Skocz do zawartości

BeerBug - areometr elektroniczny


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taką ciekawą rzecz: BeerBug, jest to bezprzewodowy areometr i termometr elektroniczny. Wstawiasz to w fermentor zamiast rurki na początku fermentacji i przesyła ci to datę do komputera albo telefonu za pomocą chyba Blue Tooth, gdzie możesz zobaczyć zmainy w temperaturze/ zawartości cukru i alkoholu. BeerBug zostaje w piwie do końca fermentacji przesyłając date do twojego komputera/telefonu.

BeerBug jest nowym produktem (jeszcze chyba nie dostępnym w sprzedaży). Na razie jest prototyp i powstała firma, a fundusze na projekt zebrali na KickStarter ($25000, zebrali to chyba tylko w ciągu kilku dni).

[media]http://youtu.be/p_Z0P-t0I_8[/media]

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wracam do tego tematu. Właśnie kupiłem sobie za grosze Della D630 i chcę go przeznaczyć pod komputer piwowarski. Sondy temperatury pod USB są ogólnie dostępne - ale czy jest coś takiego jak areometr pod USB? Szukam i szukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tego tematu. Właśnie kupiłem sobie za grosze Della D630 i chcę go przeznaczyć pod komputer piwowarski. Sondy temperatury pod USB są ogólnie dostępne - ale czy jest coś takiego jak areometr pod USB? Szukam i szukam....

 

Niestety, nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Między innymi dlatego to odkopałem, może komuś podsunie pomysł na mierzenie gęstości. Bo z temperaturą jest o wiele prościej.

 

http://forum.arduino.cc/index.php?topic=9677.0

Myślę, że może cię zainteresować ta strona i oczywiście grzebanie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje niewprawne oko, to chyba jednak lepiej się pobawić w class=bbc_url title="Zewnętrzny odnośnik" href="http://BrewPi.com"

rel="nofollow external">BrewPi.com. Ja się pewnie skuszę (na BrewPi) , bo

lubię gadżety.

Czy mógłbyś napisać czym się różnią te dwa zestawy? Mam na myśli przeznaczenie:

http://shop.brewpi.com/brewpi-arduino-combo

http://shop.brewpi.com/raspberry-pi-complete-kit-eu-uk

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrewPI składa się z dwóch elementów (i dodatków, ale to pominiemy).

 

RaspberryPi, czyli mały komputer, który żre mało prądu, system ma na karcie SD (linux najcześciej) i pozwala na łączenie się z internetem.

Arduino, czyli zestaw mały elektronik, mikrokontroler, który podłączamy do RaspberryPi i on przesyła mu dane z termometrów, oraz włącza lub wyłącza chłodzenie/grzanie.

 

Ma to się do siebie trochę jak komputer + akcesoria, np drukarka. Gdzie Raspberry to komputer, a Arduino to drukarka.

 

Razem tak naprawdę to działa jak SMC-1000 z mądrzejszym software, który ma bardziej wyszukany algorytm, bo korzysta z dwóch sond (jedna mierzy temperaturę w lodówce, druga w brzeczce) i bierze pod uwagę bezwładność temperaturową brzeczki, żeby nie chłodzić/grzać zbyt długo.

 

Dodatkowo, ponieważ to jednak komputer, program napisany przez ludzi z BrewPi rysuje wykresy i daje możliwość zobaczenia ich przez przeglądarkę.

 

Ja mam jednak inny pomysł.

Znalazłem w sieci informacje jak do samego RaspberryPi podłączyć sondę temperatury i mam zamiar takie coś złożyć i samemu napisać program, który będzie zbierał dane z tej sondy, zapisywał w bazie danych i częstował ślicznym wykresem dostępnym przez przeglądarkę.

Sam mam STC-1000p (przeprogramowany STC-1000, żeby był trochę mądrzejszy), który do kontroli temperatury mi wystarczy, a wykresy byłyby czymś fajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana byłaby temperatura otoczenia, czy temperatura cieczy? Ilość ciepła wytwarzanego przez drożdże dostarczałaby informacji o intensywności fermentacji.

 

Chyba strasznie odbiegamy od tematu.

 

Oczywiście badać możemy dowolną z tych dwóch temperatur, a nawet wykorzystać dwa czujniki temperatury i na tej podstawie sprawdzać sobie też różnicę, dobry pomysł. Przy czym sterowanie chłodzeniem dalej będę opierał na temperaturze cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne odbieganie od tematu, też rozważałem ten temat i w zasadzie rysowanie wykresów ma sens jedynie dla samej fermentującej brzeczki, jeśli mamy komorę fermentacyjną i kontrolujemy proces, to temperatura otoczenia będzie właściwie stała, z pewnymi odchyleniami, informacja o zmianach temperatury wewnątrz brzeczki w ciągu pierwszych dwóch dób jest najciekawsza. :)

 

Jeśli chodzi o czujnik gęstości na sondzie to byłby to wymarzony geekowski gadżet, w połączeniu z termometrem możnaby było mierzyć cyfrowo gęstość brzeczki w czasie wysładzania i rysować sobie wykresy. Nie wspominając już o fermentacji - jak wykres Blg by się wypłaszczał, dostawalibyśmy informację że czas przelewać na cichą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne odbieganie od tematu, też rozważałem ten temat i w zasadzie rysowanie wykresów ma sens jedynie dla samej fermentującej brzeczki, jeśli mamy komorę fermentacyjną i kontrolujemy proces, to temperatura otoczenia będzie właściwie stała, z pewnymi odchyleniami, informacja o zmianach temperatury wewnątrz brzeczki w ciągu pierwszych dwóch dób jest najciekawsza. :)

 

Jeśli chodzi o czujnik gęstości na sondzie to byłby to wymarzony geekowski gadżet, w połączeniu z termometrem możnaby było mierzyć cyfrowo gęstość brzeczki w czasie wysładzania i rysować sobie wykresy. Nie wspominając już o fermentacji - jak wykres Blg by się wypłaszczał, dostawalibyśmy informację że czas przelewać na cichą. :D

 

No z tym czujnikiem gęstości to naprawdę nie jestem pewny czy to się da. O ile pomiar przewodności/pojemności elektrycznej brzeczki jest możliwy i pewnie da się to wykalibrować do gęstości brzeczki, tak jak napisali, to myślę, że temperatura również będzie tu miała znaczenie, więc ciągły pomiar w czasie gotowania lub wysładzania raczej będzie niemożliwy. Piszą tam też o niewielkiej dokładności i potrzebie ciągłego uśredniania wyniku np 100 pomiarów. Dla mnie trochę zbyt złożone na takie zastosowania o jakich piszesz. Natomiast przy fermentacji gdzie raczej uda się taki czujnik wykalibrować, to może działać.

 

To chyba nie jest przypadek, że BrewNanny mierzy temperaturę, ciśnienie i %alkoholu, a nie mierzy gęstości.

 

EDIT:

Wróć, mierzy, czyli się da sensownie.

Edytowane przez arkadiuszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.