Skocz do zawartości

Czyszczenie chłodnicy zanurzeniowej


H.M.

Rekomendowane odpowiedzi

W czym można odmoczyć aluminiową chłodnicę z BA, żeby wypłukało dziadostwo z między dystansów?

Niby się dezynfekuje w gotowaniu, ale jednak brud się tam zbiera i spokoju mi to nie daje. Raz na jakiś czas pasowało by się pozbyć dziadostwa z tych dystansów, ale boję się chemii, bo nie wiem z czym mi aluminium zareaguje i co da się łatwo spłukać?

 

Podobnie miedziany filtrator, niby myje, dezynfekować go nie trzeba, ale z czasem czuć go specyficznie metalem, da się tego zapaszku jakoś pozbyć? (zapobiegać powstawaniu?)

 

dori

edytowałam temat na bardziej adekwatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją chłodnicę z BA co kilka warek dezynfekuje w roztworze ACE, wszystko ładnie czyści. Dodatkowo porozginałem te blaszki dystansujące aby móc łatwo wypłukac osady, które uwielbiają się tam gromadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej.

Dostałem od kolegi rurkę miedzianą, z której zrobiłem chłodnicę. Problem jest tym, że ta rurka pokryta jest sporą ilością brudu i różnych czarnych i zielonych nalotów. Jak się tego pozbyć? Normalnie papierem ściernym czy jakimś preparatem do czyszczenia miedzi?

post-5920-0-64353800-1368628827_thumb.jpg

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dostałem od kolegi rurkę miedzianą, z której zrobiłem chłodnicę. Problem jest tym, że ta rurka pokryta jest sporą ilością brudu i różnych czarnych i zielonych nalotów. Jak się tego pozbyć? Normalnie papierem ściernym czy jakimś preparatem do czyszczenia miedzi?

post-5920-0-64353800-1368628827_thumb.jpg

 

Miedź pięknie czyści się CIF'em i wszelkimi innymi preparatami cifopodobnymi.

Ja swoją tak właśnie czyszczę jak zajdzie patyną czy innym dziadostwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Po użyciu chłodnicy płuczę ją i przecieram gąbką. Ale po jakimś czasie nieużywania jej i tak pojawia się na niej czarnawy nalot. Po gotowaniu chłodnica znów jest czysta, ale ten czarny nalot który się rozpuszcza w gorącej brzeczce nie jest szkodliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krótkim czasie na pewno nie szkodliwy. O efektach długofalowych nie wiem. :-)

Ja przed użyciem przecieram swoją chłodnicę szmatką z CIFem. Zawsze czarna jest choć chłodnica wydaje się czysta. Najlepiej byłoby chyba pogotować z kwaskiem cytrynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.