Skocz do zawartości

Pokłosie


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat filmu jeszcze nie widziałem, ale chętnie obejrzę.. Pochodzę z tej krainy gdzie w 1941 przetoczyła się fala antysemityzmu i znam ja na tyle, że wiem, że w dzisiejszych czasach antysemityzm jest tam na tyle silny, że podobne sytuację mogłyby się tam wydarzyć nie tylko w wojennej rzeczywistości. słyszałem też opowieści starszych ludzi, którzy pamiętają te czasy i wiem, że zbrodnie nie dotyczyły tylko ludności żydowskiej, ale śmiercią zagrożony był każdy, kto posiadał jakikolwiek majątek, na przykład sąsiada mojego ojca "partyzanci" zastrzelili w domu jak psa tylko dlatego, że przywiózł z robót z Prus walizkę z bliżej nieokreśloną zawartością, a z domu mojego ojca ukradli wszystko, nawet dziecięce buty. Ci ludzie po 89tym mieli sumienie stać po kościołach że sztandarami AK. poza tym uważam, że my, Polacy, powinniśmy rozliczyć się że swoją historią, z tym, że byliśmy w stanie mordować swoich sąsiadów, lub wydawać ich za pieniądze dla gestapo tylko dlatego, że sprzyjały ku temu okoliczności, z tym, że byliśmy w stanie szabrowac i przekopywać łopatami pozostałości pod obozami w Treblince, czy Bełżcu w poszukiwaniu "skarbów".. Dlatego lubię takie filmy jak Dom Zły, czy Róża, bo zmuszają nas do zastanowienia się nad tym, jak daleko człowiek jest w stanie się posunąć.. Należy też sobie uświadomić, że czas wojenny to nie tylko chwała i bohaterstwo, ale też bardzo często bestialstwo i wynaturzenia..

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzają obejrzeć albo ukradną jakie to ...skie.

"kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"

Btw gdzie tu ktoś napisał, że ma zamiar coś ukraść?

Edytowane przez Magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... o widzę, że kącik patriotyczny przepasażował się na inny wątek. Nie ma to jak pohuczeć i poklepać się po plecach za podobne poglądy polityczne.

 

Jakie to ...skie. Gorąca dyskusja n/t filmu którego nikt nie widział a co więcej nie zamierza oglądać. I oczywiście obce, złe siły w tle oraz poczucie wyższości wobec innych nacji.

 

A na jakiej podstawie Ty definiujesz swoje tezy? Masz jakieś dowody na tą historię przedstawioną w tym filmie?

Jaka polityka? Przecież rozmawiamy o filmie historycznym. Mącisz celowo albo nieświadomie.

Jeśli ktoś pluje Ci w twarz to rozumiem że mówisz że pada deszcz chowając głowę w piasek, ja odwołuję się do faktów a nie bajek rodem z prl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później jak wytłumaczysz jakiemuś matołkowi w USA lub w GB, że to nie były "polskie obozy śmierci".

 

O GB się nie martw. Tutaj nawet na poziomie klasy robotniczej jeśli występują to tylko na poziomie słownym. Nigdy nie spotkałem się ze stwierdzeniem by Polacy byli obwiniani o mordowanie kogokolwiek podczas 2 wojny światowej. Jesteśmy pozytywnie odbieranie, może przez obecność polskich wojsk w Szkocji i polskich lotników. Szkoda tylko, że są jeszcze zamknięci na argumenty w stosunku do Enigmy (nawet na poziomie uniwersyteckim)

Ale bzdury mogą się pojawiać, w szczególności w prasie brukowej, a w ogóle w anty polsko nastawionym szmatławcu Sun. Ale tutaj wyraźnie widać polityke zza redakcji.

Masz rację, uprościłem trochę, być może oceniłem poziom brytyjskich mediów przez pryzmat tendencyjnego pseudo dokumentu BBC przed EU2012.

 

Mam nadzieję, że o co się dzieje w BBC teraz oczyści trochę upolityczniony i sztywny "management". Mimo to Radio BBC 4 całyczas uważam za wzór dobrego dziennikarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w którym kierunku mam rzucić, ale to czynię. W Warszawie jest sporo "mediatek" i mogę sobie za zupełną darmochę, legalnie oglądać filmy. Trochę później niż "kradzione" ale z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w którym kierunku mam rzucić, ale to czynię. W Warszawie jest sporo "mediatek" i mogę sobie za zupełną darmochę, legalnie oglądać filmy. Trochę później niż "kradzione" ale z czystym sumieniem.

To też właśnie padło takie pytanie, gdzie tu ktoś napisał, że ma zamiar coś ukraść, nie wyciągaj pochopnych wniosków. Jeśli ty wpadłeś na to, że można coś oglądnąć za darmochę to może ktoś inny także na to wpadł? Jeśli ktoś napisze, że nie ma zamiaru za coś płacić to na pewno ukradnie... to takie ...skie. Bez urazy Guma ale czuję, że piłeś do mnie, to ja napisałem że pan Pasikowski na mnie nie zarobi, co nie do końca będzie prawdą jeśli mi na Canal+ puszczą ten film, wtedy pośrednio coś zarobić mu dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obejrzę to się przekonam czy to film antysk********,czy antypolski,czy krytyk nie może napisać,ze mieszkańcy wsi zamordowali paru żydów,od razu Polacy zamordowali,najlepiej uwolnić wszystkich zwyrodnialców siedzących w więzieniach bo to Polacy,no oczywiście cyganów,żydów i sajmona mola zostawić.

Edytowane przez elroy
wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzają obejrzeć albo ukradną jakie to ...skie.

Jak można coś ukraść nie pozwabawiając kogoś prawa do dysponowania tym czymś? Jakiś paradoks, panie.

A w ogóle, to czy aby nieświadomie nie przypisujesz innym swoich zachowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... o widzę, że kącik patriotyczny przepasażował się na inny wątek. Nie ma to jak pohuczeć i poklepać się po plecach za podobne poglądy polityczne.

 

Jakie to ...skie. Gorąca dyskusja n/t filmu którego nikt nie widział a co więcej nie zamierza oglądać. I oczywiście obce, złe siły w tle oraz poczucie wyższości wobec innych nacji.

 

A na jakiej podstawie Ty definiujesz swoje tezy? Masz jakieś dowody na tą historię przedstawioną w tym filmie?

Jaka polityka? Przecież rozmawiamy o filmie historycznym. Mącisz celowo albo nieświadomie.

Jeśli ktoś pluje Ci w twarz to rozumiem że mówisz że pada deszcz chowając głowę w piasek, ja odwołuję się do faktów a nie bajek rodem z prl.

 

Robert,

 

W zapale nie przeczytałeś mojego posta co potwierdza moją tezę n/t polityczno-światopoglądowego charakteru tej dyskusji. Pomimo, że w żaden sposób nie odniosłem się do zawartości merytorycznej filmu to od razu postawiłeś mnie po drugie stronie barykady strzelając do mnie z pytaniem o dowody n/t historii przedstawionej w tym filmie.

Drugą tezę (poklepywanie po plecach) możesz zweryfikować przeglądajac historię dodawancyh punktów. Są tu osoby które nagminie nawzajem się doceniają za wypowiedzi o charakterze tylko i wyłącznie ideowym. Mnie osobiście nie pasuje to do formuły tego portalu.

Teza numer 3 - dyskusję prowadzą osoby które nie widziały i nie zamierzają oglądać tego filmu. Prawdziwa. Spójrz choćby na swój pierwszy post. Tylko dwie osoby w tym wątku przyznały się, że widziały film.

 

W twoim poście pojawił się tekst " Mącisz celowo albo nieświadomie" . Chciałbym Tobie zwrócic uwagę, że to raczej Ty wprowadzasz w błąd użytkowników forum pisząc, że jest to film historyczny. To nie jest film historyczny. Wszędzie jest opisany jako fabularny, kryminał, dramat.

 

I na sam koniec: Staram się zawsze trzymać swoją godność i poczucie wartości na tyle wysoko aby żaden Pasikowski nie był w stanie napluć mi w twarz/nasrać na głowę przy użyciu jakiegoś tam filmiku. Czego i Tobie życzę ponieważ wiem, że jesteś dobrym piwowarem i fajnym facetem.

 

Pozdrawiam,

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zmęczony gadkami politycznymi i światopoglądowymi na tym forum. Tego troszkę dużo zaczęło pojawiać się ostatnio. Zamykam zatem wątek i zgłaszam to do dyskusji z Elroyem i Dori. Jeśli Elroy, albo Dori uzna za stosowne to otworzy wątek. Jeśli ktoś się nie zgadza z tą decyzją, to proszę zgłoście wraz z argumentacją mojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.