Skocz do zawartości

Pierwsza warka z zacieraniem i infekcja?


renegade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Po pomyślnej fermentacji i butelkowaniu piwka z kita podjąłem się warzenia z zacieraniem. Wybór padł na belgian pale ale.

Fermentacja ruszyła bardzo szybko i bardzo szybko zwolniła, po półtora dnia od zadania drożdży (brewferm top), bulkanie bardzo zwolniło i pojawił sie nieprzyjemny zapach, zepsutych jaj? być może siarkowodór z tego co wyczytałem na forum. Po dwóch dniach zapach jaj zmniejszył się.

Fermentor otwarłem pierwszy raz dzisiaj po tygodniu fermentacji, w celu zlania na cichą. Po otwarciu pokrywy powąchałem piwo i zapach był bardzo ostry i gryzący w nos (podobny do piro, krórym się przypadkiem zaciągnąłęm ;-) ) Na powierzchni piwa jak widać na fotkach, pływają jakieś gluty. Spróbowałem i smakuje jak piwo chyba.

Zlałem narazie na cichą, bulka co jakiś czas. Zapomniałem sprawdzić ile odfermentowało...zrobię to po cichej, żeby niepotrzebnie nie otwierać.

Jeżeli chodzi o dezynfekcję, to bardziej się przyłożyłem, niż do piwa z kita, wszystko było myte płynem do naczyń i płukane piro (chyba tylko garnek nie był potraktowany piro, ale tu chyba temperatura gotowania wystarczy?) . Będzie coś jeszcze z tego piwa, czy w kanał od razu, żeby nie tracić czasu?

Poniżej wkleiłem dwie fotki (jedna bez i druga z lampą).

 

Warzyłem wg. receptury którą otrzymałem wraz z zestawem słodów z tym że z połowy porcji:

 

Słody: Pale Ale 4,25kg, Abbey 0,5 kg, Monachijski I 0,5 kg, Melanoidynowy 40 0,25kg

Chmiele: Saaz 56g, Styrian Goldings 37g

 

ZACIERANIE:

Do 16L wody w temp ok. 65˚C wsypać ześrutowane słody. Zacierać

w temp. 63-61˚C przez 30 minut następnie w temp. 73˚C 40 min,

78˚C 5min

Wysładzać 15L wody w temp. 75˚C

 

GOTOWANIE:

70 Minut

Chmiel Saaz 56g po 10min od rozpoczęcia gotowania

Chmiel Styrian Goldings 37g po 55 minutach gotowania

post-5340-0-64709900-1353439457_thumb.jpg

post-5340-0-77199000-1353439459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na koniec fermentacji. Potrzymałbym jeszcze na burzliwej aż drożdże opadną, nigdy ich nie używałem więc nie wiem jak się zachowują.

"Bulkaniem" i zapachem "w trakcie" się nie przejmuj.

Według mnie wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie wiadra jest kieliszek i widelec, wiec nie powinno być chyba problemu z wiadrem i piwkiem. Przy piwie z puszki nic nie plywalo na wierzchu i zapach był bardziej "piwny" wiec sie trochę przestraszylem, ale skoro piszecie, że

jeszcze może coś z tego byc, to skończę cichą i bede butelkowal. Przelalem to po tygodniu burzliwej, ile potrzymac na cichej teraz? Jak dłużej poczekam, to jest szansa, że ten niekorzystny zapach trochę sie ulotni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu na przyszłość nie fermentował bym we wiadrach z "casto....y", nie mają atestu :(

Będziesz w castoramie to sprawdź, zdziwisz się.

 

No właśnie oglądałem te wiaderka i nie widziałem znaczka, jak zapytałem panią przy kasie o to czy jest do spożywki to się zaśmiała i stwierdziła, że to market budowlany a nie sklep spożywczy, więc wniosek nasunął się sam. Przepraszam jeśli uraziłem czyjąś dumę.

Edytowane przez olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu na przyszłość nie fermentował bym we wiadrach z "casto....y", nie mają atestu :(

Będziesz w castoramie to sprawdź, zdziwisz się.

 

No właśnie oglądałem te wiaderka i nie widziałem znaczka, jak zapytałem panią przy kasie o to czy jest do spożywki to się zaśmiała i stwierdziła, że to market budowlany a nie sklep spożywczy, więc wniosek nasunął się sam. Przepraszam jeśli uraziłem czyjąś dumę.

Czyjąś dumę? Chyba pani w castoramie ;)

To wiaderka z Jokey Plastik, takie same jak w sklepach piwowarskich, tylko niestety pojemność mniejsza i nadruki inne. Na spodzie i na wieku jest znaczek kieliszka i widelca, gdyby ich nie było to faktycznie lepiej do fermentacji nie brać. Przy kasie i pracownikow raczej nie ma co o to pytać, oni tego nie wiedzą, sprzedają je jako materiały budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że

jeszcze może coś z tego byc

Piwo może być, a nawet piwo będzie! :) W moim przekonaniu wszystko jak najbardziej w porządeczku :) Skoro burzliwa trwała tydzień i nie zmierzyłeś Blg to ja bym potrzymał mniej więcej tydzień na cichej i zmierzył Blg..za jakieś kilka dni znowu i w zależności co tam areometr pokaże czekał, lub zlewał w butelki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj rozlałem po cichej do butelek. Piwo śmierdziało tak samo jak po burzliwej ;) Co do smaku to przypominało piwo, nie skwasiło się. Zauważyłem, że piwo delikatnie sie zgazowało? Sprawidziłem cukromierzem i wyszło jakieś 3,5 blg i tu pytanie, czy jak piwo jest choć trochę nagazowane to da się sprawdzić ile jest blg? Bo przy w pełni nagazowanym sprawdzałem i sie nie da :P Dla pewności zrobiłem dwie fotki:

img2264zi.jpg

 

img2262sv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacja ruszyła bardzo szybko i bardzo szybko zwolniła, po półtora dnia od zadania drożdży (brewferm top), bulkanie bardzo zwolniło i pojawił sie nieprzyjemny zapach, zepsutych jaj? być może siarkowodór z tego co wyczytałem na forum. Po dwóch dniach zapach jaj zmniejszył się.

Wczoraj butelkowałem swojego BPA. Miałem identycznie jak ty. Tylko bardziej drożdże opadły(inne drożdże uzyte). Bałem się o nie bo myślałem, że mi się zainfekowało jak moje red irish. Przed butelkowaniem była próba smakowa i było pyszne. Już po 2 dniach widać jak ładnie się klaruje w butelce.

Edytowane przez werek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.