Skocz do zawartości

Witam serdecznie:))


marcin_l85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!!!

Jako że zawsze byłem wyczulony na nieświeze piwo, postanowiłem nawarzyć sobie piwa:))

Zestaw startowy już zamówiony, co prawda na start będzie Brewkit ale z czasem napewno dojdę do "prawinnego warzenia".

Jeśli chodzi o moją osobę to mam na imie Marcin, mam 27 lat, mieszkam w Ostrówku k/Wołomina, z wykształcenia i z zawodu jestem elektrykiem oraz studiuję budownictwo.

Liczę, że załapię bakcyla i nie będę musiał już ganiać do spożywczaka po browarka:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Komplet do zacierania prawie gotowy. Po za najważniejszym czyli garnkiem mam w sumie wszytko. Nawet pozwoliłem sobie kupić termometr z sondą i stoperem oraz wagę 3kg +-1g. Co prawda zestaw słodów będzie odważony i ześrutowany ale mam narazie garnek 17l i myślałem co by nie podzielić na dwie warki. Mniejsze to fakt ale jako, że pierwsze zacieranie to i ewentualne starty zmniejszone. Tylko jest ALE:)) Otóż robiąc na dwie tury tak na oko bedzie ze 7 l brzeczki i filtrując to przez oplot we wiadrze 30l to więcej mi zostanie w złożu poniżej kraniku niż przefiltrowanego płynu... Rozważam dla małych warek moze zrobić filtrator z wiaderkiem z dziurami w dnie takie ze 15l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacieraj w tym wiadrze do filtrowania? Nie jest to specjalny problem jak je ocieplisz coby strat ciepła za dużych nie było a odpadnie Ci też przenoszenie zacieru. Potem chmiel na raty.

Strat nie będzie, bo jeśli infekcji nie załapiesz to piwo Ci na bank będzie smakowało i wypijesz je zanim się ułoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.