Skocz do zawartości

Bogi warzy, ale nie sam:)


Bogi

Co jako warkę jubileuszową uwarzyć?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uwarzyć

    • Burton Ale 32-34 blg i nań pójdzie cały miód
      83
    • Burton Ale 19 blg i zaraz potem Windsor Ale 16 blg
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt się więcej nie opowiadał, więc Was obu dopisałem, listę zamykam. Wczoraj kontrolnie otworzyliśmy Burtońskie beczkowe-bardzo słodkie, wyrazisty chmiel i się nagazowało, szok, ale nie tak dobre, jak normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się więcej nie opowiadał, więc Was obu dopisałem, listę zamykam. Wczoraj kontrolnie otworzyliśmy Burtońskie beczkowe-bardzo słodkie, wyrazisty chmiel i się nagazowało, szok, ale nie tak dobre, jak normalne.

 

Dzięki. Cieszę się że się załapałem. Myślę, że jeszcze coś dodatkowo do wysyłki na wymianę możemy ustalić na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wreszcie się pozbyliśmy tych diabelskich śliwek (kto to widział tyle i tak wysoko fermentować :D ) i browar przejmuje stery w przeciągu 2-3 tygodni, najpierw Zakonne Wszechmocne nr 3, potem Prawdziwe East India Pale Ale, jedno za drugim, bo butelki puste już mi sie z piwnicy wysypują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak to się na razie przedstawia na piśmie:

 

Zakonne wszechmocne 3 29.10.2014 warka nr 52

1 jasny 5 litrów

25g Marynka 8 30 min

1 jasny plus blonde 1000

25 Marynka plus Sybilla 6,3 15 minut, gorąc z poprzedniego

1000g kandyz plus 25 Sybilla 5 lukrecji 10g jałowca macedońskiego 10g zielonych pomarańczy reszta wody

Spadź nektar 1200

S-33 5g

 

Nie wiem czy mam jeszcze prawo to nazywać Triplem, czy to czasem nie będzie już coś innego, Quadrupel, bo parę zmian będzie miało wpływ na końcowy efekt-więcej miodu niż ostatnio, z braku kolendry jałowiec, zamiana ekstraktu słodowego pszenicznego na ekstrakt słodowy blonde (również mniej, bo tylko 1kg).

 

Jakbyście zakwalifikowali takie piwko? Quadrupel, Dark Belgian Strong Ale, czy jeszcze coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo sprawnie się uwarzyło, wg wskazań cukromierza 20,5blg. Zaraz zadaję drożdże. :D

 

Edit: 18:25 Drożdże już od paru długich chwil pracują, więc warka będzie jak się patrzy.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-33 5g

[...]

Jakbyście zakwalifikowali takie piwko? Quadrupel, Dark Belgian Strong Ale, czy jeszcze coś innego?

 

Czemuż, ach czemuż nie jakieś fajne belgijskie drożdże? Bo na na S-33 to co najwyżej wyjdzie "czy jeszcze coś innego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było akurat, podobnie jak pszenicznego ekstraktu, trzeba było brać co jest ;) . Profil belgijski, ja na moje zdolności wyczuwam nawet jałowiec. Jest na cichej, zjechało niżej niż zakładałem, bo aż do 3 blg, ale smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś właśnie powtórka z East India Pale Ale, 15 blg, chmiele bez zmian, za to kolendra z Ukrainy :) (pieprz wycofałem), już ma ładne baranki. Po East India Pale Ale, 8-my Imperial Porter, a później Korsarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia najbliższych dwóch tygodni to będzie już wysyłka Burtońskich, listę mam, brakujące adresy spływają. Jak mi starczy pudełek, postaram się wysłać do wszystkich, a jak nie, to trzeba się będzie liczyć z opóźnieniem, poza Burtońskich, każdy dostanie coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa część paczek gotowa, wyniesione do piwnicy (16 stopni), we wtorek powinna mi się udać wysyłka. W następnym tygodniu mierzymy East India Pale Ale, nastawiamy Imperial Porter i zaraz potem Korsarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanie Świętego Mikołaja wyruszyły dziś przed 10tą do 4 grzecznych piwowarów. Maksymalnie 3 dni trzeba będzie czekać, choć może się zdarzyć wcześniej, zależy czy Rudolf pochleje czy nie. Dopiero wczoraj dostałem pudełka, więc brakujące paczki polecą na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW dajcie proszę znać czy paczki dotarły (pepe11 już potwierdził). Dziś poszły brakujące. Jutro butelkowanie East India Pale Ale, a za tydzień Imperial Porter nr 8.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na razie zastój w browarze, bo za mało mrozu na Korsarskie, natomiast mogę ogłosić, że dziś wyciągnęliśmy Burtońskie i był huk i piana, czyli się nagazowało, kto ma, będzie miał z pewnością ciekawsze doznania niż parę miesięcy temu; wychodzi, że Burtońskie gazuje się w okolicy 9-10 miesięcy.

post-5299-0-98717800-1420539718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korsarskie wypadło z puli, bo zimy, zimy żal.

 

Za to pewnie będzie 4ta warka Zakonnego Wszechmocnego-miód mam wielokwiat, zastanawiam się nad przyprawami, jest kolendra, jest jałowiec, może dać i jedno i drugie? Kandyz muszę jeszcze skądeś wziąć i obawiam się braku lukrecji, a chmiele, jakie dostanę (to samo się tyczy ekstraktów słodowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że jeszcze mam tylko się w szafce nie dokopałem ;) -muszę tam wreszcie zrobić porządek jako taki, 3 półki po brzegi wypchane ziołami, korzeniami, przyprawami i wór etykietek z różnych trunków. Znalazłem jeszcze cytwar, Curcuma zedoaria i korzeń kosaćca, Iris florentina, muszę poczytać czy ktokolwiek, kiedykolwiek dawał to do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.