Skocz do zawartości

Rewolucja Magdy Gessler w Cieszyńskim Browarze Mieszczańskim


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzmy na to z innej strony : ile tych spelun upadło przez głupotę właścicieli ? A ile knajp wykorzystano swoja szanse ?

Nawet jak biorą kredyt to po to by odrodzić się na rynku. Część właścicieli myśli : jak przyjedzie Gesslerowa to będę zbijał kokosy na starym jedzeniu" NIE tak być nie może !

Ilu z was by chciało będąc w restauracji dostać spaghetti zrobione w mikrofali ?

A co by było gdyby Gesslerowa prowadziła Kuchenne rewolucje w formie interwencyjnej ? tak jak kiedyś była Usterka ? Że wpada to pierwszej lepszej knajpy z sanepidem i kamerą ? Wtedy karczmarze by się mieli na baczności a nie wciskali ludziom starego odgrzewanego setki razy jadła.

To że formuła programu jest taka a nie inna to już inna kwestia. Nie mówię że jej program jest dobry,czy zły bo widz musi sam ocenić a nie przyjmować wszystkiego jak leci. Nie dawno wielu z was przysięgało że nie ogląda tefałenu..a jednak wszyscy śledzą poczynania Gesslerowej.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba TV zapraszać żeby sobie uświadomić, że trzeba smacznie gotować? Haust w Zielonej cienko przędzie, bo maja takie sobie jedzenie, w Widawie w małej wiosce radzą sobie świetnie no ale tam obiady są wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by było gdyby Gesslerowa prowadziła Kuchenne rewolucje w formie interwencyjnej ? tak jak kiedyś była Usterka ? Że wpada to pierwszej lepszej knajpy z sanepidem i kamerą ? Wtedy karczmarze by się mieli na baczności a nie wciskali ludziom starego odgrzewanego setki razy jadła.

 

A kimże jest pani Gessler, że ją mają wprost z ulicy wpuszczać do kuchni? W państwie prawa? To raczej z Orwella rodem scenariusz, nie wiem z jakiej racji coś takiego ci przyszło do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie dawno wielu z was przysięgało że nie ogląda tefałenu..a jednak wszyscy śledzą poczynania Gesslerowej.

Sobie stanowczo wypraszam ja w ogole nie ogladam tv, wyjatkiem jest jak jestem w gosciach i tam idzie tv albo w piwnicy zamkowej.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest

Jest "Audycja zawiera lokowanie produktu", a ja specjalnie przekręciłem to na "Reklama zawiera lokowanie audycji" :). W przypadku K.R. często mam wrażenie jakbym oglądał przydługą reklamę przypraw pewnej firmy.

Edytowane przez szukis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glutaminian sodu

 

Ja mam na półce z przyprawami czysty glutaminian sodu i bardzo sobię chwalę.

Wiele osób korzysta z jego dobrodziejstw dodając do potrawy np. sos sojowy czy też pieczarki. Coż glutaminian ma zły PR (jak to się teraz mówi), ale nigdzie nie ma ani jednego wiarygodnego badania na temat negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Ja bym poszedł dalej, skoro jest od od wieków nieodzowną częścią kuchni chińskiej to chyba nie może być taki zły (nie w czystej chemicznej postaci, ale w dodatkach takich właśnie jak sos sojowy, niektóre wodorosy, grzyby - w czystej postaci został po prostu wyekstrahowany)

Glutaminian sodu odpowiada za podkreślenie obecności białek w pokarmie. Wprowadza piąty smak. Poza słonym, słodkim, kwaśnym i gorzkim daje nam smak, który jest nazywany "umami".

Jedną z niezaprzeczalnych jego zalet jest (między innymi) to, że pozwala zredukować ilość soli w potrawie (mniejszy dodatek soli kuchennej daje ten sam efekt)

Polecam! ;)

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z niezaprzeczalnych jego zalet jest (między innymi) to, że pozwala zredukować ilość soli w potrawie (mniejszy dodatek soli kuchennej daje ten sam efekt)

 

Nie znam się na chemii, ale wydaje mi się, że to stwierdzenie jest tak prawdziwe, jak obniżanie cholesterolu ze smalcu za pomocą masła :D

Glutaminian sodu w przyprawach takich jak magii powstaje w wyniku hydrolizy białek, do której stosuje się m.in. kwas solny. W wyniku reakcji powstaje chlorek sodu - sól kuchenna. Magii zawiera tą sól, stąd dosypanie jej dodatkowo do potrawy wydaje się zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do ugotowanych, podobno w odcinku kręconym w Rzeszowie gościom podano piwo domowe!!

 

widziałem ten odcinek - uraczeni cichcem udali się do łazienki opróżnić kufle :smilies:

To dobre ;) Muszę odszukać ten odcinek, może to ktoś z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, w tym programie są często tacy ludzie, że nawet gdyby im smakowało to by wylali, żeby tylko zwiększyć swoją szansę na wygraną. Czasami zastanawiam się, jak można robić z siebie takiego kretyna w TV za 4000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.