Skocz do zawartości

Komentarze dotyczące słownika


BaronVonZuk

Rekomendowane odpowiedzi

Baronie, chodziło mi o inną formę, bardziej czytelną. Nie umieszczaj tego w formie:

Litera A

Litera B

tylko od razu i bezpośrednio hasła, tak jak miało to miejsce z BJCP.

 

Barley wine

Belgia browar

Belle vue kriek

Chodzi po pierwsze o przejrzystość a po drugie o sposób działania wyszukiwarki. Będzie też ciężko wbić się z nowym hasłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks poruszył kwestię postów :)

Postanowiłem osobą zajmującym się słownikiem odejmować z licznika te posty, które wchodzą w skład słownika.

chodziło mi o to żeby w celu nabicia postów nie zaśmiecać tematu bzdurami luźno związanymi z piwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komentarz natury ogólnej. Rozumiem, że na forum jest wersja robocza, a całość będzie systematycznie lądować na stronie głównej piwo.org w dziale słownik. Czy może się mylę?

Po drugie zastanawiam się, czy jest sens dodawanie haseł w minimalnym stopniu związanych z browarnictwem amatorskim, mam tu na myśli Bosmana czy Brauerei Saybusch. Zdaję sobie sprawę, że im więcej tym lepiej, ale chyba warto się świadomie ograniczyć. No bo skoro Bosman, to dlaczego nie Bartek, Bojanowo czy Braniewo.

Po trzecie jak zgłaszać nowe hasła, jedynie je podać, czy podać całą definicję?

Po czwarte, czy poprawki zgłaszać w jednym poście hurtowo, czy jeden post jedno hasło.

Po piąte znowu pytanie natury ogólnej. Ja w tym nie siedzę, to nie wiem, ale czy nie byłoby dobrym sposobem wykorzystanie wikipedii. Nie wiem na jakich zasadach się to robi, ale jest np. taki serwis jak poświęcony Hattrickowi czy z naszego podwórka BrewWiki. Nie wiem, czy to jest część wikipedii, czy tylko do niej podobny serwis, ale pozwoliłoby to na robienie tego większymi siłami niż 2 osoby. Bo 2 osoby w okolicach literki K rzucą to w cholerę, bo jest to IMO fizycznie niemożliwe do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 najprawdopodbniej nie wylądują w słowniku,tylko będą tu gdzie są. :)

Po 2 pragnę zauważyć,że na forum nie tylko poruszane są tematy związane z piwowrastwem amatorskim,a co do innych browarów to jeżeli jest taka wola, to proszę bardzo Bartek Braniewo i Bojanowo też mogą się znaleźć.

Po 3 co do zgłaszania nowych haseł, to już moim zdaniem wybór jest Wasz,jesli macie definicje możecie je też dodać,jeśli nie poszukamy.

Po 4 może być wszytsko w jednym poście.

Po 5 ja mam zamiar dojść do Ż,na pewno nie będzie to za dwa dni czy tydzień,ale na pewno nie za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki dział to rzecz kompletnie zbędna. Wszystko to można znaleźć w zasobach internetu. Zmniejsza czytelność forum, a niewiele wnosi do tematu piwowarstwa. Definicje podane są bardzo lakonicznie.

Odnośnie słowa Bantu - czy woda nie jest głównym składnikiem każdego piwa :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 najprawdopodbniej nie wylądują w słowniku,tylko będą tu gdzie są. :)

IMO to nie jest słuszna koncepcja. Te hasła zginą. Nikt ich nie będzie czytał poza autorem i paroma forumowiczami, którzy będą chcieli dorzucić swoje 3 grosze, żeby uzupełnić definicję. Jeśli to nie trafi na stronę główną, to IMO jest to głupiego robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zasugerował może, żeby zrobić słownik ale bardziej techniczno-praktyczny np definicje, informacje co to jest ekstrakt, balingomierz, zacieranie, przerwa maltozowa, słód. Wg mnie takie informacje zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych browarników domowych mogą być przydatne. Informacje takie jak browar w bojanowie czy bantu są mniej przydatne, ciekawe ale bardziej pasują mi do działu ciekawostka :)

Sugerowałbym też, żeby stworzyć jeden temat dla danej literki.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darko ma rację.Należy skupić się głównie na temacie piwowarstwa domowego.Takie mamy warunki i cel.:)

Zmienimy tak koncepcję jak i podejście do tematu.

Wiki, które zaproponował Kopyr to nie jest najgorszy pomysł. Muszę to sprawdzić.

 

Wydawało mi się, że zrobienie tego na bazie forum, nie będzie najgorszym pomysłem, ale rzeczywistość zweryfikowała, że jednak nie.

W jednym wątku z określoną literą nie da się tego zrobić sensownie, bo będzie problem z kolejnością alfabetyczną.

 

Tak czy inaczej muszę to, mając na uwadze Wasze sugestie, przemyśleć raz jeszcze dogłębnie z osobami zaangażowanymi w słownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumeim, że przepisujecie Ilustrowany leksykon piwa?!

szczerze to nawet tej pozycji niestety nie miałam w ręku.

Z tego co widzę chyba nie ma sensu kontynuować prac w takiej czy innej formie gdyż wszyscy są na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GaGacek nei nie przepisujmy Ilustrowanego Leksykonu Piwa,jest on tylko jednym ze źródeł,dział ze źródłami też się pojawi.

A co do pomocy to mile widziana :)

 

Co do samej koncepcji słownika to mam nadzieje dziś uda się to przedyskutować z dori i elroyem

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.