Skocz do zawartości

przechowywanie - butelki, skrzynki


index

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrosła się trochę moja kolekcja zabutelkowanego piwa w większości to butelki 0,65 l (około 70%) reszta klasycznie 0,5 l. I tu pytanie czy ktoś przerabiał temat skrzynek na takie butelki ewentualnie inne rodzaje pojemników zbiorczych. Chciałby przenieść się z nieporęcznych kartonów. Czy da się upchać butelki 0,65 do "zwykłych" skrzynek czy też są to inne konstrukcje? Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upchnie, ale będą wystawać na wysokość.

 

20 butelek 0,6 nie upchnie. Przerabiałem to wielokrotnie. Zmieści 2 obok siebie, ale trzeciej już nie. Czy to wzdłuż czy wszerz. Nie ma takiej opcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, tak się spodziewałem że utknąłem z tymi butelkami 0,65 czyli wysokość i średnica ogranicza użycie standardowych skrzynek

@Porter - a te specjalne skrzynki - rozumiem że wyższe, gdzieś się spotkałeś w marketach, hurtowniach?

@lkulos - przy takiej ilości moich butelek miałbym tylko butelki na górze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeglądnę jak temat wygląda w sklepach.

To może podsuniecie jakieś wasze rozwiązania, mam na myśli przechowywanie i spojrzenie logistyczne na "magazyn" w realiach domowego piwowara czyli: klasyczna piwnica średniej wielkości (pewnie zwykle okrojona innymi gratami). Czy ekonomiczniej i poręczniej (pod względem dostępu, przekładania itp.) stosować składowanie w skrzynkach + butelki 0,5 l, kartony + butelki mieszane (0,5 + 0,65 l), a może kegi (nie znam tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeglądnę jak temat wygląda w sklepach.

To może podsuniecie jakieś wasze rozwiązania, mam na myśli przechowywanie i spojrzenie logistyczne na "magazyn" w realiach domowego piwowara czyli: klasyczna piwnica średniej wielkości (pewnie zwykle okrojona innymi gratami). Czy ekonomiczniej i poręczniej (pod względem dostępu, przekładania itp.) stosować składowanie w skrzynkach + butelki 0,5 l, kartony + butelki mieszane (0,5 + 0,65 l), a może kegi (nie znam tematu).

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Z tego co sprawdzałem jakiś czas temu to butelki 0.66 mieszczą się w skrzynce po 0.5 , ale są za wysokie. Więc problem, jest tyko ze stawianiem jednej skrzynki na drugiej. Jeśli skrzynka jest pełna to raczel nie będzie problemu , że ta z góry będzie stała na kapslach tej z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Z tego co sprawdzałem jakiś czas temu to butelki 0.66 mieszczą się w skrzynce po 0.5 , ale są za wysokie. Więc problem, jest tyko ze stawianiem jednej skrzynki na drugiej. Jeśli skrzynka jest pełna to raczel nie będzie problemu , że ta z góry będzie stała na kapslach tej z dołu.

Tak jak Porter napisał nie ma szans aby upchnąć 20 butelek 0,66 w jednej skrzynce. Sam to przerabiałem gdy skończyły mi się 0,5l i musiałem się ratować większymi. Ja zapakowałem je do zwykłej skrzynki na owoce 60x40cm, o ile dobrze pamiętam to wchodzi do niej 32-33szt. Problemem jest jedynie to, że nic na niej już nie ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do aukcjie gdzie jest szkrzyneczka drewniana na piwo. pozostaje pomierzyć, zaprojektować i zrobić samemu na miarę. Wyglądają rewelacyjnie

http://allegro.pl/skagerak-skrzynka-na-piwo-butelki-drewno-tekowe-i2728854778.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje jak ktoś ma zacięcie majsterkowicza zbić sobie taką skrzyneczkę, w marketach można dostać nawet ładne listewki, pozbijać polakierować, może własną marką oprawić, chyba sam się za to wezmę. Piwo swoje, to i skrzynka swoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie ile potrzebujesz miejsca np na 12 butelek 3x4 lub 16 4x4 i napisz do tego gościa ile by chciał za zrobienie albo może będzie miał coś pasującego i temat będzie zakończony. we własnym zakresie później kapon i lakier i cud malina skrzyneczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sprawdzone organoleptycznie: do standardowej skrzynki na butelki zmieszczą się maksymalnie 3 x 0,65 l, tylko w środkowym polu 2 x 3 i to tak żeby pola zajmowane przez butelki stykały się narożnikami (nie bokami) z uwagi na ich większą średnicę, można także nałożyć kolejną skrzynkę na górę gdyż butelki mieszczą się "na styk".

 

Skrzynki drewniane - pewnie jest to jakiś pomysł zapewne pojawi się różnica w kosztach (skrzynka standardowa 8-10 zł, skrzynka drewniana koszt robocizny czyli własny lub wykonawcy czas + materiał - ta z powyższego linku 327 zł), jedna mała niedogodność w linkowanym przykładzie jeżeli chodzi o konstrukcje to płaskie dno skrzynki (bez wyprowadzeń jak w skrzynkach plastikowych) co przekłada się na mniejszą stabilność stosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj skrzynek po winie. Mieściło się w nich chyba 12 szt. 0,75l. Więc 0,66l tez wejdzie. Tylko pytanie czy "wino marki wino" które było dostarczane w takich skrzynkach to jeszcze można gdzieś kupić? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki drewniane - pewnie jest to jakiś pomysł zapewne pojawi się różnica w kosztach (skrzynka standardowa 8-10 zł, skrzynka drewniana koszt robocizny czyli własny lub wykonawcy czas + materiał - ta z powyższego linku 327 zł), jedna mała niedogodność w linkowanym przykładzie jeżeli chodzi o konstrukcje to płaskie dno skrzynki (bez wyprowadzeń jak w skrzynkach plastikowych) co przekłada się na mniejszą stabilność stosu.

 

cztery elementy pionowe można przedłużyć o 10mm do góry a na dnie wyciąć wolne miejsce

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39PLN za skrzynkę to już drogo, jeśli brać pod uwagę przesyłkę.

 

Kaucja za skrzynkę w hipermarkecie to 6PLN, a służy latami. Wystarczy pozbyć się butelek 0,66 i pozostać przy 0,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj skrzynek po winie. Mieściło się w nich chyba 12 szt. 0,75l. Więc 0,66l tez wejdzie. Tylko pytanie czy "wino marki wino" które było dostarczane w takich skrzynkach to jeszcze można gdzieś kupić?

Tak, też pamiętam te piękne czasy winobrania ;) ale wina są już pakowane w kartony (dopytywałem).

 

cztery elementy pionowe można przedłużyć o 10mm do góry a na dnie wyciąć wolne miejsce

pewnie da się tema zrealizować tylko trzeba poświęcić na to czas dlatego szukam gotowych rozwiązań

 

39PLN za skrzynkę to już drogo, jeśli brać pod uwagę przesyłkę.

dokładnie, niewiele więcej będzie kosztowało wyprodukowanie 20 L piwa :), poza tym to skrzynki na 0,5 L

 

Kaucja za skrzynkę w hipermarkecie to 6PLN, a służy latami. Wystarczy pozbyć się butelek 0,66 i pozostać przy 0,5

no właśnie w tym problem że moi główni dostawcy butelek uparli się na 0,65 L :)

no ale są dosyć nieporęczne i może trzeba będzie się systematycznie tego pozbywać, rozglądam się jeszcze za koszami (przemysłowe systemy przechowywania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nadal tanie wina dystrybuowane w skrzynkach 3x5x 1litr, butelki 0,66 pasują idealnie.. Jak chcesz, to mogę zagadać ze znajomym, myślę że za naprawdę symboliczną kwotę odstąpi ile Ci potrzeba..

 

Jeszcze jakbyś sprecyzował skąd jesteś to może i koszt wysyłki odejdzie ;)

 

Daj znać czy jesteś zainteresowany to uruchomię kontakty ;)

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.