Skocz do zawartości

Królewskie korzenie.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądałem na TVP Historia program o cmentarzu na Powązkach. Niesamowitych rzeczy się dowiedziałem. Leży tam np skromny warszawski profesor matematyki Fryderyk Hauke. Jest przodkiem wielu rodzin królewskich w Europie, praprapra dziadek księcia Filipa, ojca Karola z Windsoru. Żeby było śmieszniej, to dziadek tego Fryderyka był woźnym w sądzie. Takie to korzenie rodzina królewska ma, oburzając się na małżeństwa zawierane z "plebsem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem na TVP Historia program o cmentarzu na Powązkach. Niesamowitych rzeczy się dowiedziałem. Leży tam np skromny warszawski profesor matematyki Fryderyk Hauke. Jest przodkiem wielu rodzin królewskich w Europie, praprapra dziadek księcia Filipa, ojca Karola z Windsoru. Żeby było śmieszniej, to dziadek tego Fryderyka był woźnym w sądzie. Takie to korzenie rodzina królewska ma, oburzając się na małżeństwa zawierane z "plebsem".

Szkoda, że przy tej historii zawsze milczeniem pozostawia się co stało się z synem Fryderyka, Maurycym, ktorego córka Julia zapoczątkowała ród książąt Battenbergów (Mountbattenów).

 

Maurycy Hauke był bohaterem wojen napoleńskich, a później generałem lojajnym wielkiemu księciu Konstantemu, którego podchorążowie-spiskowcy w noc listopadową (29/30 listopada 1830) brutalnie zamordowali pod Pałacem Namiestnikowskim (ob. Pałac Prezydencki w Warszawie), gdy próbował wymusić na nich posłuszeństwo i odwieść od buntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.