Skocz do zawartości

Cykliczne spotkania piwowarskie "Oceń swoje piwo" w ZUPie, Wrocław


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Kto robił tego Wita z trawą cytrynową bo nie pamiętam a mam zamiar coś podobnego popełnić i mam kilka pytań :) czy nie siedzi tutaj tylko na browar bizie?

 

Ja to zamierzałem (warka poszła na destylat), ale widzę, że pomysł został już zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wysępiłam butelczynę do degustacji w domu. Musieliśmy być mocno zdekalibrowani różnorodnością degustowanych próbek, bo na świeży nos to tej mięty, którą chórem okrzyknęliśmy, za bardzo nie było. Ale trawa cytrynowa dodała fajnego akcentu. Ja w przyszłym sezonie witkowym spróbuję wykonać właśnie z miętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysępiłam butelczynę do degustacji w domu. Musieliśmy być mocno zdekalibrowani różnorodnością degustowanych próbek, bo na świeży nos to tej mięty, którą chórem okrzyknęliśmy, za bardzo nie było. Ale trawa cytrynowa dodała fajnego akcentu. Ja w przyszłym sezonie witkowym spróbuję wykonać właśnie z miętą.

 

Ja tam mięty nie czułem ino kardamon i tą trawę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja znowu miętę i szałwię ;) ale to szczegóły. Właśnie napisałem do el kurczako o recepturę i myślę że niedługo opracuje to piwo jak dowiem się jakie mniej więcej składniki dodać i w jakiej ilości. Właśnie wiem żeby nie przesadzić, bo to może się skończyć dziwnym piwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja znowu miętę i szałwię ;) ale to szczegóły. Właśnie napisałem do el kurczako o recepturę i myślę że niedługo opracuje to piwo jak dowiem się jakie mniej więcej składniki dodać i w jakiej ilości. Właśnie wiem żeby nie przesadzić, bo to może się skończyć dziwnym piwem...

 

To sprawdź skrzynkę na BB :) To piwo ma już 2,5 miesiąca jak na witta to sporo. Smak się zmienia dosyć ciekawie na przestrzeni tygodni. Najlepsze jest po dwóch tygodniach od zabutelkowania oraz po 1,5 miesiąca. Co do posmaków mydlanych to prawda można łatwo przesadzić.

 

No mało się udzielam bo jak mam już czas to tylko na czytanie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do spotkań w ZUPie - zastanawiam się, czy robić w styczniu, skoro knuję wycieczkę do Strzegomia w podobnym terminie? Co szanowni piwowarzy na to?

Będąc na KPD w Gdańsku pozyskałam fajną tabelę aromatów od szefa PSPD - arkusz ćwiczebno-szkoleniowy i za jego pozwoleniem (już uzyskanym) zamierzam go wykorzystać właśnie na spotkaniach. Poreklamuję trochę PSPD, zatem korzyść obopólna :)

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ooo fajnie. Z chęcią wpadłbym do ZUPu 20 stycznia. Nie wiem tylko, czy wymagane jest posiadanie swojego piwa do degustacji? Jakieś tam starsze piwko by się znalazło, ale wolałbym świeże przynieść a najnowsze jeszcze nie jest w butelkach, więc nie mam pojęcia do z tego wyjdzie i czy chciałbym "to" przynieść ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Frekwencja dopisuje, ale miejsca jeszcze są, zatem podbijam temat :)

Póki co zapisali się m.in. następujący uczestnicy ;):

pale ale, amber ale, monachijskie ciemne, lager wiedeński, brown ale, a'la koelsch, pils, witbier, sweet stout, być może imperial stout.

 

Dość słaba reprezentacja piw dolnej fermentacji, jak na tę porę roku, ale za to urozmaicenie smaczne :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dolniaka ale nie jestem z niego dumny. W razie czego mogę wziąć, jeżeli chodzi o styl to nazwał bym go dowolny :)

 

Na tym spotkaniu nie chodzi o to, żeby przynosić tylko piwa doskonałe, tylko też takie z wadami (oby nie przesadnymi). Oprócz przyjemności ze spotkania i degustacji wystąpić powinien również element edukacyjny, jakim jest rozpoznawanie wad i dociekanie, skąd się one biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mógłbym zabrać zamiast Imperial Stouta moje Tmave albo Marcowe, ale są jeszcze nieodleżakowane i trochę się boję że będzie to ich główną wadą ( do 20 będą miały ponad 2 tygodnie a to za mało moim zdaniem) Spróbuje jeszcze każde przed spotkaniem i może wtedy zadecyduję czy je zabrać ;) Jeżeli w ramach piw z wadami coś mam wziąć to została mi jeszcze jedna butelka Bittera z mega infekcją lactobacilliusa, to mogę dać do spróbowania dla zainteresowanych, zrobię też wydruk zdjęć z infekcją jeżeli byście chcieli. Piwo jest pijalne ale ma bardzo dziwny smak, fakt że jedna butelka to mało na tyle osób ale jakoś damy chyba radę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z mega infekcją lactobacilliusa, to mogę dać do spróbowania dla zainteresowanych, zrobię też wydruk zdjęć z infekcją jeżeli byście chcieli. Piwo jest pijalne ale ma bardzo dziwny smak, fakt że jedna butelka to mało na tyle osób ale jakoś damy chyba radę! :D

 

Nie martw się, istnieje potencjalne ryzyko, że będą tacy, którzy dobrowolnie zrezygnują z próbki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak poprzednie się zacznie o 15 godzinie. Dobra jak coś to mogę zabrać i Tmave i Marcowe jak coś żeby przykład z dolniaków był, choć nie powiem żebym był z nich zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o 15.00 - dzięki za zwrócenie uwagi - uzupełniłam na stronie. Zapisało się już 18 osób, także będzie znowu full house :)

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie już za parę godzin, a ja zapomniałam o jeszcze jednej rzeczy - weźcie długopisy!!!

Niestety, nie mam ich aż tyle, żeby na każdym spotkaniu rozdawać po 20 sztuk :D

 

Jak mi przypomnisz to na następne wezmę dla wszystkich a i na zapas też będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.