Skocz do zawartości

Książki piwowarskie


winorobek

Rekomendowane odpowiedzi

Zassałem książkę pod tytułem The Oxford companion to beer - Garret Olivier. 350 stron o piwie i technologii. Niestety w formatach ebup i mobi - konwertowałem online, ale brzydko to wygląd, rozjężdżają się strony. Udostępnię chętnie, jeśli jeszcze ktoś to pięknie skonwertuje do pdfa...

 

 

pzdr

flood

 

Podrzuć to - jeśli możesz - w mobi. Ciachnę to do pdfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w pdf-ie. Jeśli chcesz, mogę Ci to przesłać. "Clone Brews - recipes for 200 commercial beers" T&M Szamotulski

 

Jeśli chodzi o konwersję plików, pracuję na Calibre. To moje głownie narzędzie podczas korzystania z Kindle'a.

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w pdf-ie. Jeśli chcesz, mogę Ci to przesłać. "Clone Brews - recipes for 200 commercial beers" T&M Szamotulski

Podeślij proszę na PW to zaoszczędzisz mi trochę czasu :D

Jeśli chodzi o konwersję plików, pracuję na Calibre. To moje głownie narzędzie podczas korzystania z Kindle'a.

no właśnie jak ma PRS'a i korzystam z bookdesigner'a, a on nie konwertuje mobi :( Jak znajdę chwilę to się pobawię Calibre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :okey:

http://www.piwo.org/...oxford-2-wrzut/

Edytuj jedynie opis ew. tytuł żeby wiadomo było o co chodzi. :)

 

Chyba w rezultacie chodzi o kradzież, czyli żywy przyczynek do dyskusji o ACTA.

 

Książka jest do kupienia np tutaj: http://www.amazon.com/Oxford-Companion-Beer-Garrett-Oliver/dp/0195367138/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1328611296&sr=8-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba w rezultacie chodzi o kradzież, czyli żywy przyczynek do dyskusji o ACTA.

 

 

"Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego..." - że zacytuję klasyka, niedoszłego kandydata na prezydenta, pana Krzysztofa K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

 

Kradzież (art. 278 kk) - zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o serwerze zewnętrznym, co by do Tomka o 6 rano nie zapukali i żeby plomby na forum nie założyli :)

PW jest jak najbardziej wskazane, a jeszcze lepiej mejle zewnętrzne.

 

Świadomy jestem czym jest 'Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przeczytałem ostatnio How to Brew - John Palmer.

 

Niesamowite, wszystko co nauczyłem się przez forum oraz od innych piwowarów jest w tej książce (jest w niej oczywiście jeszcze więcej wiedzy), szkoda, że taka literatura nie jest dostępna w ojczystym języku, byłaby to niesamowite pomoc dla początkujących.

 

Ja przez pół roku czytałem wiki i forum żeby w ogóle zacząć warzyć, później przez następny rok szkoliłem warsztat i i pogłębiałem wiedze, a teraz w tydzień przeczytałem wszystko czego się nauczyłem właśnie przez te 1,5 roku. Wszystko w jednej książce.

 

Zabrałem się teraz za Charlie Papazian - The New Complete Joy of Homebrewing, ale raczej jako uzupełnienie wiedzy bo sporo tematów/wniosków z książki Palmera się powtarza.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj prywatnie zgadzam się z kolegą Wihurą - wystarczy się spotkać w kilka osób na wspólnym warzeniu i wychodzi jak wiele może być interpretacji tej samej czynności :) Porządna książka to dobra rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.