Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[piwolog] Czy piwo może być swojskie?

Recommended Posts

dsc_9754.jpg?w=640&h=967

Gdy spoglądamy na półki superhipermarketów, to bardzo szybko znajdziemy mnóstwo produktów, które są swojskie, wiejskie i naturalne. Prawdziwej natury często nie ma w nich ani trochę. Ot, chwyt marketingowy, który najwidoczniej dobrze się sprzedaje. Tylko, że tak naprawdę, żeby dostać dobre jadło, trzeba się wybrać na wieś i wiedzieć gdzie szukać. Kto raz spróbuje prawdziwych jajek czy domowego chleba, wie o czym mówię. A piwo? Czy piwo może być swojskie?

Butautu Dvaro Alus Šviesus – jasny lager

Ekstrakt nieznany, alkohol 5.1%

Wygląd: ciemnozłote, mocno opalizujące. O pianie ciężko cokolwiek powiedzieć, bo znikła tak szybko, że nawet nie zdążyłem jej się dobrze przyjrzeć.
Aromat: słód, zboże i siano, czyli wiejskie klimaty. Do tego nieco miodu i ślad chmielu. Bardzo przyjemne i naturalne. Podoba mi się bardzo.
Wysycenie: niskie, zbyt niskie, hm, czyżby? Właśnie, że nie! Fakt, że niepodobne do eurolagerów i niezgodne ze stylem, ale ważne jest to, że się dobrze komponuje.
Smak: słodowo-miodowy złamany delikatną metaliczną nutą. Goryczka niska, ale zauważalna, przyjemna, świetnie skomponowana.
Odczucie w ustach: średnia treściwość, średnia goryczka, średnie, a nawet niskie wysycenie. Grzecznie, miło i przyjemnie.
Wrażenie ogólne: Baaardzo smaczne piwo. Dosłownie chleb w płynie. Delikatne, aromatyczne, bardzo dobrze skomponowane. Gdyby nie piana, której nie ma i nuta metaliczna (na swój sposób przyjemna), byłoby dla mnie wzorcem Sèvres piwa “swojskiego”. To piwo jest znakomitym przykładem na to, jaką przewagę mają piwa prawdziwie żywe – niepasteryzowane, niefiltrowane, refermentowane w butelkach, z żywymi drożdżami. To jest piwo PRAWDZIWE!
Ocena: 7/10

P.S. W Auchan widziałem jeszcze ostatnie sztuki na półce. Moje miało datę do listopada, także trzeba się spieszyć. Ja na pewno jeszcze zapoluję,


1375 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.