Skocz do zawartości

zapach alkoholu podczas fermentacji burzliwej


WojtekKr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy szlachetne grono!

Po wielu miesiącach wreszcie zdecydowałem się na zakup sprzętu i spróbowanie sił w domowym wytwarzaniu ukochanego trunku

Jako że moje doświadczenie jest zerowe to mam kilka pytań a zacznę od jednego (na które nie znalazłem nigdzie odpowiedzi).

Mianowicie właśnie fermentuje moja pierwsza warka - piwo jasne domowe z WES. Zgodnie z instrukcją pucha ekstraktu do 12 litrów wody, drożdże Mauribrew Lager 497 w ilosci 11,5g. Startowe Blg 10,5 st. Wszystko ruszyło po mniej wiecej 12 godzinach, od poczatku utrzymuje temperaturę brzeczki 21-22 st.C (niższej nie jestem w stanie osiągnąć).

W drugiej dobie fermentacji, wydaje sie prawidlowo przebiegajacej, brzeczka zaczela wydzielac silną woń alkoholu i chciałbym Was zapytać czy to normalne?? Z czasem zapach ten nieco zanika.

Dodam, ze objawów zakażenia nie ma - aseptyka w zasadzie pewna.

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o wyrozumiałość oraz rzeczowe odpowiedzi.

Edytowane przez WojtekKr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam kiepski z chemii byłem ale z tego co pamiętam to co2 jest raczej bezwonny ;)

 

co do meritum to podczas fermentacji są różne wonie tak wiec moja rada : nie przejmować się i zostawić piwko w spokoju będzie dobre bo pierwsze i pokochasz tak czy inaczej ;)

Edytowane przez lkulos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje uchylić dekiel, wsadzić nos i się zaciągnąć mocno w płuca. :D

 

Myślicie, że nie wiem, że jest bezwonny? :( Kolega myli duszące CO2 z alkoholem, przy tak małym balingu, rozpoczętej fermentacji nie jest możliwe tak mocne wyczuwanie alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje uchylić dekiel, wsadzić nos i się zaciągnąć mocno w płuca. :D

 

Dokladnie właśnie tak zrobiłem i stąd te moje odczucia. Może spowodowane przez duże stężenie co2 ale ewidentnie pachnie alkoholem. no nic... moze tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszać, nie zaglądać* zapomnieć -po 2 tygodniach rozlać a po 4 kolejnych wypić proste ;)

 

 

*/ ja lubię sobie pooglądać piwko dlatego odchodzę od plastikowych fermentatorów na rzecz klasycznych szklanych balonów (przynajmniej pooglądam sobie jak pracuje ) wiem wiem drogie to ciężko się myje ale jakoś tak bardziej mi pasuje

 

 

 

 

Wyświetl postUżytkownik jacer dnia 13 listopad 2012 - 18:15 napisał

To proponuje uchylić dekiel, wsadzić nos i się zaciągnąć mocno w płuca. :D

 

Dokladnie właśnie tak zrobiłem i stąd te moje odczucia. Może spowodowane przez duże stężenie co2 ale ewidentnie pachnie alkoholem. no nic... moze tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.