Skocz do zawartości

Filtrator - Nowy pomysł!!!


pako1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Zastanawia mnie po co 2 zwoje rurki na dnie skoro oplotu starcza tylko na 1zwój??? :rolleyes:

Im większa powierzchnia filtratora tym równiej się wypłukuje młóto. Tam gdzie jest jeden zwój młóto się skupia wokół rurek i może dojść do tego że na środku pojemnika jest gorzej wypłukane. U mnie filtrator ma 3 zwoje.

Ale filtruje się tylko tam gdzie oplot ,bo reszta rurki nie ma nacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ale filtruje się tylko tam gdzie oplot ,bo reszta rurki nie ma nacięć.

Trochę odświeżam temat (po nowych postach na temat, na forum).

Z praktyki - filtrowanie bez problemów przy oplocie z wężyka 1m (po naciągnięciu na rurkę Cu, wychodzi ok. 70 cm), dla pełnego komfortu można zwiększyć długość oplotu/ponacinanej rurki Cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dość dokładnie opisane jest jak wyciągnąć gumową rurkę z oplotu (nacięcia, nakłucia...). Jak jednak to zrobić w przypadku weżyka prysznicowego? W dodatku tak, aby nie uszkodzić za bardzo przyłączy - potrzebne mi są obydwie końcówki. Z góry dziękuję za praktyczne wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie zrobiłem foto dokumentację przerobienia węża prysznicowego na filtrator, więc postaram się wkrótce ( może dzisiaj się uda) wrzucić. Niestety nie filtrowałem jeszcze nim więc się nie wypowiem na temat skuteczności działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wężyk jest zaprasowany razem z końcówką to bierzesz jakiś kawałek grubszego drutu stalowego, sklepujesz go z jednej strony i ostrzysz. Następnie wyginasz pod katem 90° odcinek drutu o długości takiej żeby można zaostrzoną końcówkę włożyć do środka wężyka. Z drugiej strony drutu robisz jakieś ucho i nacinasz zaostrzoną końcówką od środka wężyk dookoła. Później go wyciągasz. Szybszy sposób to wziąść cienki śrubokręt i zagiąć odpowiednio, podostrzyć i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło. Nawet jak przetnę wężyk od środka, to jak go wyciągnę? Chciałbym zachować obydwie końcówki węża tak, aby można go było później ułożyć w zamknięty okrąg. Dodaję zdjęcia. Czy mam próbować wyciągnąć tą mosiężną końcówkę,

waz2p.jpg

czy też próbować rozklepywać stalowy pierścień?

waz1y.jpg

W tym drugim przypadku obawiam się, czy osłona węża się nie rozleci i czy będzie to potem składalne.

Edytowane przez cemik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały foto-poradnik jak wykonać filtrator z węża prysznicowego

 

Co będzie potrzebne:

- wąż prysznicowy

- śrubokręt (z cienką końcówką)

- kombinerki (czy też obcążki)

Czas wykonania: 5-10 minut

Koszt: 19,99 za 1,5m węża

 

m8ep89.jpg

 

Wykonanie

1. Należy odsunąć w dół (przy pomocy śrubokręta bądź innego ostrego przedmiotu) metalową tulejkę nachodzącą na plastikowy trzpień z gwintem.

 

2i74hu8.jpg

 

2. Plastikowy trzpień jest gwintowany (przynajmniej w tym ?modelu? węża był). Należy odkręcić trzpień.

 

2uf7c43.jpg

 

3. Kolejnym krokiem jest rozłączenie plastikowego trzpienia i metalowego nypla. Oba elementy podtrzymują gumowy wężyk.

 

2znpmhj.jpg

 

x0wacn.jpg

 

4. Usuwamy oba elementy

 

xcitfo.jpg

 

5.Analogicznie postępujemy z drugim końcem węża

 

10g9pj8.jpg

 

6. Gdy już ?uwolnimy? oba końce bez problemu wyciągamy gumowy wężyk.

 

2m2ddsw.jpg

 

34pkeut.jpg

 

7. Kolejny etap to ?złożenie? końcówek. W tym momencie należy wybrać którą końcówką chcemy podłączyć nasz filtrator do kranika. Ja wybrałem tę z krótszym gwintem. Wkręcamy plastikowy trzpień.

 

2niv38x.jpg

 

8. Metalowy nypel, który pozostał jest zbędny (choć nie do końca). Po prostu bez gumowego wężyka wchodzi luźno w plastikowy trzpień i wypada.

 

2ez3akx.jpg

 

9. Pozostaje jedynie kwestia zatkania drugiego końca węża. W tym celu wykorzystujemy właśnie jeden z nypli zwyczajnie ściskając jego końcówkę obcążkami. Należy to zrobić z wyczuciem tak aby średnica zgniecionej końcówki była odpowiednia do plastikowego trzpienia.

 

e9u4pi.jpg

 

10. Wciskamy zmasakrowany nypel w trzpień i voila !

 

jgiqls.jpg

 

Całość wykonania takiego filtratora (robiąc to pierwszy raz i jednocześnie fotografując) zajęła mi 16 minut.

Edytowane przez lesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.