Jump to content

Recommended Posts

może ktoś z Was miał takie doświadczenie.... Pils na przepisowej temperaturze, drożdże zadane w 10 stopniach S-23 14X ; dzisiaj wyjąłęm fermentor, wyjąłem chmiel szyszka lubelski z muśliny, mierzę blg a tu o 1 stopień wyższe od początkowego.Z 11 skoczyło na 12. Piwo jednak nie kwaśne, bardziej słodkie ale za to mam wrażenie że lekko nagazowane- ale może to już moje wrażenie..... Przelałem do drugiego baniaka, odstawiłem znowu w 10 stopni. Mam zamiar zakupić S-23 i znowu zadać. Co Wy na to ?

 

PS

Na dnie osad w formie bagienka, nie stały a płynny.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak dobrze rozumiem,to w ogóle nie wystartowała Ci fermentacja. Ja bym podniósł jednak temperaturę do tych 12°C a nawet 15°C i zobaczył co się będzie działo.

 

Tak dokładnie. Dodatkowo na górze muśliny zauważyłem ślady nalotu biało/zielonego ale chmiel pachniał zacnie,brzeczka również, żadnego nalotu na wierzchu, sam jestem zaskoczony podniesieniem o 1 blg.... no jestem w szoku. Zakupiłem drożdże i zasypie ponownie już bez chmielu. Zauważyłem że jak na burzliwą pozostawiam chmiel to jest zmniejszona fermentacja. No ale tu nie było żadnej, co ciekawe z głupia frant robiłem próbę jodową w zacieraniu no i ok. Zgłupiałem.

Link to post
Share on other sites
Piwo jednak nie kwaśne, bardziej słodkie ale za to mam wrażenie że lekko nagazowane

Fermentacja ruszyła, zostaw jeszcze w spokoju przez kilka dni. CO2 rozpuszczony w piwie zmniejsza nieco gęstość. W dodatku jego bąbelki mogą zbierać się na aerometrze unosząc go do góry i fałszując wynik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.