Skocz do zawartości

Książki piwowarskie


winorobek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pan Łyżwa napisał:

Ja jakis czas temu za 4 złote kupiłem. Pojawiją się na allegro, tzreba sprawdzać. Dziś rano były 3.

To może zaraz będą na handel na forum, albo na Jewarzce dwa razy drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wie ktoś może czy polską wersję książki Palmera da się/będzie się dało kupić w wersji na Kindle? Lubię czytać w drodze, samolocie i łóżku i niestety jedynie co mnie zniechęca do polskiej edycji to właśnie jej rozmiar. Wstrzymuję się z zakupem angielskiej, ale zastanawiam się czy jest sens czekać.

Edytowane przez Mateusz Stelmaszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mateusz Stelmaszczyk napisał:

Wie ktoś może czy polską wersję książki Palmera da się/będzie się dało kupić w wersji na Kindle? Lubię czytać w drodze, samolocie i łóżku i niestety jedynie co mnie zniechęca do polskiej edycji to właśnie jej rozmiar. Wstrzymuję się z zakupem angielskiej, ale zastanawiam się czy jest sens czekać.

Pytaj @elroy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz Stelmaszczyk napisał:

Wie ktoś może czy polską wersję książki Palmera da się/będzie się dało kupić w wersji na Kindle? Lubię czytać w drodze, samolocie i łóżku i niestety jedynie co mnie zniechęca do polskiej edycji to właśnie jej rozmiar. Wstrzymuję się z zakupem angielskiej, ale zastanawiam się czy jest sens czekać.

Nie ma i na lajwie  admin mówił, że w najbliższym czasie nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2019 o 18:10, zasada napisał:

Z innej beczki: kończę Brew like Monk Hieronymusa i podoba mi się prawie tak jak Brewing with wheat!

Jak z perspektywy czasu oceniasz przydatność tej książki jeśli chodzi o warzenie belgów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, majlosz napisał:

Jak z perspektywy czasu oceniasz przydatność tej książki jeśli chodzi o warzenie belgów?

Nie warzyłem belgów od czasu lektury. Znaczy planowałem ale nic z tego nie wyszło.

 

A odnośnie zapowiedzi @elroy, że zbliża się kolejna pozycja po polsku: będzie jakiś konkurs, ankieta, zgadywanka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja angielska "How to brew" Palmera podaje jednostki metryczne razem z imperialnymi? Domyślam się, że nowe polskie wydanie tak podaje, ale wysyłki za granicę nie widzę, w Polsce mnie nie będzie pewnie do lata a wersję angielską mogę łatwo dostać na amazonie już jutro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mijnheer napisał:

Czy wersja angielska "How to brew" Palmera podaje jednostki metryczne razem z imperialnymi? Domyślam się, że nowe polskie wydanie tak podaje, ale wysyłki za granicę nie widzę, w Polsce mnie nie będzie pewnie do lata a wersję angielską mogę łatwo dostać na amazonie już jutro ?

napisz do @elroy napewno się uda załatwić wysyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
15 godzin temu, Gawron napisał:

"American Sour Beers: Innovative Techniques for Mixed Fermentations" Ktoś może posiada tą pozycję? Warto zakupić, czy nie?


podlaczam sie pod to co  napisal WiHuRa

 

ksiazka swietna, bardzo duzo praktycznej i teoretycznej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelK1 napisał:

Polecam na przykład tę książkę: https://polona.pl/item/nauka-robienia-piwa,Nzg2MDAz/6/#info:metadata

Jest pisana smiesznym z naszego punktu widzenia językiem, bo ma aż 200 lat.

W sumie ciekawostka i nie lada gratka nie tylko dla piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelK1 napisał:

Jeśli chodzi o ciekawe książki piwowarskie, gorzelnicze to polecam naszą rodzimą, darmową i open source'ową bibliotekę polonę. To miejsce, w którym systematycznie pojawia się coraz więcej starych książek z polskich bibliotek. Niektóre z tych książek ze względu na to, że były pisane dawno, już się nie nadają, ale wiele z nich jest naprawdę wartościowych, szczególnie tych związanych z piwowarstwem, gotowaniem, nalewkami itd. W tych dziedzinach, mimo, że też poszły do przodu, to jednak można wyłuskać sporo ciekawych starych i dobrych przepisów.

 

Polecam Wam więc kliknąć: https://polona.pl/search/?query=piwo&filters=category:books,public:1,hasTextContent:0

Pod tym linkiem macie już wyszukane książki dotyczące piwowarstwa. Są tam przepisy, zasady warzenia itd.

 

Polecam na przykład tę książkę: https://polona.pl/item/nauka-robienia-piwa,Nzg2MDAz/6/#info:metadata

Jest pisana smiesznym z naszego punktu widzenia językiem, bo ma aż 200 lat. Są tam ciekawe pomysły jak robienie piwa z ryżu :|

 

Ja to lubię takie starocie wertować:)

 

Fajne, można się zadumać nad czasami dawnymi.

Wrzucę wpis na główną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elroy napisał:

Fajne, można się zadumać nad czasami dawnymi.

to ja od razu dodam, że w tej bibliotece jest mnóstwo innych ciekawych książek ale i nie tylko ksiazek.

 

Znalazłem tam np mapę swojej okolicy jeszcze z czasów inwentaryzacji pod zaborem rosyjskim. Ciekawie się to ogląda, bo inaczej drogi lecą, a nazwy są zrusyfikowane. Można ją wydrukować i zrobić mapę skarbów dla dzieci :)

 

Są też i inne ciekawe publikacje, plakaty aczkolwiek są i dziwne rzeczy. Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale np takie dziwy:

https://polona.pl/item/poznaj-zyda-jednodniowka-poswiecona-odzydzeniu-zycia-gospodarczego-miasta-wloclawka-i,MzgxMDIyNw/0/#info:metadata

lub to:

https://polona.pl/item/poznaj-zyda-jednodniowka-poswiecona-odzydzeniu-zycia-gospodarczego-miasta-wloclawka-i,MzgxMDIyNw/0/#info:metadata

naprawdę dziwne rzeczy pisano przed laty, a My przyzwyczajeni w szkole byliśmy, ze tylko wiersze i mądre książki wtedy powstawały ?

 

Swoją drogą jest tam cała encyklopedia Glogera (czyli zbiór różnych rzeczy związanych z Polską, które zebrał do kupy w jednym miejscu). Gloger zaś to osoba bardzo związana z piwowarstwem. Miał swój browar, który niedawno ktoś próbował wskrzesić. Dobre piwa robili, mi przynajmniej smakowaly. Miały takie smieszne nazwy. Ktoś wie co sie z tym browarem stało ? Dawno nie widziałem w sklepie tych piw, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Poloną miałem nawet zawodowy styk na etapie produktów do skanowania. Ale to lata temu. Choć nie był to projekt wtedy ani łatwy, ani prosty (miałem może z 20 lat i najgorsze tematy) i się na to psioczyło, to strasznie go po czasie lubię i co jakiś czas patrzę (jak np. teraz :) ) Fajnie, że tam jednak ludzie wchodzą!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelK1 napisał:

. Miały takie smieszne nazwy. Ktoś wie co sie z tym browarem stało ? Dawno nie widziałem w sklepie tych piw, a szkoda.

Warzą z tego co się orientuję pod innymi markami. W Carrefour np.mają serię ekskluzywną, wysokie ekstrakty, kartoniki, złocenia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.