Skocz do zawartości

Burton Ale


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, po tych zmianach widzę jest jest to bardziej Old Ale tylko mocniejszy(czekolada itp.) niż English Barleywine.

W chmielach najlepiej napisać, aromat/smak chmielów angielskich czyli ziołowy, kwiatowy, ewentualnie tytoniowy czy ziemisty.

Głównym aromatem jest aromat słodowy?

To można dopisać tak (aromat) słodowość średnio-wysoka do bardzo intensywnej, estrowość średnio-niska do średnio-wysokiej.

(smak)Alkohol wyczuwalny ale nie powinien być gryzący lub dominujący

(smak)Goryczka średnio-niska do średnio-wysokiej jednak balans zawsze przesunięty w stronę słodowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze słodami karmelowymi. Nie do końca byłoby dla mnie jasne jak interpretować "Bazą jest zawsze słód jasny, do tego różnorodne cukry trzcinowe i miód.". Czy tylko słód bazowy + dodatki, czy dopuszczalne jasne karmele, czy baza jasna ale dodatek ciemniejszych karmelowych dopuszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze słodami karmelowymi. Nie do końca byłoby dla mnie jasne jak interpretować "Bazą jest zawsze słód jasny, do tego różnorodne cukry trzcinowe i miód.". Czy tylko słód bazowy + dodatki, czy dopuszczalne jasne karmele, czy baza jasna ale dodatek ciemniejszych karmelowych dopuszczalny.

Stare przepisy podają karmelizowanie słodu bazowego jako dopuszczalne, tak więc dodatek słodów już gotowych karmelowych powinien być uznany za prawidłowy. Przepisy z lat 1820 i dalej podają tylko jasny słód, a właściwie jak najjaśniejszy, a za korektę barwy odpowiada karmelizowanie, dodatek cukrów i miodu.

Dodałem te informacje, oraz to, co podał kantor.

20 blg-34 (wyższe dopuszczalne) ,5-11 blg

rozumiem, że to pierwsze to początkowe (20>) a drugie końcowe (5-11)....

Tak, orientacyjnie, przyjąłem średnie wartości.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.