Skocz do zawartości

wysładzanie większych ilości - praktyczne aspekty


VeryBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwotny układ: w środku jednego z boków trójnikiem do góry (czyli 4 kolanka na spodzie + trójnik oraz kolanko + kolanko WE-WY na górze). Obecnie dodałem jeszcze jedną poprzeczną rurkę w pośrodku, by ze środka naczynia też wyciągało. Sztyca na zdjęciu jest tak wysoko, bo dawniej stosowałem mniejszy garnek (15 litrowy, jak na zdjęciu), ale docelowo miała pracować na większym 30 litrowym. Czyli 3 trójniki + 4 kolanka na dole oraz kolanko +kolanko WE-WY na górze. Ważna jest długość wężyka - musi być długi - jak na zdjęciu. Oczywiście w kociołku lidlowym sztyca już nie jest stosowana.

post-31-0-24650400-1358955850_thumb.jpg

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwotny układ: w środku jednego z boków trójnikiem do góry (czyli 4 kolanka na spodzie + trójnik oraz kolanko + kolanko WE-WY na górze). Obecnie dodałem jeszcze jedną poprzeczną rurkę w pośrodku, by ze środka naczynia też wyciągało. Sztyca na zdjęciu jest tak wysoko, bo dawniej stosowałem mniejszy garnek (15 litrowy, jak na zdjęciu), ale docelowo miała pracować na większym 30 litrowym. Czyli 3 trójniki + 4 kolanka na dole oraz kolanko +kolanko WE-WY na górze. Ważna jest długość wężyka - musi być długi - jak na zdjęciu. Oczywiście w kociołku lidlowym sztyca już nie jest stosowana.

No i zrobiłem -dodałem jeszcze dwie środkowe rurki - z jakiej średnicy robiłeś? ja zrobiłem z 1/2" -śr zewn 15,7mm , chciałem z 3/4"-śr ponad 22mm, ale nie było rur,były tylko kształtki-myślę,że te 1/2" wystarczy , w sobotę chcę warzyć,to wypróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Czy moglibyście napisać jak wyglądają wasze doświadczenia z wysładzaniem dużych porcji zacieru (>7kg) na filtratorze z oplotu w fermentorze 33L. Ile kg słodu da się wysłodzić żeby wysładzanie przebiegało w miarę sprawnie. Jaką techniką wysładzać takie ilości, jak dobrać różnice poziomów cieczy przy najprostszym systemie kranik -> wężyk -> gar żeby się nie przytykało i ile w ilu procentach wypełniać maksymalnie fermentor żeby nie zatkać kanałów?

Chciałem w weekend wysłodzić zacier z 10kg słodu ale zastanawiam się czy się wszystko nie zatka. Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpieprzyłem prawie 10kg słodu i jakoś nie zauważyłem problemów. Ale może też ich nie szukałem? Po prostu zatarłem, przefiltrowałem i docelowo wypiłem świetne piwko:)

Edytowane przez Malinowy Jęczmień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy zasyp jaki miałem to 12,5kg. Dało radę przefiltrować bez większych problemów, choć młóto po zakończeniu zajmuje ponad 3/4 fermentora, a całość zacieru nie zmieści się do niego od razu. W trakcie filtrowania przedniej brzeczki trzeba dolewać zacier gdy zrobi się miejsce, dopiero potem przeprowadzam właściwe wysładzanie. Od kilku warek zasyp mam ponad 10kg i tylko raz mi filtracja utknęła - trzeba było ponakłuwać nożem i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.