Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gotowania brzeczki wpadł mi do garnka kawałek cegły z przewodu wentylacyjnego. Niestety zobaczyłem to dopiero po przelaniu do fermentora - na dnie garnka utworzyła się kupka czerwonego proszku. Czy może to jakoś negatywnie wpłynąc na smak piwa? Bo trujące to chyba nie jest? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma się czym przejmować,cegła jest neutralna w smaku,mi wpadł kiedyś tynk z sufitu(razem z farbą i mysimi bobkami),musiałem wylać ,na szczęście gotowałem na pare garnków i w kanał poszło 1/4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie otrujesz się, cegły się robi z gliny. To raczej neutralny surowiec. Pytanie, co do tej cegły mogło wcześniej przylgnąć... :smilies:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potraktuj to jak "poprawienie składu mineralnego wody". Może akurat cegła trafiła w styl? To jakieś wyspiarskie piwo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś kiedyś tu na forum nasmarkał do piwa albo dodał omyłkowo przecier pomidorowy, i piwo też wyszło, więc kawałkiem cegły bym się nie przejmował :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele bardzo użytecznych rzeczy, zostało wynalezionych przez "głupi" przypadek.

Więc powodzenia.

ps. Ciekawe kiedy znajdziemy na półkach piwo, "Ceglane" .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wiecie może, gdzie można kupić kawałek drobnej metalowej siatki, a właściwie sitka? Pewnie np. w Castoramie, tylko w którym dziale?

Edytowane przez jake

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dział Kuchnia :D oprócz tego w Tesco i innych super marketach jako durszlak :P a jak siatkę to spytaj pana w castoramie, ale wydaje mi się że przy zabezpieczaniach elewacji czyli styropianie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi