Jump to content
jokubek

Zbyt mała ilość wody podczas produkcji - proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam

Mam do was ekspertów pytanie a mianowicie , rozpocząłem swoją pierwszą produkcję browarku z brew-kita.

Moje pytanie polega na tym iż dodałem za mało wody około 4 litrów bo nie miałem większej beczki, i teraz zastanawiam się czy w drugiej fazie fermentacji jak będę przelewał piwo to petów czy mogę uzupełnić brakujący płyn z np rozpuszczając w nim cukier(4g) i dodając po równo do każdej butelki tak żeby rozlać pomiędzy nie brakującą ilość ?

Edited by dori
poprawiłam tytuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostaw jak jest, bo rozcieńczysz sobie piwo i będzie w smaku wodniste! Dodaj normalnie surowiec do refermentacji, nie ma co już kombinować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego miało by być wodniste? Standardowo brewkit zakłada 23 litry i 12 blg. Jego 19 litrów to ok. 14,5 blg więc moim zdaniem mógłby dolać wody chociaż do 13 blg, np, do każdej butelki strzykawką. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że piwo może być za mocno nachmielone niż zakłada producent. Ale ja się nie znam więc proszę o zdanie bardzo doświadczonych piwowarów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że piwo może być za mocno nachmielone niż zakłada producent.

Bardziej doświadczeni napiszą, że nie ma piw za mocno nachmielonych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

leech ma rację to są wymysły lobby anychmielowego i nie ma pojęcia takiego w naszym słowniku jak " za dużo chmielu" :lol: .

 

Jeśli miało by być głosowanie to ja bym nie dolewał wody - piwo będzie miało więcej alkoholu ale również i smaku będzie bardziej treściwsze.

Na zakończenie dodam że jeden z pierwszych polepszeń piwa z brew kita to właśnie extra chmiel. Więc będzie dobrze i nie dodawaj wody :okey:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego miało by być wodniste? Standardowo brewkit zakłada 23 litry i 12 blg. Jego 19 litrów to ok. 14,5 blg więc moim zdaniem mógłby dolać wody chociaż do 13 blg, np, do każdej butelki strzykawką. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że piwo może być za mocno nachmielone niż zakłada producent. Ale ja się nie znam więc proszę o zdanie bardzo doświadczonych piwowarów

 

Tak ale należy to zrobić przed fermentacją, dolej sobie do piwa jakiegoś pół szklanki wody i powiedz czy nie będzie wodniste :P Niech zostawi jak jest będzie też smaczne piwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie racje, swojego pierwszego brewkita zrobiłem według intrukcjii na 23 litry i rzeczywiści jakoś wyszło za mało nachmielone. Podpinam się pod tym wszystkimi kończynami, że nie ma takiego czegoś jak za mocno nachmielone ale trzeba przyznać też, że przeciętnemu zjadaczowi chleba to przeszkadza :) Chmiel lepiej też konserwuje piwko więc lepiej nie dolewać wody ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te 12blg ,które zakłada producent to jego marzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.