Skocz do zawartości

Chmielenie na zimno - kilka wątpliwości


Oskaliber

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Siema,

Jak najlepiej odfiltrować chmieliny po cichej? Butelkowalem dzisiaj NEIPE (moja czwarta warka), która była dość solidnie chmielona na zimno (270g). Przy przelewaniu do wiadra rozlewowego napotkałem jednak spory problem z filtracją. Filtrowałem przez hopspider + woreczek nylonowy założone na końcu wężyka. Niestety najpierw zapchał mi się woreczek, a potem dodatkowo chmieliny zapchały wężyk.
Pewnie temat załatwiłby coldcrash, ale nie mam takiej możliwości. Czy na następny raz druciak założony na początku wężyka załatwi sprawę? Macie jakieś patenty na to?
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Addiezg napisał:

Siema,

Filtrowałem przez hopspider + woreczek nylonowy założone na końcu wężyka. Niestety najpierw zapchał mi się woreczek, a potem dodatkowo chmieliny zapchały wężyk.
 

Nie ma co komplikować, pończocha na końcu wężyka powinna załatwić sprawę, zainstaluj większą,to się nie zapcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Addiezg napisał:

Siema,

Jak najlepiej odfiltrować chmieliny po cichej? Butelkowalem dzisiaj NEIPE (moja czwarta warka), która była dość solidnie chmielona na zimno (270g). Przy przelewaniu do wiadra rozlewowego napotkałem jednak spory problem z filtracją. Filtrowałem przez hopspider + woreczek nylonowy założone na końcu wężyka. Niestety najpierw zapchał mi się woreczek, a potem dodatkowo chmieliny zapchały wężyk.
Pewnie temat załatwiłby coldcrash, ale nie mam takiej możliwości. Czy na następny raz druciak założony na początku wężyka załatwi sprawę? Macie jakieś patenty na to?
Pozdro

Cold crash + najlepiej łączyć kilka metod, na przykład druciak plus rajstopa. Z mojego doświadczenia jednak cold crash jest w tym najważniejszy i jak go nie zrobisz to zawsze coś może przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.