Skocz do zawartości

Pierwsze piwo.


henzzik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zaczynałem od takiej ilości, bo na tyle wysłodowałem jęczmienia.

Poza błędami szkolnego uczniaka, pamiętam, że utrzymanie temperatury było koszmarne i trudne. Mała ilość zacieru szybko stygnie i szybko można przegrzać. Odradzam. Tak jak pisali Koledzy wyżej - atakuj na minimum 20 litrów. Tylko upewnij się, że masz taki garnek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw które piwo byście polecali na start? Myślałem o ciemnym lagerze.

No to kolego, ambitne plany. A masz gdzieś odpowiednie temperatury? Na początek daruj sobie lagery i spróbuj jakiegoś górniaka.

Zacznij od czegoś: słabego, ale nie za bardzo, smacznego i prostego w zacieraniu.

Ja bym proponował np. Pale Ale na Danstar Nottingham lub US-05. Czyli np. 5 kg słodu pale ale, 300 gr jakiegoś karmelowego ok. 120 EBC i do tego chmielenie np. Magnum na goryczkę i Cascade na aromat.

Popatrz na innych piwowarów i sprawdzone przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidel słusznie prawi. Zawsze możesz też popatrzeć na gotowe zestawy surowcowe w sklepach piwowarskich. Zbierz kilka takich przepisów i zatowaruj się na ile chcesz warek. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do małych warek - raz (i chyba ostatni) robiłem 5l warkę: oprócz tego, że ciężko z temperaturą, to jeszcze nie ma jak filtrować (1 kg słodu nie jest w stanie stworzyć porządnego złoża filtracyjnego w dużym fermentorze, trzeba by przerabiać jakieś mniejsze wiaderka, a to za dużo zachodu). Lepiej zrobić większą warkę i odlać 5l na dziwne eksperymenty ;)

Edytowane przez Gabe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też miałem genialny pomysł zrobienia tylko 10 litrów. Pomyślałem że mniej pracy i można więcej pokombinować (częściej robić). Oczywiście po jej uwarzeniu oprzytomniałem. Po pierwsze, to strasznie głupio wygląda 10 l w fermentatorze:), warzenie trwa tyle samo (może oprócz krótszego czasu chłodzenia), a 20 piwek znika w oka mgnieniu. Do tego, jak wyżej, problemy z filtracją, no i chyba jak gdzieś czytałem, to większe narażenie na infekcje tlenowcem. Ogólnie, nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.