Skocz do zawartości

Dwa piwa pszenne (partial mash).


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Oto dwa przepisy pszeniakow (jeden w stylu bawarskim i drugi amerykanskim) zrobione w stylu "partial mash", czyli uzywajac zarowno slodow jak i ekstraktow. Do stworzenia receptury uzylem po jednej puszce slodu pszenicznego WES, i zalozylem, ze ma wydajnosc ok. 1.035. Ekstrakt pszenny WES jest mieszanka 80% pszenicy i 20 % jeczmienia: http://www.homebrewing.pl/ekstrakt-slodowy-wes-pszeniczny-17kg-p-23.html

 

Pierwszy pszeniak to klon Paulaner Heffe, przerobiony z receptury z magazynu BYO.

 

Warka 5 gal (19 L)

OG=1.053 FG=1.010

IBU=18 SRM=5

ABV=5.6%

 

1 puszka ekstraktu pszenicznego WES - 1.7 kg

3 lbs (1.36 kg) slodu pszennego

2.25 lbs (1.0 kg) slodu pilsner

 

1 oz (28 gr) Hallertau Horsbrucker (4.75 AAU) 60 min

 

 

Wyeast 3638

lub

White Labs WLP380

Chmiel mozesz zastapic Lubelskim, drozdze mozesz zastapic Fermentis Safbrew WB-06. Dekokcja z 30 min przerwa na 131*F (55°C), 45 min na 153*F (67°C). Gotuj warke przez 90 min, ale chmiel dodaj na 60 min.

 

 

:):beer::):D:)

 

 

Druga receptura to typowy "pszenniak" amerykanski. Ok. 60% jeczmienia i 40% pszenicy, z malym dodatkiem slodu specjalistycznego i poznych chmieli. Wlasciwie to chcialem przerobic recepture klonu piwa Double Eagle Ale, ale ten ma 70% jeczmienia i 30% pszenicy, wiec bylo to niemozliwe uzywajac puszki WES (80%-20%). Ta receptura jest wiec czyms podobnym tylko w proporcjach 60-40.

 

Warka 5 gal (19 L)

OG=1.052 FG=1.014

IBU=27 SRM=6

ABV=4.8%

 

 

1 puszka ekstraktu pszenicznego WES - 1.7 kg

5 lbs (2.27 kg) slod Pale, 2-rzedowy

0.5 lbs (2.3 kg) slod monachijski

 

Chmiele:

1 oz (28 gr) Perle, 6.5 AAU, 60 min

1 oz (28 gr) Hallertauer, 4.0 AAU, (10 min)

 

Drozdze:

White Labs WLP051 (California Ale V)

lub

Wyeast 1272 (American Ale II)

Chmiele Perle pewnie moglbys zastapic Marynka a Hallertauer Lubelskim. Drozdze mozesz zastapic Fermentis Safale US-05. Zacierasz tu tylko slod pale, wiec ja bym zrobil to 1 godz. w temp. 152*F, (67°C).

 

PS. Upewnij sie, aby NIE uzyc drozdzy bawarskich do pszenniaka amerykanskiego, bo ci wyjdzie woda po brudnej szmacie zamiast piwa LOL. Ja tak kiedys sprobowalem i musialem wylac cale 5 galonow piwa :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Upewnij sie, aby NIE uzyc drozdzy bawarskich do pszenniaka amerykanskiego, bo ci wyjdzie woda po brudnej szmacie zamiast piwa LOL. Ja tak kiedys sprobowalem i musialem wylac cale 5 galonow piwa :cool:

Ciekawe czemu, skład jest w sumie podobny do bawarskiego pszeniczniaka, za wyjątkiem słodu 2-row, czyżby on był tak pozbawiony smaku?

 

Zrobiłem moje pierwsze piwo amerykańskie: Blond Ale na ekstrakcie 2-row i chmielone Cascade. Wyszło dość marne, z grubsza odpowiada temu co napisałeś. Nie wiem, czy coś spartoliłem, czy ten słód po prostu tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moje pierwsze piwo amerykańskie: Blond Ale na ekstrakcie 2-row i chmielone Cascade. Wyszło dość marne, z grubsza odpowiada temu co napisałeś. Nie wiem, czy coś spartoliłem, czy ten słód po prostu tak ma...

a gdzie nabyłeś ekstrakt 2-row?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moje pierwsze piwo amerykańskie: Blond Ale na ekstrakcie 2-row i chmielone Cascade. Wyszło dość marne, z grubsza odpowiada temu co napisałeś. Nie wiem, czy coś spartoliłem, czy ten słód po prostu tak ma...

a jakich użyłeś drożdży?? US-05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moje pierwsze piwo amerykańskie: Blond Ale na ekstrakcie 2-row i chmielone Cascade. Wyszło dość marne' date=' z grubsza odpowiada temu co napisałeś. Nie wiem, czy coś spartoliłem, czy ten słód po prostu tak ma...[/quote']

a jakich użyłeś drożdży?? US-05?

Cali-Ale, czyli Wyeast American Ale, US-05 są ich w miarę przyzwoitym suchym odpowiednikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.