Skocz do zawartości

Pierwsze warki z zacieraniem: AIPA i Witbier


Yuppy

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno AIPA jak i Witbier wyszły super. Jedno i drugie jest już świetne w smaku i prawidłowo nagazowane. Kilka butelek AIPY z pewnością zostawię na dłuższe leżakowanie, aby zobaczyć jak wpłynie to na smak. Na pewno to piwo bardziej pasuje do delektowania się każdym łykiem i do picia w mniejszych ilościach, w końcu miało na początku około 18Blg :) Jak będę robić kolejny raz Wita, dodam do niego na pewno nieco więcej skórek pomarańczy i tym razem świeżych. Curacao jest trochę słabo wyczuwalne, ale może to też dlatego, że mój Wit jest nieco mocniejszy i bardziej nachmielony niż standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj popełniłem kolejną AIPĘ (w międzyczasie zabutelkowałem też uwarzone ostatnio Grodziskie, ale to temat na osobny wątek). Nowa AIPA zasyp miała taki sam jak poprzednia, zmieniłem jednak nieco chmielenie:

 

Chmielenie

  • Zeus 25g - 60min
  • Chinook 25g - 60min
  • Citra 25g - 20min
  • Cascade 25g - 0min

Na zimno na tydzień cichej pójdzie jeszcze po 25g Citry i Cascade. Planowane IBU w okolicy 125 :) Drożdże takie jak poprzednio, czyli US-05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to normalne, że US-05 przez półtora tygodnia utrzymują wciąż 2-3cm pianę na powierzchni brzeczki? Gdy poprzednio fermentowałem na tych drożdżach (wcześniejsza AIPA), zachowały się podobnie do innych, tj. na początku robiły dużo zamieszania, ale po kilku dniach, góra tygodniu, piany na powierzchni już nie było.

 

Brzeczka cały czas stoi w temperaturze 21-22C. Początkowa gęstość to ok. 15 Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.