Jump to content

Co na początek? (nowy)


Recommended Posts

Witam wszystkich piwowarów ;].

 

Już od dłuższego czasu nastawiam się na zrobienie własnego pierwszego piwa. Poczytałem trochę tematów na tym forum, wiki, itp.. Na początek chciałbym poeksperymentować z brewkitami a następnie mogę przejść na wyższy poziom ;]. Aktualnie mój problem polega na tym że szukam jakiegoś zestawu do zrobienia tego piwa i nie mam zielonego pojęcia co mi tak na prawdę wystarczy?

 

Czy od razu wziąć to??:

BROWAMATOR

 

Czy wybrać coś tańszego na allegro?

Link to post
Share on other sites

To jest dość porządny zestaw. Choć ja nie polecałbym go - choćby ze względu na dołączony do niego brewkit, który jest taki-sobie.

Na forum znajdziesz kilka wątków, w którym poruszona jest kwestia sprzętu dla początkującego. Przeczytaj je dokładnie i zamów sprzęt osobno (np. w browamatorze). Ze swojej strony polecam:

3 fermentory (jeden z kranikiem, dwa bez), wąż igielitowy 2m, coś do odkażania, kapslownica (stołową, albo emily, greta czasem po kilku/kilkunastu warkach zaczyna robić problemy), wężyk z zaworkiem grawitacyjnym, kapsle, termometr ciekłokrystaliczny (2, na fermentory bez kraniku), areometr, miarka do odmierzania cukru.

 

Przyda Ci się jeszcze waga (do 2kg), atomizer, lejki i szczotka do szyjek.

 

Z surowców, to lepiej wybierz 2 puszki (jedna chmielona, druga niechmielona), jakiś stout czy ale, do tego kup szlachetniejsze drożdże suche (nie korzystaj z tych dołączonych do puszek). Poczytaj, a gdy już poczujesz się pewnie - zacznij warzyć :)

Link to post
Share on other sites

anteks - dzięki za stronki ;]

 

bzium1986 - dobrze że wspomniałeś o brewkicie - chciałbym żeby piwo, które zwarzę miało dobry smak (zwłaszcza pierwsze na zachętę ;]) . Dobrze wiedzieć że brewkit w tym zestawi jest "taki-sobie" ;]

 

Przy wybieraniu sprzętu będę jeszcze się konsultował. Na początku chciałbym się zmieścić w tych 300zł. Potem będę już dokupował dla wygody i przyjemności waRZenia piwa ;]

Edited by burex91
Link to post
Share on other sites

Więc tak: warzenie to będzie gdy technologię upgradujesz do zacierania ;). Na brewkitach warto zrobić 3-4 warki, potem przejść poziom wyżej i robić metodą "tradycyjną".

 

Zanim się skonsultujesz, przejrzyj forum i skorzystaj z opcji "szukaj". Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Przeczytaj wiki i zaglądaj tam regularnie, znajdziesz tam wiele inspiracji oraz niezbędnej wiedzy. A reszta pewnie przyjdzie z czasem i doświadczeniem.

 

Powodzenia

 

PS. Uzupełnij profil, mapkę, etc. Przydaje się to czasami

Edited by bzium1986
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.