Skocz do zawartości

Cykliczne spotkania piwowarskie "Oceń swoje piwo" w ZUPie, Wrocław


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ZUPie 10 listopada, jak zwykle na godz. 15.00

Przepraszam za tak późną informację - osoby, które były na spotkaniu organizacyjnym Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej już o tym wiedzą, ale spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zatem proszę o zapisy!

 

http://www.cerevisia.pl/wp/?cat=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapomniałam dodać, że preferowany na spotkanie w tej edycji będzie wszelakiej maści STOUT - jeśli jednak nie posiadasz obecnie żadnego w swojej piwowarskiej piwniczce - przynieś coś zbliżonego. No, w ostateczności coś zupełnie innego :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spotkanie super, Undeath z Fergusonem prelekcję o stoutach porządną przygotowali (2 godziny :smilies: ), potem degustacja stoutów, a potem pozostałych piwek. Stoutem wieczoru - pewnie nie tylko dla mnie - został Whisky Stout made by Mat.

 

Dziękuję i czekam na foty :)

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za spotkanie no i mam nadzieję, że cała forma spotkania zaspokoiła w pewnym stopniu potrzeby WIPów. Napewno popracujemy by całość przebiegała bardziej sprawnie no i by każdy mógł wynieść dużo wiedzy :cool:

 

Co do piw, to nie miałem okazji próbować wspomnianego Stout'a. Ale w pamięci zapadało mi Jałowocowe. Mam już kontakt z kolegą, który to uwarzył więc mam nadzieje zdobyć jedną butelkę.

 

Z piw które dostałem, muszę pochwalić ESB Undeatha o to co udało mi się wyciągnąć z degustacji.

 

Aromat: Dosyć intensywny, na pierwszym planie umiarkowany aromat chmieli angielskich, bardzo przyjemne lekkie nuty owocowo-kwieciste (niskie estry owocowe). Wyczuwalne nuty słodowe lecz nie dominują i tak naprawdę stanowią podbudowę dla całego aromatu. Brak diacetylu, karmelu itd. czyli blisko ideału.

 

Wygląd: Piwo doskonale klarowne, niska biała piana. Mimo niskiego nagazowania (typowo wyspiarskiego) piana utrzymuje się do samego końca. Szkło z każdym kolejnym łykiem pięknie zdobią firanki.

 

Smak: Pierwszy łyk, o tak wyczuwalna jest średnia gorycz, pełnia piwa podbudowana jest odczuwalną słodowością. Idealny balans brawo! Finisz jest zdecydowanie karmelowo-słodki, lekko palony z finiszem toffi (lekkie ciastko). Coś na wzór Hobgoblina z Wychwood, lecz zdecydowanie całość zbalansowana. Po za tym mamy tutaj wszystko co ESB powinno mieć, kompleksowy smak na który składa się żywiczność, ziemnistość oraz kwiecistość wynikająca z użycia angielskich chmieli. Średnio wytrawny finisz, brak diacetylu.

Treściwość określiłbym na poziomie średnio-pełnego (stąd te firany). Średnie nasycenie, alkohol nie wyczuwalny. Świetne sesyjne piwo.

Podsumowując bardzo dobre piwo. Ma wszystko czego można szukać w wyspiarskim piwie. Oddaje ideę ESB czyli bardziej napakowanego Bittera. Piwo bliskie ideału, jedyny minus to brak drugiej butelki :(

post-4275-0-70317700-1384292394_thumb.jpg

Edytowane przez Ferguson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszamy ponownie na spotkanie - zapisy już od teraz na stronie Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej, co nie oznacza, że tylko WIPy mogą się zapisywać - to są i będą spotkania otwarte dla wszystkich piwowarów :)

 

Zakład Usług Piwnych, ul. Ruska 34, Wrocław

8.12.2013, godz. 15.00

Identyfikacja gatunków w ciemno, wymiana doświadczeń, pogłębienie wiedzy o zaletach i wadach swojego piwa, a przede wszystkim znakomita okazja do zawarcia nowych znajomości oraz podtrzymania starych icon_smile.gif

Warunki uczestnictwa:

- przygotowanie na spotkanie 4 x 0,5 l piwa z wybranej przez Ciebie warki do degustacji przez zgromadzonych piwowarów domowych. Jeśli masz jakieś piwo zepsute, które chciałbyś skonsultować pod kątem „dlaczego tak się stało”, to weź też jedną butelczynę dodatkowo. Jednak bazą powinny być piwa pijalne icon_smile.gif

UWAGA! Wspólnej ocenie przez wszystkich uczestników zostanie poddane 8 ze zgłoszonych piw (wyboru dokonamy wspólnie już po przybyciu na spotkanie), w podziale na 2 grupy degustacyjne – resztę spożyjemy w trakcie piwowarskich rozmów na tematy różne.

Zapisz się na spotkanie za pomocą formularza zgłoszeniowego:

http://piwowarzy.wroclaw.pl/otwarte-cykliczne-spotkanie-piwowarow-w-zup-8-12-2013/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja się nie zapisuję - sensoryk ze mnie jak z koziej dupy trąba, więc po co blokować miejsce (skoro i tak przyjdę tylko siądę z boczku i poczekam na zakończenie "części oficjalnej" :P). Może przydałaby się jakaś statystyka ile nowych osób odbiło się od pomysłu odwiedzenia ZUPy tylko dlatego, że formularz odpowiedział listą rezerwową.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.