Skocz do zawartości

Słód wędzony w piwach szkockich


H.M.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że teoretycznie się nie daje. Ale teoria teorią, a praktyka praktyką. W dodatku zalega mi 5 kg wędzonego, nie mam co z nim zrobić, a biorę się za Szkockie.

Planuję uwarzyć Export 12-13 Blg i SSA 21-24 Blg - Ważyliście takie piwa z udziałem słodu wędzonego (zwykły z Bambergu) Ile można go dać procentowo, żeby nie przegiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy jak bardzo się lubi wędzoność, ja bardzo lubię :) Używałem wędzonego Castle Malting, do SSA 17,5°Blg w okolicach 30% i wędzonka jest dość lekka, całkiem zbalansowana. Do lżejszego piwa, 13,5°Blg, dałem 40% wędzonego, wędzonka była większa ale wciąż niezbyt mocna. Myślę, że okolice 50% zasypu też nie będzie żadną przesadą. Moc wędzonki porównuje do piw Schlenkerli, które mam okazję czasem popijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schlenkerla to dla mnie już zbyt wędzone. W piwach szkockich ta wędzonka jest delikatniejsza. Zatrę bardziej na słodko, to się przy słabym chmieleniu fajnie powinna zbalansować (szczególnie w SSA)

Planuję dać 20-25% do 80/- i 30-35 do SSA.

Lubię aromat i lekkie posmaki wędzone, ale nie lubię typowej wędzonki z rauchbocka czy Grodziskiego ( Grodzisza robiłem z 75% wędzonego Grodziskiego i średnio mi podeszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardzo ciężko uwarzyć dobre szkockie piwo (dwie metody, albo karmelizacji w kotle, albo dodatek odrobiny słodu karmelowego i melanoidowego, albo wręcz karmelu spożywczego). Piwo nie powinno byc ani przesadnie słodowe ani kleiste, ani mieć mocno wyczuwalnej owocowości.

Jak do tego dorzucisz wędzonke, to w ogole będzie mix tygodnia. Chyba bym jednak poszedł w kierunku portera, czyli dodał większe ilości słodów specjanych a między innymi słód wędzony.

 

Przykładowy przepis (chmiele nie odgrywają większej roli, wiec mozna zastąpić naszymi odmianami, podobnie drożdże)

 

3320g Pale Malt

500g Crystal

500g Bavarian smoked

230g Roasted Barley

 

41g Challenger hops (AA7.98) for full 90mins boil

11g Goldings (AA7.05) for last 10 mins

3g Irish moss for last 10 mins

 

And I used Mauribrew Ale 514 yeast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to ja na 13 planowałem więcej...

 

6.5 kg Pils

2.0 kg wędzony

0.4 kg jęczmień palony

0.3 kg CaraRed

0.15 kg CaraAroma

 

Gips do wody do 30 N.

 

To na trzynastkę

 

Na SSA nie powinno być problemu bo przy bardzo słodkim zacieraniu i sporej ilości alkoholu wędzonka powinna się skomponować. (planuję podgrzać zacier z 50C do 73C i dopiero zrobić przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.