Skocz do zawartości

Browar domowy BIOHAZARD - czyli złe dobrego początki ;)


ArT_B_

Rekomendowane odpowiedzi

W 2 dni spadło Ci jeszcze o 0,5blg......to znaczy, że piwko cały czas fermentuje. Jak pisał leszcz007 spokojnie powinno Ci zejść do 2blg.....no ale skoro już przelałeś na cichą to ja bym potrzymał na cichej co najmniej 2 tygodnie!!! I Tobie też to radzę, no chyba, że masz zamiar mieć fajne granaty na sylwestra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę by się przydało ;) Przecież Sylwester to czas strzelania ;) A poważnie to piwo nie wytrzyma w butelkach dłużej niż 3tyg :D Więc chyba nie grozi mu przegazowanie :) Bardziej boje się że na święta będzie niedogazowane...

Zapomniałem powiedzieć że przy okazji drugiej warki zrobiłem też test FFT (robienie tego testu to dobry nawyk) ;) Nie wiem czy wszystko zrobiłem jak trzeba, ale dzisiaj wygląda on tak

post-4735-0-92260500-1354527931_thumb.jpg

Edytowane przez ArT_B_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

święta święta i po świętach ;) Jest więcej czasu więc uzupełniam zapiski:)

17-12-2012

Warka#3 Miało być BPA by Leszcz007 a jest niespodzianka :)

 

Skład:

3,00 kg Pilsner Strzegom (4,5 EBC)

1,50 kg Munich I Strzegom (12,0 EBC)

0,30 kg Karmel 150 (136,0 EBC)

0,30 kg Karmel 30 (39,0 EBC)

0,10 kg Karmel 600 (708,0 EBC)

 

Zacieranie:

Plan był... ale jak to z planami diabli go wzięli... wyszło tak... 35' 52st i nie wiadomo jak długo ale coś ok 1,5h 63st do negatywnej próby jodowej... tak wyszło bo zbijało mi się złoże i miałem problem z obiegiem brzeczki i sterowaniem temperaturą.

 

Gotowanie:

30,00 g Perle Gotowanie 60,0 min

30,00 g Pilgrim Gotowanie 15,0 min

Pomimo problemów do fermentora trafiło 23L 12,5BLG wraz z Bastogne Belgian Ale.

 

23-12-2012

Warka#2 rozlana do butelek, wyszło 44 butelki. Do refermentacji użyłem 3,5g glukozy na butelkę.

 

Dzisiaj mija 11 dzień burzliwej warki#3 i zastanawiam się czy przelewać na cichą czy potrzymać jeszcze z tydzień i od razu zabutelkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj przypomniałem sobie o Warce#3 :) Po ponad miesiącu burzliwej trafiła do butelek z dodatkiem 4g glukozy na butelkę :) Z 12,5Blg odfermentowała do 2Blg. W smaku bardzo fajne piwo... zobaczymy co wyjdzie z niego po miesiącu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynowskazy zrobiłem ze złączek kątowych do gazu 1/2" i rurki igielitowej 10/12mm. Pompa jest od pralki polar wkleiłem tylko do niej klejem dwuskładnikowym mufy PEX 25mm-3/4".

Edytowane przez ArT_B_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie wciągnął mnie temat HERMS-a, do tego stopnia, że nawet szukam już książki do nauki programowania kontrolerów :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Natomiast nie daje mi spokoju jedna rzecz. Otóż, czy wymiennik ciepła nie może być w kadzi zaciernej? Jakoś nie mogę się przekonać do cyrkulacji zacieru. W kadzi zaciernej montując mieszadło i pompując wodę z zasobnika ciepłej wody poprzez wymiennik ciepła możemy utrzymywać temp zacieru. A pompowanie wody jest mniej upierdliwe. Dodatkowo np po chmieleniu możemy kadź zacierną napełnić zimną wodą i przez wymiennik cyrkulować nachmieloną brzeczkę chłodząc ją. Wiem, że może zbyt rzeźbie w figurce z brązu ale naszło mnie na filozofowanie. Oczywiście rozważajmy to jako projekt gdzie oszczędność nie jest na pierwszym miejscu. Chodzi mi o sam sens działa i czy dalej to bedzie HERM? ufff koniec :okey:

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji nt HERMSów znalazłem tylko jeden film na YT w którym gość podgrzewał zacier wkładając wężownicę do zaciernej. Osobiście uważam że lepiej jest pompować brzeczkę przez wężownicę, łatwiej chyba wtedy kontrolować temp. ale nie jest to sprawdzone przeze mnie eksperymentalnie, są to jedynie moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z filtratora rurkowego. Foty w galerii. Co do młuta to ze słodem śrutowanym w sklepie nie miałem kłopotu, natomiast do ostatniej warki kolega ześrutował mi słody trochę za drobno i miałem problem z obiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z młutem chodziło mi o pompowanie właśnie. Pompa zasysa przez filtrator brzeczkę? Nie zapowietrza się układ albo nie zapycha filtrator przez fakt zasysania brzeczki a nie swobodnego wypływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Od jakiegoś czasu do przepompowywania zacieru używam pompki od pralki polar i mam problem z przepływem przez cewe HERMSA (15m rurka miedziana 12mm). Jak to wygląda u Ciebie? Ile litrów na minutę robi pompka? Nie masz problemów z podnoszeniem temperatury? U mnie wszystko działa poprawnie na testach z wodą. Wtedy rampy idą ładnie jakieś 10 stopni na 15 min. Z młótem w środku zaczynają się schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.