalazłem fajna cenę na sypki ekstrakt słodowy na stronie wes-a w workach 25 kg lud w fermentatorze na 42 kg(chyba) no i w plynnej postaci .

tylko się zastanawiam z kumplem chcemy na dwóch to zakupić tylko jak długo i w jakich warunkach po otwarciu opakowania to postoi/ poleży bez szkody żadnej. wysłałem zapytanie do firmy i czekam na odpowiedz

Podaj jakiś link do tych ekstraktów, bo na stronie WESa nie zauważyłem takich opakowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wejerman 4kg stoi w garażu od 4 lat i nie wykazuje oznak zepsucia, co jakiś czas odkręcam i zaglądam. W gabinecie prezesa WESa stoją miseczki w ekstraktem, pokazuje On je swoim gościom(macają paluchami) pleśni nie zauważyłem

wejerman 4kg stoi w garażu od 4 lat jaki płynny czy proszek?

skad masz dostęp do pokoju prezesa? pracujesz u nich czy to Twoja rodzinna firma? jak masz możliwość to wysyłaj w promocji dla forumowiczów !!

 

no proszę

http://sklep.wes.pl/?d=katalog&k_id=3

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wejerman 4kg stoi w garażu od 4 lat jaki płynny czy proszek?

skad masz dostęp do pokoju prezesa? pracujesz u nich czy to Twoja rodzinna firma? jak masz możliwość to wysyłaj w promocji dla forumowiczów !!

 

no proszę

http://sklep.wes.pl/...=katalog&k_id=3

Miałeś kiedyś styczność z suchym ekstraktem

Do pokoju mam klucze i chadzam w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuczności z żadnym ekstramet jeszcze nie miałem tylko z brewkitem.

 

wejerman to ekstrakt czy słód bo tylko taki znalazłem a to chyba nie bardzo to samo

a ile może taki płynny ekstrakt postać ekstrakt po otwarciu

 

MASZ KLUCZE !!!!!

no to jak możesz to załatw( w sposób legalny) taki kanister po rozsądnej satysfakcjonującej obie strony cenie

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuczności z żadnym ekstramet jeszcze nie miałem tylko z brewkitem.

 

wejerman to ekstrakt czy słód bo tylko taki znalazłem a to chyba nie bardzo to samo

a ile może taki płynny ekstrakt postać ekstrakt po otwarciu

 

MASZ KLUCZE !!!!!

no to jak możesz to załatw( w sposób legalny) taki kanister po rozsądnej satysfakcjonującej obie strony cenie

Oczywiście cały czas mówimy o ekstrakcie, o otwartym pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem piwko na ekstraktach WES. Oczywiście zdecydowanie za wcześnie bo użyłem drożdży lagerowych a butelkowanie było jakieś 1,5 tygodnia temu. Więc nagazowanie jest marne. Dla przypomnienia użyłem następujących składników:

WES jasne 1,7kg chmielone

WES bursztynowe 1,2 kg

około 100g cukru

Drożdże Brewfarm Lager

 

Burzliwa trwała 9 dni, cicha 4 dni. Na cichą dodałem granulat chmielowy aromatyczny (owocowy) niestety nie pamiętam jaki. Barwa przypomina Coca Cole, jak na wiek piwa dosyć przejrzyste. Zapach delikatnie chmielowo owocowy, nie piłem jeszcze takiego piwa aromat na początku nie przypomina typowego browara. Nigdy z czymś takim się nie zetknąłem jedyne jak to mogę opisać to bardzo intrygujący i miły dla nosa przypomina rodzynki i wiśnie. W smaku delikatna nutka kwasowości niewielką ilością kawy palonej. Goryczka jest praktycznie nie zauważalna. Zostawia posmaki cytrusowe i chlebowe.

 

Jestem tak pozytywnie zaskoczony, że na bank zrobię to piwko jeszcze raz. Jedno z ciekawszych piw jakie piłem. Nie mogę się doczekać kiedy się nagazuje.

Butelki leżakuję jeszcze przez najbliższy tydzień w temperaturze 10st, żeby drożdże jeszcze podziałały, potem przenoszę do piwnicy gdzie jest 4 st i tam zostawiam na jakieś 2-3 miesiące. ;)

 

Przy następnej warce na tych ekstraktach użyję tego samego składu, ale nachmielę brzeczkę jeszcze przed zadaniem drożdży. A w sklepie gdzie kupowałem chmiel aromatyczny muszę się dowiedzieć co za chmiel kupiłem bo wyszło genialnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ KLUCZE !!!!!

no to jak możesz to załatw( w sposób legalny) taki kanister po rozsądnej satysfakcjonującej obie strony cenie

a co z tym tematem - nie chciałbym być nachalny

Anteks, jak MASZ KLUCZE !!!, to załatw przynajmniej te pokazowe miseczki w dobrej cenie. Mam nadzieję, że goście prezesa nie wkładali do nich oblizywanych palców? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z miła panią z wesa i powiada że ten ekstrakt sypki jest hydroskopijny" i po otwarciu trzeba przechowywać w szczelnym pojemniku w suchym pomieszczeniu ponieważ wilgoć szybko łapie i się skawali. W wodzie gorącej pewnie sie rozpuści i podzieli sie pewnie też bez użycia kilofa. Ten w płynie lepiej jest przechowywać po otwarciu jednak zaznaczyła, że po odmierzeniu odpowiedniej porcji szybko zakręcamy aby jak powiada z atmosfery "dzikich drożdży" nie zaciągnął.(Nie widziałem aby takie były) i nie zaczął pleśnieć . Przechowywać niekoniecznie w lodowce może byc chłodne miejsce piwnica.

 

O tak to się przedstawia już zamówione 12.5 kg płynnego bursztynu.

 

 

 

mckolek a jak otworzysz słoik miodu to ile on może stać zanim spleśnieje? Takie rzeczy bardzo długo zachowują przydatność do spożycia.

no stoi i stoi ale chyba w miodzie jest więcej cukru niż w takim ekstrakcie słodowym

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.