Skocz do zawartości

Co na początek? (nowy)


burex91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich piwowarów ;].

 

Już od dłuższego czasu nastawiam się na zrobienie własnego pierwszego piwa. Poczytałem trochę tematów na tym forum, wiki, itp.. Na początek chciałbym poeksperymentować z brewkitami a następnie mogę przejść na wyższy poziom ;]. Aktualnie mój problem polega na tym że szukam jakiegoś zestawu do zrobienia tego piwa i nie mam zielonego pojęcia co mi tak na prawdę wystarczy?

 

Czy od razu wziąć to??:

BROWAMATOR

 

Czy wybrać coś tańszego na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość porządny zestaw. Choć ja nie polecałbym go - choćby ze względu na dołączony do niego brewkit, który jest taki-sobie.

Na forum znajdziesz kilka wątków, w którym poruszona jest kwestia sprzętu dla początkującego. Przeczytaj je dokładnie i zamów sprzęt osobno (np. w browamatorze). Ze swojej strony polecam:

3 fermentory (jeden z kranikiem, dwa bez), wąż igielitowy 2m, coś do odkażania, kapslownica (stołową, albo emily, greta czasem po kilku/kilkunastu warkach zaczyna robić problemy), wężyk z zaworkiem grawitacyjnym, kapsle, termometr ciekłokrystaliczny (2, na fermentory bez kraniku), areometr, miarka do odmierzania cukru.

 

Przyda Ci się jeszcze waga (do 2kg), atomizer, lejki i szczotka do szyjek.

 

Z surowców, to lepiej wybierz 2 puszki (jedna chmielona, druga niechmielona), jakiś stout czy ale, do tego kup szlachetniejsze drożdże suche (nie korzystaj z tych dołączonych do puszek). Poczytaj, a gdy już poczujesz się pewnie - zacznij warzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteks - dzięki za stronki ;]

 

bzium1986 - dobrze że wspomniałeś o brewkicie - chciałbym żeby piwo, które zwarzę miało dobry smak (zwłaszcza pierwsze na zachętę ;]) . Dobrze wiedzieć że brewkit w tym zestawi jest "taki-sobie" ;]

 

Przy wybieraniu sprzętu będę jeszcze się konsultował. Na początku chciałbym się zmieścić w tych 300zł. Potem będę już dokupował dla wygody i przyjemności waRZenia piwa ;]

Edytowane przez burex91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: warzenie to będzie gdy technologię upgradujesz do zacierania ;). Na brewkitach warto zrobić 3-4 warki, potem przejść poziom wyżej i robić metodą "tradycyjną".

 

Zanim się skonsultujesz, przejrzyj forum i skorzystaj z opcji "szukaj". Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Przeczytaj wiki i zaglądaj tam regularnie, znajdziesz tam wiele inspiracji oraz niezbędnej wiedzy. A reszta pewnie przyjdzie z czasem i doświadczeniem.

 

Powodzenia

 

PS. Uzupełnij profil, mapkę, etc. Przydaje się to czasami

Edytowane przez bzium1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.