Skocz do zawartości

pils bohemski-awaria czy jak..


tumek_pl

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś z Was miał takie doświadczenie.... Pils na przepisowej temperaturze, drożdże zadane w 10 stopniach S-23 14X ; dzisiaj wyjąłęm fermentor, wyjąłem chmiel szyszka lubelski z muśliny, mierzę blg a tu o 1 stopień wyższe od początkowego.Z 11 skoczyło na 12. Piwo jednak nie kwaśne, bardziej słodkie ale za to mam wrażenie że lekko nagazowane- ale może to już moje wrażenie..... Przelałem do drugiego baniaka, odstawiłem znowu w 10 stopni. Mam zamiar zakupić S-23 i znowu zadać. Co Wy na to ?

 

PS

Na dnie osad w formie bagienka, nie stały a płynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem,to w ogóle nie wystartowała Ci fermentacja. Ja bym podniósł jednak temperaturę do tych 12°C a nawet 15°C i zobaczył co się będzie działo.

 

Tak dokładnie. Dodatkowo na górze muśliny zauważyłem ślady nalotu biało/zielonego ale chmiel pachniał zacnie,brzeczka również, żadnego nalotu na wierzchu, sam jestem zaskoczony podniesieniem o 1 blg.... no jestem w szoku. Zakupiłem drożdże i zasypie ponownie już bez chmielu. Zauważyłem że jak na burzliwą pozostawiam chmiel to jest zmniejszona fermentacja. No ale tu nie było żadnej, co ciekawe z głupia frant robiłem próbę jodową w zacieraniu no i ok. Zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jednak nie kwaśne, bardziej słodkie ale za to mam wrażenie że lekko nagazowane

Fermentacja ruszyła, zostaw jeszcze w spokoju przez kilka dni. CO2 rozpuszczony w piwie zmniejsza nieco gęstość. W dodatku jego bąbelki mogą zbierać się na aerometrze unosząc go do góry i fałszując wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.