Skocz do zawartości

Cykliczne spotkania piwowarskie "Oceń swoje piwo" w ZUPie, Wrocław


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za fotki, dobrze że ktoś się tym zajął, Szkoda że mój browar nie urywał dupy i postaram się to poprawić do następnego razu :)

Co do imprezy było świetnie, piw dużo, ale po piątym już nie byłem w stanie doceniać walorów smakowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jakie piwa zabierać? Może zasugerować ludziom żeby głównie dolnej fermentacji przynieśli po sezonie do spróbowania, w ramach tych 4 degustowanych piw na ogólnym forum? :D a górniaki między sobą jak zwykle po głównej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz wpadaj, a i jeszcze jedno przypomnienie ZABIERZCIE WSZYSCY DŁUGOPISY :D bo zawsze jest brak, a i jak ktoś ma możliwości to wodę mineralną do przepłukania giemby oraz może też kubeczek plastikowy z 4 sztuki dla siebie, żeby znowu nie latać do żabki w trakcie spotkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeczki będę miała dla wszystkich.

Dlaczego w niedzielę? A jak sobie wyobrażasz zajęcie sali w knajpie i picie swoich piw w sobotę lub piątek - przecież korzystamy z uprzejmości lokalu, który w inne dni weekendu zarabia na takie fanaberie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za spotkanie! Sporo osób poznałem, wiele piw spróbowałem, dużo się dowiedziałem - ogólnie same plusy:) Na następne spotkanie mam nadzieję że też będę mógł się pochwalić czymś innym niż to malinowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za jak zwykle udane spotkanie, które tak szybko umykało, że omal się na ciapąg bym nie spóźniła :-D

Ekipie ZUPy za cierpliwość, bo jakkolwiek Leszczowa kubeczki sprzątała, to zapomniałam przypomnieć o zabieraniu swoich pustych butelek i pewnie sporo zostało...

Do zobaczenia na Warsztatach i Festiwalu - jutro na odpowiednich stronach zawisną wstępne programy tych imprez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapraszamy Piwowarów na kolejne spotkanie

 

w Zakładzie Usług Piwnych, ul. Ruska 34, Wrocław.

Identyfikacja gatunków w ciemno, wymiana doświadczeń, pogłębienie wiedzy o zaletach i wadach swojego piwa, a przede wszystkim znakomita okazja do zawarcia nowych znajomości oraz podtrzymania starych.

Najbliższe spotkanie: 21.07.2013, godz. 15.00- ?

 

Warunki uczestnictwa:

- przygotowanie na spotkanie 4 x 0,5 l piwa z wybranej przez Ciebie warki do degustacji przez zgromadzonych piwowarów domowych. Jeśli masz jakieś piwo zepsute, które chciałbyś skonsultować pod kątem „dlaczego tak się stało”, to weź też jedną butelczynę dodatkowo. Jednak bazą powinny być piwa pijalne

UWAGA! Szczegółowej ocenie przez uczestników zostaną poddane 4 ze zgłoszonych piw (wyboru dokonamy wspólnie już po przybyciu na spotkanie), resztę spożyjemy w trakcie piwowarskich rozmów na tematy różne. Doświadczenie pokazało, że jeśli chcemy połączyć naukę z przyjemnością, to powyżej 4 próbki nie ma co męczyć uczestników, zwłaszcza początkujących.

Zapisz się na spotkanie za pomocą formularza zgłoszeniowego:

 

- po uzyskaniu potwierdzenia udziału (ilość uczestników ograniczona do 20!) stawienie się w ZUPie o wyznaczonej godzinie w wyznaczonym dniu, w dobrym humorze i formie fizycznej.

Spotkanie nie podlega żadnym opłatom – jedyne, co będzie potrzebne oprócz piwa, to długopis.

Zaleca się nie spożywanie przed spotkaniem pikantnych potraw, a zwłaszcza czosnku i cebuli – wystąpi wtedy obniżona zdolność do oceny sensorycznej. Nie szalejcie też dnia poprzedniego – już wiemy, że po zbyt intensywnej sobocie weizen z pilsem może się pomylić tongue.gif

 

__________________

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.