Skocz do zawartości

Pale Ale 12 BLG - Czy już odfermentowało ?


SlashGo

Rekomendowane odpowiedzi

Z 4 kg słodu wyciągnęliście 19l 18 blg?

No właśnie... tu musiał być jakiś błąd pomiaru, bo takie dane oznaczałyby 90% wydajność, podczas gdy maksymalna ekstraktywność słodu pilzneńskiego jest ok 80-82%

 

Tak jak pisałem wcześniej mój baling oszukiwał o 0,5 BLG wiec bylo mniej niz 18 , co do pojemności to 19 litrów określiłem na podstawie naklejanej miary na fermentatorze.

 

Wynik ten jest bardzo malo prawdopodobny, a wrecz technicznie niemozliwy (wydajnosc 110% ;) )! Nawet 15°Blg bylby malo prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyskaliśmy 19 litrów piwka przy aż 18 BLG

To oczywiście niemożliwe. Moja rada na przyszłość, piwo pijcie po warzeniu, a nie w trakcie ;)

Rzeczywiście, wychodzi na to że pomiar błędny. Staraliśmy się robić każdy w temp. 20 stopni. Może skala na fementatorze źle przyklejona. Winę zrzucam na sprzęt. W weekend zacieramy IRA (13 blg) i Special Bitter ( 12 blg). Jeszcze raz sprawdzę baling i dokładność skali- postaram się także dokładnie zapisywać ilość wody użytej do wysładzania- relacja trafi na stronę Gryfus-a. Jeszcze raz dzięki za wszystkie rady i komentarze. W czwartek napisze jak ma się sprawa z BLG w Pale Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji podobnej warki podepne sie zapytaniem. Pierwsza moja warka wiec jeszcze wszystkiego nie rozkminilem. Mam na burzliwej od 7dni Pale Ale BLG12. Chcialem przelac na cicha i sprawdzic BLG (poczatkowo mialem 12BLG) ale przeszkadza mi piana nie wiem cos mam z nia zrobic nie chce opasc. Mam jeszcze czekac? mam nie robic cichej? boje sie zakazic browki. bardzo prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji podobnej warki podepne sie zapytaniem. Pierwsza moja warka wiec jeszcze wszystkiego nie rozkminilem. Mam na burzliwej od 7dni Pale Ale BLG12. Chcialem przelac na cicha i sprawdzic BLG (poczatkowo mialem 12BLG) ale przeszkadza mi piana nie wiem cos mam z nia zrobic nie chce opasc. Mam jeszcze czekac? mam nie robic cichej? boje sie zakazic browki. bardzo prosze o rade.

Obecność piany nie jest wyznacznikiem stopnia odfermentowania. Może być po prostu utrwalona przez drożdże zgromadzone u góry. Zmierz gęstość, to jest kryterium, które należy brać pod uwagę. Jeśli już odpowiednio odfermentuje, to przebij się przez pianę wężykiem i lej na cichą.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zwalilem ta piane i zmierzylem BLG=3 czyli co mozna przelewac?

W drugim fermentatorze mialem roztwor pirosiarczanu i moczyl sie w nim wezyk igelitowy dziwnie z zzolk i kolanko mosiezna sciemnialo jak by wytrawilo. Mozliwe ze on tak dziala?

Rozrobic nowy a ten wylac? Jak otworzylem wieko to az mnie przytkalo taki drazniacy zapach. to normalne?dziki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 kg słodu wyciągnęliście 19l 18 blg?

No właśnie... tu musiał być jakiś błąd pomiaru, bo takie dane oznaczałyby 90% wydajność, podczas gdy maksymalna ekstraktywność słodu pilzneńskiego jest ok 80-82%

 

Tak jak pisałem wcześniej mój baling oszukiwał o 0,5 BLG wiec bylo mniej niz 18 , co do pojemności to 19 litrów określiłem na podstawie naklejanej miary na fermentatorze.

 

Wynik ten jest bardzo malo prawdopodobny, a wrecz technicznie niemozliwy (wydajnosc 110% ;) )! Nawet 15°Blg bylby malo prawdopodobne

 

Sprostowanie do wcześniejszych zapisów : BLG brzeczki nastawnej 14, te 18 było przed wysładzaniem. Sorry Panowie za wprowadzenie w błąd- pierwszy wpis i wtopa :) Mam nadzieje ze odpuścicie amatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprostowanie do wcześniejszych zapisów : BLG brzeczki nastawnej 14, te 18 było przed wysładzaniem. Sorry Panowie za wprowadzenie w błąd- pierwszy wpis i wtopa :) Mam nadzieje ze odpuścicie amatorowi.

To już bardziej prawdopodobne :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie do wcześniejszych zapisów : BLG brzeczki nastawnej 14, te 18 było przed wysładzaniem. Sorry Panowie za wprowadzenie w błąd- pierwszy wpis i wtopa :) Mam nadzieje ze odpuścicie amatorowi.

To już bardziej prawdopodobne :smilies:

Już myślałam, że aż tak wydajne słody mamy ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.