Skocz do zawartości

lager temperatura i pierwsze obserwacje


aswert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiecie co ,jak czytam te wasze odpowiedzi,to moze już teraz powinnam to piwo wylać ...?[bo jak ma wyjść COŚ !! co bardzo odbiega od piwa i dalej -będzie wielki smród i jeszcze dalej- te nuty rozpuszczalnikowo- apteczne ] i to TYLKO- chyba ,że AŻ dlatego ,ze dobrze uwodnione drożdze [temp.-ok.30stopni] wlałam do brzeczki o temp. ok. 30 stopni [za godz.w/g mnie brzeczka wychłodziła się do tego standartowego przedziału-21-27stopni,zanim drożdze zaczęły fermentację]Chyba ,ze te wlane drożdże odrazu podniosły temp. tej brzeczki ??i spowodują te wszystkie opisywane przez Was końcowe niepijalne efekty??

Edytowane przez betiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie brewkit nie jest czymś smacznym. Jeśli dołożysz do tego niezaspecjalne drożdże, które popracują w wysokej temperaturze to tylko pogorszysz smak.

Wylać zawsze zdąrzysz. Przekonasz się czy to co robisz ma sens. W tym czasie poczytaj trochę forum i próbuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betiglo nie nerwowo ;) w piwowarstwie spokój i cierpliwość to bardzo pożądane cechy. Piwo wylać zawsze zdążysz, daj mu szansę. Drożdże ruszyły więc temperatura ich nie zabiła. Ruszyły z opóźnieniem więc brzeczka zdążyła się trochę jeszcze ochłodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam tylko,że po Waszych wypowiedziach powinnam to piwa wylać-oczywiście,że nie wyleję,mało tego- śmiem twierdzić ,ze wyjdzie lepsze od sklepowego.

Oczywiście cały czas czytam forum i pogłębiam wiedzę .[drożdze wlałam z pełną świadomością do brzeczki, bo dłużej nie mogłam czekać licząc na to ,ze zanim drożdże podejmią pracę brzeczka się schłodzi]

Trzymajcie kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ciężko stwierdzić na 100% jaki będzie efekt finalny. Choć przy zadawaniu drożdży w temp. 30°C istnieję przesłanki, że piwo będzie miało aromaty rozpuszczalnika czy gumy balonowej.

 

Przeczytaj na spokojnie.

http://www.wiki.piwo...y_i_fermentacji

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Browamator Andrzej Sadownik odpowiada

  • W jakiej temperaturze giną drożdże piwne? Zgapiłem się i nie wystudziłem dostatecznie brzeczki i jej temperatura mogła mieć ok. 30-32°C. Spokojnie, 32°C to jeszcze nie jest temperatura, która mogłaby
    zaszkodzić drożdżom. Za taką uznaje się temperturę wyższą niż 37°C. ,także nie stresuję się tak bardzo, Wiki oczywiscie przeczytałam i na przyszłość muszę sobie zarezerwować więcej czasu na kolejną warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiki piszą - Przed użyciem zaleca się rehydratację drożdży - rozpuszczenie ich w przegotowanej i wystudzonej poniżej 30°C wodzie,

Generalnie kończąc temat,myślę ,że nie będzie tak źle ,dziś [znana ze swojej niecierpliwości ] pobrałam próbkę przez otwór w pokrywie i zmierzyłam BLG -wskazało 5 .Drożdze wlałam w południe w czwartek -myslę ,ze to dobry wynik ,bo juz w desperacji pomyślałam o drożdzach babuni ,żeby dosypać,bo żadnego bulgotania w tych rurkach nie widziałam ,ale wiadra tak jak pisałam 22l ,a piwa po 10,5l.Potrzymam jeszcze z 5dni i sprawdze jeszcze raz to BLg ,zeby chociaz zeszło do 3 to chyba będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.