Skocz do zawartości

Brewferm Christmas - belgijski brew


rysiek103

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to za późno, ale zamierzam uwarzyć to piwo. Mam pytanie do kolegów którzy robili to piwo.

Czy dodawać i ile przypraw, ( określiłbym to jako - przyprawy piernikowe ... gałka, cynamon, imbir i inne)

oraz kiedy- w czasie burzliwej czy na cichej.

Wiem, że ten brew będzie dobry dopiero na Wielkanoc - ale promocja była i pucha za 5Funt (ale data dobra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak świąteczna puszka?

Brzmi ciekawie. Ekstrakt dodajesz czy cukier?

Co do w/w sklepu właśnie wczoraj rozlałem Ultimate Brewery Classics German Pilsner.

Nie wiesz czy ci dwaj starsi kolesie jeszcze prowadza ten sklep? Bo nowy skład jakieś mieszane uczucia we mnie budzi ;)

Edytowane przez voice_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka będzie gotowa na Wielkanoc, za późno kupiłem, oczekiwałem, że ktoś robił to piwo i doradził by mi co dodać, by wzbogacić to piwo. Ale chyba nikt nie warzy tego typu brewkitów. Więc poczekam do kwietnia i wtedy ocenię. Cukru jako takiego nie używam, dawniej dodawałem suchy malt, obecnie stosuję Beer Enhancer. jest to mieszanka maltu i cukru "browarnianego" ( przepraszam za to słowo ale nie znam dokładnego słowa po polsku).

Rozlałeś pilsnera - mam pytanie czy to będzie góniak, czy masz warunki by przeprowadzić dolną fermentację?. Mieszkam w bloku i po pierwszej puszce przestałem robić pseudopilsnery.

David przekazał sklep swojej córce i obecnie tylko pomaga prowadzić ten sklep. Ale prowadzi bardzo ciekawe comiesięczne spotkania pasjonatów piwa. Więcej informacji na stronie http://scottishcraftbrewers.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.