Skocz do zawartości

Cykliczne spotkania piwowarskie "Oceń swoje piwo" w ZUPie, Wrocław


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Mnie piwo numer 2 było najlepsze bodajże Łukasza czyli CA lub Black IPA kto jak woli. Dziś nawet znalazłem nowe materiały na ten temat to postaram się napisać kilka słów o tym stylu. Jednakże poniedziałek dniem odpoczynku.

 

Zapomniałbym ta wędzonka to jakiś killer przynajmniej dla Mnie zbyt intensywna, co nie zmienia faktu że zacne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak zapowiadałem, tak też robię - podaję listę osób, które siedziały blisko mnie i wyraziły chęć rozpoznania się na forum (w nawiasie nazwa browaru i piwo, które dana osoba ze sobą przyniosła, coby łatwiej było skojarzyć):

- pralat (browar Monobrew - IPA)

- sh4dow

- mat (browar Czarna Łapa - IPA Terminator)

- Xenocyd (Dunkelweizen - niby nieudany, ale ja stanowczo oponuję :P )

- ksy (Mikrobrowar .... (co tu jest napisane?))

- Paweł Górny

- Michula (? - nie mogę odczytać)

 

Pamiętam również, że miałem się z kimś skontaktować mailowo w sprawach organizacyjnych i niestety nie wiem, która z trzech ostatnich osób z tej listy, to ta właściwa, więc proszę o kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Mnie piwo numer 2 było najlepsze bodajże Łukasza czyli CA lub Black IPA kto jak woli. Dziś nawet znalazłem nowe materiały na ten temat to postaram się napisać kilka słów o tym stylu.

Ciesze się, że Ci smakowało, mam jeszcze skrzyneczkę CDA w garażu, więc spokojnie kilka buteleczek wymienię :) Jeśli znajdziesz chwilkę to wrzuć coś na temat stylu, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam dużo piwek smakowało, ale niestety większość miała lekkie wady ;) To CDA by wygrało, gdyby nie zapach na początku, a tak to najlepsza była czyjaś IPA ale właśnie nie pamiętam czyja :P Co do wędzonek to kompot z suszu był fajny ;) Nie do leżakowany porter też i 2 witki bardzo smaczne były jeden mareksa, drugi nie wiem! Wymieniłem się też paroma piwkami do domu niestety część nie miała oznaczeń to będę się dopytywał jak coś czyje kogo jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich nowości dla mnie to niezwykle ciekawym było spróbować Eisbocka od pozytywnego kolegi (którego imienia niestety nie pamiętam), czekoladowego portera 23 Plato od Fergusona (jak dojrzeje i nabędzie aromatu sherry, to będzie boski) oraz BPA/Saison od Undeatha. A z cyklu dziwne rzeczy, to zapadło mi w pamięć piwo pieprzowe (Undeath) oraz IPA barwiona sokiem z buraka od Wyverna. Macie Panowie pomysły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym o kompocie z suszu. W kategorii najciekawsze piwo, pewnie by wygrało :). Ciekawe o jaką IPĘ chodziło Undeath'owi? Może ta ze starego chmielu jak stwierdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o jaką IPĘ chodziło Undeath'owi? Może ta ze starego chmielu jak stwierdził :)

 

Nie to nie ta z kartonem w zapachu, nie jestem pewien czyja to ale to z waszego końca stołu chyba była, możliwe że to od tych dwóch osób co siedziały na końcu osobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :D a tak myślałem nad tym przedziwnym IRA co było jako pierwsze piwo co tak nam zabił ćwieka, i jedyny sensowny wniosek to też mi się utlenienie tego piwa narzuca objaśnienie pkt 9 w http://piwnygaraz.pl/kolejnych-11-zapachow-w-piwie/ możliwe że przez dodatek karmelowego ciemnego do uzyskania bursztynowego koloru utleniło się w miodowy sposób jak ciemne piwo :D Ot tak sobie piszę dla zainteresowanych, bo zdałem sprawę przed chwilą z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent tego IRA-koźlako-miodo-cosia mógłby się wypowiedzieć odnośnie receptury i czasu leżakowania, bo jakoś mgliście przypomina mi się, że wcale długo nie stało zabutelkowane.

 

OT: Ciekawie pisany blog

Słyszałem o nim, ale nigdy nie wchodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Cienki Alek chmielony na zimno nikomu nie smakował? Pewnie mieliście już zmysły wyprane przez aromatyczniejsze trunki :-D

Moi faworyci spotkania to witbier Mareksa, IPA BeerGrilla też była niezła (na Polarisie, z miętą), barszczyk Wyverna o aromacie truskawki - super, eisbock też fajny - w ogóle bardzo dużo naprawdę smacznych piw. Trochę mnie po nich wczoraj rano suszyło ;-)

 

To co - na 25 sierpnia ustawiamy się w ZUPie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Cienki Alek chmielony na zimno nikomu nie smakował?

Marusia dla mnie Twój Cienki Alek był naprawdę wypasiony, super aromat chmielowy. Jestem pod tak dużym wrażeniem tych aromatów, że postanowiłem mojego Saisona, którego mam w planach nachmielić właśnie stosując chmiel Mosaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To CDA by wygrało, gdyby nie zapach na początku

Wracając do mojego CDA, to ten aromat czarnej porzeczki mógł pochodzić od chmielu Williamette, jak sugerowałem na spotkaniu. Znalazłem informacje na stronie http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/chmiel-aromatyczny/459-willamette-chmiel-granulat-usa.html, że mogą one być bardzo intensywne. Co prawda nie mam doświadczenia z tym chmielem, używałem go pierwszy raz, więc teoretyzuje :) i szukam przyczyny. Utlenienie raczej odpada, piwo ma dopiero 2 miesiące i jest w ciemnych butelkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.