Skocz do zawartości

Czy to piwo nie będzie przechmielone.


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dorzucę swoje 3 grosze : nie ma przechmielonych piw, a trawiasty posmak to jest to co w moich "goryczkowych" piwach musi być. Ale tak jak było już wspomniane nie każdemu musi to smakować. Jak Atak chmielu albo Rowing Jack wg Ciebie są za gorzkie to w swojej recepturze zmniejsz ilość chmielu tak jakbyś robił zwykłego PaleAle i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem specjalnie w Hucie i kupiłem Rowing Jack. Dzisiaj będę testował. Jak przejdzie testy poprawnie to zamówię składniki na to piwo. Pytałem się o inne IPA i powiedzieli że Pinta ma problemy z chmielem. Ciekawe dlaczego nie mogą go dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. AIPA z Ale Browaru "Rowing Jack" Kup z Pinty "Atak chmielu" bądź "Imperium atakuje"

no właśnie ja kiedyś spróbowałem i dlatego zabrałem się za warzenie bo to było to co chciał bym pić :) ale 6-7 zł za 0,5L to sporo nie ma co się oszukiwać

zrobiłem tak

-Château Pale Ale 7-9 EBC -5kg

-Cara-red 50 EBC -0,5kg

-Château Melanoidowy 80 EBC-0,5kg

-Cascade -50g

-Challenger-25g

-Magnum-25g

ale po "chwili" leżakowania goryczka zanikła troszkę już więc następne będzie jeszcze z bardziej chmielone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem specjalnie w Hucie i kupiłem Rowing Jack. Dzisiaj będę testował. Jak przejdzie testy poprawnie to zamówię składniki na to piwo. Pytałem się o inne IPA i powiedzieli że Pinta ma problemy z chmielem. Ciekawe dlaczego nie mogą go dostać?

szkoda że nie spotkaliśmy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po degustacji piwa Rowing Jack. Piwo weszło dobrze. Wyraźna mocna goryczka ale nie za mocna długo utrzymuje się w ustach. Bardzo dobre ciekawe w smaku. Zapach lekko cytrusowy lecz nie w smaku. Ciekawe jest że smakuje w obie strony. Jak się odbija to też czuć smak. Chyba skuszę się i zrobię piwo według przepisu który zamieściłem. Tylko muszę trochę procedurę zacierania dostosować do mojej techniki bo osoba która opracowała tę recepturę zaciera w lodówce turystycznej z kranikiem, a ja zacieram w 2 fermentorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten chmiel jest taki popularny to czemu nie rozmnożą tego chmielu i posadzą więcej sztobrów chmielowych? To tragiczne że trzeba czekać na chmiel

 

Popularność na chmiel amerykański jest tak duża, że nie wyrabiają z produkcją. Jak słyszałem od jednego ze sklepów eksporterzy każą się określać ile sklep będzie potrzebował, na kilka lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sklep Piwowin http://www.sklep.piwowin.pl/ ma jeszcze trochę zapasów. Niestety nie na stronie internetowej. Trzeba dzwonić czy mają jeszcze w swoim lokalnym sklepie. Zamówiłem ten chmiel i przyszedł. Jak by ktoś był zainteresowany to może im coś jeszcze zostało.

 

Chyba za bardzo rozwodniłem zacier. Na początek dałem 15 litrów wody na 6,570 kg słodów. Zacierane ma być 67°C przez 1,5 godziny. Potem 30 minut przed końcem zacierania dałem 4 litry wody bo zacier wydawał mi się za gęsty. Teraz zacier wydaje mi się za rzadki. Jedyna nadzieja że ułatwi mi to filtrację bo bardzo drobno ześrutowałem słody a ostatnio filtracja szła ciężko przy takim ześrutowaniu. Zawsze mogę przy chmieleniu ostrzej gotować. I tak podniosłem temperaturę do 78°C przed filtracją mimo że tego nie ma w przepisie.

 

Filtracja i wysładzanie poszły gładko. Tak że ostatnia porcja wysłodzin miała jeszcze 8 BLG i dobry kolor. Nie chciałem bardziej rozwadniać brzeczki dlatego przeznaczyłem to na podpiwek. Jak już pisałem dodałem wcześniej trochę za dużo wody.

 

Uzupełniłem ubytek po chmieleniu resztą zacieru z fermentora do uzyskania ok 24 litrów. BLG wyniosło: 16 BLG

 

Z obliczeń Brewtarget wychodzi że to piwo ma 63,1 IBU

Edytowane przez Rageofhonor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.