Skocz do zawartości

Refermentacja - problem


pio911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Piwowarów

 

Jestem po 1 Warce z puszki i niestety mam problem

 

W trakcie rozlewania do butelek zastosowałem do refermentacji dropsy Mistr Sladek ( prawie wszystkie butelki ) pozostałe

butelki (do testu ) zastosowałem cukier i syrop malinowy . Niestety wszystkie piwka z dropsami są ciemniejsze i sie nie pienią ,smak tez jest kiepski . Czas leżakowania w butelkach 4 tyg.

Czy padłem ofiarom infekcji piwa przez owe dropsy ?? (termin przydatności 06.2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Fakt, że mi na dropsach piwo też wyszło inne (nie wiem jakie piwo robiłeś, ale jeśli bardzo jasne to cukierek może je przyciemnić). Nagazowywały mi się też dużo dłużej...

 

Nie wiem w jakiej temperaturze leżą, może daj je do pokojowej na kilka dni. I poczekaj. Infekcja w butelkach, kiedy piwo ma już te pare procent alko to raczej niemożliwa historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo to Coopers Lager

temperatura przechowywania ta sama 22 C . Smak piwa z dropsami nie zmienia sie jest od 2 tygodni taki sam .

Piwa z cukrem i sokiem malinowy sa o niebo lepsze jest piana która sie utrzymuje i tak jak pisałem wczesniej kolor jest jasniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja refermentowałem cukierkami Mister Sladek swoją pierwszą warkę Ceśky Lezak z konserwy i nie było problemu z nagazowaniem ( wręcz miałem wrażenie że nagazowanie wyszło za mocne). Natomiast kolega którego zaraziłem warzeniem sygnalizował mi ostatnio że piwo które refermentował cukierkami (jasne ale Wes z puchy) nienagazowało się prawie wcale i smakuje paskudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze kilka tych dropsów. Zobaczę po pierwsze: jaki jest termin ważności, a jeśli są ok, to dam jutro do monachijskiego. Eksperyment to najlepsza metoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie zgodnie z instrukcją - buteki 0,5L 1 cukierek

 

Piwo jest gazowane - ale brak jest piany i w smaku jest kiepskie (piana znika zaraz po nalaniu )

 

Dołączam zdjecie na który piwo z lewej jest słodzone cukierkiem a z prawej cukrem (piwa nalewane w tym samym czasie )

post-5296-0-24232200-1351371832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie używałem nigdy takich dropsów tylko zwykły biały cukier... jeśli wszystkie butelki były refermentowane w tożsamych warunkach to może być również wina kufelka do którego nalałeś .jeśli przypadkowo nie odtłuściłeś naczynia to pozostałości tłuszczu skutecznie pozbędą się i nie pozwolą utrzymać się pianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzisiaj spróbowałem mojego pierwszego lagera dwa tygodnie po butelkowaniu, ale gazu nie ma w ogóle. Piwo stoi w 13°C. To normalne, że jeszcze nie ma gazu, czy trzeba już myśleć o dodaniu drożdży do butelek?

 

Jakimi drożdżami fermentowałeś tego lagera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.