Skocz do zawartości

AIPA - prośba o ocene receptury


sebek

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie są twoje preferencje odnośnie goryczki ?

bo 40g Chinooka (11,6%a-k) i 50g Columbusa (14,3%a-k) na goryczkę daje 126 IBU. A dla AIPA widełki IBU to 40-70.

Przeliczenia na 20l w Brewtarget. Wiadomo można nachmielić jak się chce tylko czy masz świadomość co robisz i co uzyskasz.

Zacieraie np. w widełkach 65 do 67 stC przez 60 minut. Potem do 76-78 na kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są twoje preferencje odnośnie goryczki ?

bo 40g Chinooka (11,6%a-k) i 50g Columbusa (14,3%a-k) na goryczkę daje 126 IBU. A dla AIPA widełki IBU to 40-70.

Przeliczenia na 20l w Brewtarget. Wiadomo można nachmielić jak się chce tylko czy masz świadomość co robisz i co uzyskasz.

Zacieraie np. w widełkach 65 do 67 stC przez 60 minut. Potem do 76-78 na kilka minut.

no chcę czegoś masakrycznego, co wykręci jęzor od gorzyczki :cool:

 

w sumie mógłbym zrobić Imperiala, ale czy z tego zasypu wyjdzie mi co najmniej 20 litrów? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz co wykręci jęzor to chmiel tak jak napisałeś

po za tym polecam program brewtarget - jest moim zdaniem łatwy (w porównaniu do beersmith) i masz wątek na forum o programie

tam wrzucając sobie zasyp i chmielenie będziesz widział co uzyskujesz

trzeba tylko zwrócić uwagę na wydajność - domyślnie jest chyba 70% - ja na podstawie innych warek wiem że uzyskuje około 80-85% (więc musisz sam doświadczalnie określić na podstawie wcześniejszych warek jaką masz wydajność). Przy chmielach wpisuję wartość a-k z opakowania chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, Uwaga!!! W tym momencie warze piwo docelowo ma to być AIPA, jestem na etapie wysładzania. Mam prośbę o poradę w kwestji chmielenia. Posiadam następujące chmiele z USA

Zeus

Warrior

Cascade

Palisade

a także inne:

Sybilla

Nelson Sauvin

Dr Rudi

Pacyfic Jade

Sorachi

Dodam że przewiduję jakieś 22,24litry brzeczki. W miarę możliwości bardzo proszę o szybką odp. Z góry Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.