Skocz do zawartości

zestaw kegowy 5l


rad998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zainwestowaniem pieniedzy w jakies kegi ( mam coraz mniej miejsca w mieszkaniu a wlasciwie pokoju na narastajaca liczbe butelek a piwniczki brak ) - z resza ten temat narazie jest wlasciwie nie do poruszania poniewaz gdybym znalazl jakies miejsce albo cos wymyslil to napewno nie pisalbym o kegach.

ok do rzeczy... po glowie chodzi mi ten zestaw http://www.piwodziej.pl/index.php?products=product&prod_id=141

chcialbym abyscie sie podzielili swoimi opiniami na temat tych kegow oraz tego pisteliciku jesli kiedykolwiek mieliscie z nimi jakis kontakt.

ciekawi mnie ich wytrzymalosc... w koncu w nich trzeba przeprowadzic takze refermentacje... skoro butelki pekajac to czy ( zapewne ) cienka blacha aluminiowa wytrzyma ? co do pistoleciku - czy nie jest z nim tak jak z kegami heinekena ze pol kufla to piana a utrata co2 jest na tyle duza ze piwo jest prawie odgazowane ? o ile w heinekenie nasycenie jest spore to w niektorych piwach domowych jest ono nie az tak intensywne.

to by bylo narazie na tyle... czekam na wasze opinie.

dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie... i jeszcze jedno - chyba najwazniejsze

wiadomo - w piwie domowym pojawia sie osad drozdzowy - czy w tym przypadku podczas wyszynku osad nie bedzie zrywal sie z dna ? szczegolnie przy ostatkach piwa ?

no i w sumie tez wazne pytanie... w mniej wiecej ile trzeba wypic calosc aby nie bylo jakis wielkich ubytkow w jakosci i smaku piwa ?

Edytowane przez rad998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie sa to aluminiowe puszki, tylko stalowe lakierowane. Cisnienie nie jest problemem, ale przy srednio wyzszym nagazowaniem mialem problemy z nalaniem piwa bez 10cm piany :). Ale przy ale`ach powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenie z 5 litrowymi puszkami odradza ich używanie. szkoda, też byłem mocno do tego zapalony i sam pomysł jest niezły, ale...

- puchy nie są z nierdzewki i korodują w trakcie użytkowania, co ma przełożenie na smak piwa z nich po kilkukokrotnym użyciu. z powodzeniem można korzystać z przemysłowych/browarnianych puszek np. niemieckich czy innych, którym u góry da się zamontować uszczelkę jak w nowym zestawie. ale po kilkukrotnym użyciu też korodują.

- pompka powietrzna do nich - prawie darmowy gadżet (ja kupowałem dwa razy, raz za 5 zł i drugi 10 zł + wysyłka) - powoduje, że trzeba szybko zużyć piwo (do dwóch, trzech dni);

- pompka na naboje Beer King (nawet jak korzysta się z tańszych naboi niż w BA) nie jest do końca szczelna i przy wielokrotnym użytkowaniu całego zestawu potrafi zejść kilkanaście naboi na opróżnienie beczułki.

 

polecam zaopatrzyć się w butlę CO2, kegi 19 litrowe lub mniejsze do pepsi i przy pomocy zaaranżowanego doń zestawu serwować piwo z beki.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad998 odpuść sobie te maleństwa szczególnie biorąć pod uwagę cenę, astronomiczną. Albo idź na całość i http://www.allegro.pl/item539154719_beczka_keg_30_l.html lub jeszcze większy http://www.allegro.pl/item541241538_beczka_keg_50l.html Jeśli to cię przeraża zostań przy butelkach szklanych ewentualnie PET. Choć ja w PETach robiłem tylko raz i starczy, to nie to.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam dość dobre doświadczenia z tymi beczkami... Na uczelni rozlaliśmy chyba 3 albo 4 20 l warki do nich i nic się złego nie działo, póki co nie korodują, a jak to się stanie to można posiłkować się tymi po piwach przemysłowych.

IMO jest to dobra alternatywa dla osób cierpiących na brak miejsca.

 

Problem jest tylko z samym BeerKing'iem, jest zrobiony z tak lichego tworzywa,że trzeba bardzo uważać przy eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie sa to aluminiowe puszki, tylko stalowe lakierowane. Cisnienie nie jest problemem, ale przy srednio wyzszym nagazowaniem mialem problemy z nalaniem piwa bez 10cm piany :). Ale przy ale`ach powinno byc ok.

trzeba uważać przy dodawaniu środka do refermentacji co wywali denko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mowicie to chyba naprawde sobie odpuszcze... duze kegi jak narazie nie wchodza w gre... troszke kasozerne sa :)

Kegi Pepsi mozna kupic po 50 zł, do tego 2 szybkozłączki też z 50 zł, reduktor ze 100 zł, butla CO2 100 zł, kabelki ~20. No tak, uzbierało się 300 - 500 zł za rozsądny zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.