Skocz do zawartości

Piwu cześć


Piwoznawcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

nie wiem jak to możliwe, że tak późno tu trafiłem. Najważniejsze jednak, że jestem. Nie jestem domowym piwowarem za to mówią, że o piwie trochę wiem :). Może życie zawodowe składa się głównie z mówienia o piwie, pisania o piwie, czytania o piwie i degustowania piwa. Przez kilkanaście lat zajmowałem się sensoryką piwa w branży piwowarskiej, dziś zajmuję się tym samym, tyle że niezależnie. Interesuje mnie kultura piwa we wszystkich przejawach. Bardzo chętnie poczytam, posłucham i oczywiście podegustuję w tematach piwowarstwa domowego. Bo czuję że najbliższe lata przyniosą domowym piwowarom wiele dobrego. Czego szczerze Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak się tylko kryguję:)

 

Na ten krok zbierałem się dwa lata. Teraz to jest bilet w jedną stronę. Trochę się przyzwyczaiłem do podróży I klasą i niespecjalnie chciałbym to zmieniać :-)

 

Czy tu wywalają za rozmywanie tematów :-)

 

W każdym razie na tym kończę przedstawianie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie w naszych skromnych progach forumowych :)

Cieszę się, że tu trafiłeś i gratuluję ciekawej i profesjonalnie wykonanej strony firmowej :) :)

Dodaj sobie do profilu, bo uważam, że warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

p.s.

Przez dłuższa chwile zastanawiałem się dlaczego wszyscy piszą ?Sensor? no i sobie przypomniałem wypowiedz na b.biz Sensora na temat guinessa, której fragment pozwoliłem sobie wstawić w opis:

[...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

p.s.

Przez dłuższa chwile zastanawiałem się dlaczego wszyscy piszą ?Sensor? no i sobie przypomniałem wypowiedz na b.biz Sensora na temat guinessa, której fragment pozwoliłem sobie wstawić w opis:

[...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]

jeszcze ktoś pomyśli żę to profesjolany opis piwa :D

całość tu http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=24497&postcount=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.