Skocz do zawartości

Rewolucja Magdy Gessler w Cieszyńskim Browarze Mieszczańskim


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

5000- 10% podatku= 4500 zł :smilies:

Ale się dostaje czy trzeba zapłacić żeby tam wystąpić? No bo żeby tak coś dawali?

(sorry ale nie mogłem się powstrzymać ;) )

 

A tak poważniej. W KR za wystrój płaci producent programu a za produkty na kolację restaurator (przynajmniej tak utrzymują Ci którzy brali w tym udział ) - ale może inni wiedzą lepiej.

 

Co do samego programu.

Fanem nie jestem zarówno programu jak i prowadzącej ale (przynajmniej w tych odcinkach które widziałem) docenić należy zwracanie uwagi na jakość produktów, wykluczanie wspomagaczy i sztucznych przypraw, regionalizm potraw, odkopywanie starych i sprawdzonych przepisów oraz dbanie o samopoczucie gości. A cała otoczka jest tyko dodatkiem do tego by to zrealizować i musi być trochę krwi, łez i potu - widz to kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem oglądam Geslerową, ale po drugim sezonie zrezygnowałem gdy od kumpla, który jest kamerzystą Tefałenu dowiedziałem, że od początku do końca w większości takich produkcji jest scenariusz, który muszą przestrzegać (odchyłki jakieś są). Madzia nie robi tego bo chce tylko w scenariuszu jest więc te wszystkie rzucanie jedzeniem, rozpacze, nieudane związki, wyzwiska są wcześniej zakontraktowane, oprócz tego co słyszałem restauracje płacą grubą kasę żeby ona przyszła i mogły się sygnować jej nazwiskiem. Mają dobre umowy i prawników w tefałenie zobaczcie tą Rozenek czy jak ona tam ma co prowadzi "perfekcyjna pani domu"(ściągnięte z brytani Antija prowadziła jak dobrze pamiętam) , kobieta wytrzaśnięta z dupy, nie zajmowała się nigdy domem (specjalnie na program kupili jej mieszkanie, który sprząta armia sprzątaczek z firmy) udziela rad z rękawa jakby faktycznie miała o tym pojęcie, no proszę was... Dodam jeszcze, że jak zwykle nie umieją nic wymyślić i zżynają z zagranicy, a jak widzą że się sprzedaje to dają do porzygu. Zobaczcie był program Tysio i Woli ubierają (zżyna z brytyjskiego Goka), coś społeczność polska ich nie zakceptowała i ich nie ma.

 

Nie twierdze że źle że takie programy są ale i tak uwłaczają one trochę ludziom, bo robią z nich idiotów, jak chcecie ciekawe programy kulinarne to kilka fajnych jest na Kuchnia+. Oglądam 30 minut tej rewolucji a potem na BBC jest jak powstała ziemia i o owadach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgłaszają się dobrowolnie płacąc grubą kase za to, ale to zazwyczaj osoby naprawdę nie mając pojęcia o zarządzaniu restauracją! Wczoraj widziałem urywek jak właściciele restauracji nawet faktur nie przeglądali, i była bardzo zdziwiona gdy się okazało po przeglądnięciu i podliczeniu że muszą dokładać! W tym momencie przełączyłem :P Miałem kiedyś taką sytuacje że pomagałem we Wrocławiu koledze w montażu jego filmu i po pierwszym wyświetleniu go w kinie przedzwonił do kumpla dziennikarz z tvn-u i powiedział że chce żeby udzielił wywiadu w dzień dobry, ale jeżeli by chciał żeby to wyświetli szybko musi zapłacić 7tys... szczena opada! Budżet filmu wyniósł 8tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneks z tego co wiem to w tym kraju za darmo to nawet po pysku nie dostaniesz ;)

 

Natomiast wizyta tej "gwiazdy" z tefałenu niestety nie gwarantuje sukcesu . Niestety znam jedną restaurację gdzie mimo tego że jedzenie pyszne, nie za drogie i do tego miła obsługa nie udało się :( nad czym szczerze żałuję ale takie są prawa rynku (no i zusu us sanepidu i innych instytucji które istniej po to aby przedsiębiorcy pomóc )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do ugotowanych, podobno w odcinku kręconym w Rzeszowie gościom podano piwo domowe!!

 

widziałem ten odcinek - uraczeni cichcem udali się do łazienki opróżnić kufle :smilies:

 

Hmmm... Ja do łazienki pobiegłem po pierwszym łyku z kupionym Tyskim Klasycznym (zwabiła mnie gadka o słodach i takie tam... chciałem dać im szansę... ). Cały kufel poszedł do klozetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gessler pojawia się na onecie :). Program jak program, jak na polskie warunki - niezły, ale oryginałowi do pięt nie sięga...

 

Natomiast wizyta tej "gwiazdy" z tefałenu niestety nie gwarantuje sukcesu . Niestety znam jedną restaurację gdzie mimo tego że jedzenie pyszne, nie za drogie i do tego miła obsługa nie udało się :( nad czym szczerze żałuję ale takie są prawa rynku (no i zusu us sanepidu i innych instytucji które istniej po to aby przedsiębiorcy pomóc )

Ba, jak prześledzi się angielski i amerykański pierwowzór to okaże się, że tylko 1/4 knajp przeżyło kolejne 2 lata po wizycie Ramsaya. Gessler tym bardziej cudotwórcą nie jest, więc większość lokali które odwiedzi niechybnie czeka upadek. Szukanie w tym ręki p. Gessler to odwracanie kota ogonem...

Edytowane przez bzium1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lokalizacja i reszta są do bani to i gessler nie pomoże. Niestety, coraz więcej zgłasza się tam domów weselnych i wielkich stołówek, dla których zamknięcie to błogosławieństwo. Aha, knajpy w programie płacą tylko za kolację, program, remont i wyposażenie (no i przyprawy K*** są za free).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie to oglądam i ciężko się tej baby słucha, przecież to wszystko można zrobić bez takich cyrków - ale akcja musi być :D

Czy ktoś był w tej restauracji przed i po "rewolucji"? Tak się zastanawiam czy faktycznie to tak kiepsko wyglądało wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał "przed" imprezę na kilkanaście osób i ... kulinarnie było bardzo słabo. U mnie słabo z czasem ale mam zamiar się wybrać. Nowego szefa kuchni znam (jako tako) i teraz wiem, że można tam iść zjeść bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".. tu się pędzi piwo..." dużo można się nauczyć z rewolucji kuchennych

Może robią porterówkę przy okazji :)

 

P.S. Po obejrzeniu odcinka Żołądkowych Rewolucji Magdy Gessler polecam obejrzeć dowolny odcinek Kitchen Nightmares z Ramsayem (najlepiej wersję USA). Różnica w poziomie obydwu programów jest porażająca. Chociaż jedno trzeba Pani Magdzie przyznać: nikt tak nie sypie Prymatu do gara, jak ona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę tam za tydzień w piątek, ale nie , żeby zapytać o tą panią G. Będę pytał panią piwowar o piwo, które im się zagotowało rok temu. Może teraz nam wyjaśni o co chodziło.

Program jak zawsze wyreżyserowany i tandetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.