Skocz do zawartości

Konstrukcja plastikowego elektrycznego bojlera(HLT)/kotła warzelnego.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Kopyr ma rację, cukry z brzeczki będą się karmelizować i potem przypalać. Jeszcze gorzej będzie przy zacieraniu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy co by zrobić aby się nie karmelizowało na grzałkach ani nie przypalało to zamontować jakieś mieszadło. Chociaż nie wiem czy to zda egzamin :)

Jak dla mnie to się nadaje tylko do podgrzewania wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w ilu czajnikach nachmielisz piwo ? :) 10?

Ale Makaron' date=' ja nie wierzę w gotowanie w takiej kadzi, bo na grzałkach będzie się przypalać.[/quote']

Da rade. Chyba bede musial to udowodnic! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr ma rację, cukry z brzeczki będą się karmelizować i potem przypalać. Jeszcze gorzej będzie przy zacieraniu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy co by zrobić aby się nie karmelizowało na grzałkach ani nie przypalało to zamontować jakieś mieszadło. Chociaż nie wiem czy to zda egzamin :)

Jak dla mnie to się nadaje tylko do podgrzewania wody :)

Nikt nie mowi tutaj o zacieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spróbować czy z taką grzałką coś się będzie działo podczas chmielenia. Może się przypalać cukier z brzeczki ale nie musi. Najtaniej to chyba kupić czajnik i spróbować :) Jak nic się nie stanie w czajniku z 1 grzałką to nic nie powinno stać się w fermentatorze z dwoma lub większą ilością grzałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma sensu sobie utrudniać życia...garnek+palnik i też jest dobrze, albo lodóweczka "turisticzna" + koce, bo zacierania ani warzenia to ja w tym nie widzę,szczególnie jesli ktoś użył by "nowych" przezroczystych fermentorów z BA... powyżej 60°C robią się dość miękie. [sic!]

 

Z kolei do gotowania wody to może mieć zastosowanie,taki większy czajniczek :)

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to opisywane rozwiazanie jest dla osob z budzetem rzedy 100-200zl i browar o wybiciu 25L :)

Zastanawiam się ile kosztuje normalny garnek lub elektryczny kociołek w Szkocji? Dlaczego oni wymyślają takie cuda?

 

Po kilku warkach w takim czymś człek przekona się do warzenia i zapragnie porządny garnek. I wtedy cała impreza staje się droższa niż gdyby kupił odrazu gar.

 

Te wynalazki idą w kąt.

 

Czy tak trudno młodemu człowiekowi w Szkocji dorobić te pare funtów na garnek? Czy może oni są tak oszczędni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Makaron, ja nie wierzę w gotowanie w takiej kadzi, bo na grzałkach będzie się przypalać.

Chyba wejdę w polemikę z samym sobą. :)

To się jednak może udać. Dlaczego?

Dogrzewałem brzeczkę grzałką, żeby szybciej osiągnęła temperaturę wrzenia i na grzałce nic się nie przypalało. Wniosek - da się w tym chmielić. A zacieranie oczywiście w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to opisywane rozwiazanie jest dla osob z budzetem rzedy 100-200zl i browar o wybiciu 25L :)

Zastanawiam się ile kosztuje normalny garnek lub elektryczny kociołek w Szkocji? Dlaczego oni wymyślają takie cuda?

 

Po kilku warkach w takim czymś człek przekona się do warzenia i zapragnie porządny garnek. I wtedy cała impreza staje się droższa niż gdyby kupił odrazu gar.

 

Te wynalazki idą w kąt.

 

Czy tak trudno młodemu człowiekowi w Szkocji dorobić te pare funtów na garnek? Czy może oni są tak oszczędni? :)

Odpowiednik kociolka z lidla to koszt 130 Funtow, czyli po przeliczeniu najmniej 620zl. Kontra (7.99 + 9.98 + 2.5) czyli 80zl kociolek wlasnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,szczególnie jesli ktoś użył by "nowych" przezroczystych fermentorów z BA... powyżej 60°C robią się dość miękie. [sic!]

wysładzam do takich fermentatorów nie wspominając że leję do nich brzeczkę po gotowaniu jakieś 90°C i jeszcze się nie rozpuściły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się... :) te grzałki to zbędny wydatek. U nas we więźniu :) to robiło się tak: bierzesz 2 żyletki, umieszczasz między nimi 2 zapałki, całość związujesz nitką, podłączasz kabel do żyletek, chlup do wiadra, kabel do kontaktu i gotowanko błyskawiczne. Tylko czasem korki nie wytrzymują, trza powatować drutem jakim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się... :) te grzałki to zbędny wydatek. U nas we więźniu :) to robiło się tak: bierzesz 2 żyletki, umieszczasz między nimi 2 zapałki, całość związujesz nitką, podłączasz kabel do żyletek, chlup do wiadra, kabel do kontaktu i gotowanko błyskawiczne. Tylko czasem korki nie wytrzymują, trza powatować drutem jakim. :)

Ale w takim razie po co bawic sie w warzenie piwa? Nie lepiej zacier z cukru na drozdzach piekarniczych pic? Jak ktoś lubi goryczkowe to moze dodac kilka kropli przetworzonego ektraktu chmielowego? :) Hmmmm dlaczego dziwnie mi o przypomina piwa masowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Chciałbym odświeżyć temat właśnie robię bojler do gotowania i chmielenia brzeczki z fermentatora dwie grzałki po 2 KV z czajnika i zastanawiam się czy standardowy plastikowy kranik wytrzyma 60 minut gotowania czy zastosować jakiś inny proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.